زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبدیل چارت ASM به Microprogram و استفاده از حافظه نانو (نیاز به غیب گویی در کنکور)

ارسال:

moloodi پرسیده:

تبدیل چارت ASM به Microprogram و استفاده از حافظه نانو (نیاز به غیب گویی در کنکور)

یک سوالای عجیب غریبی وجود داره تو کنکور که آدم باید غیب گو باشه تا بتونه حل کنه ولی خیلی ها در عین ناباوری با یک راه حل یک اینچی چنان حلش می کنن که آدم انگشت به دهان می مونه.

فک کنم همه تا حالا به این سوال ها بر خوردن که با گفتن تعداد جعبه های انتقال و شرطی در نمودار ASM یک ماشین، می خوان داوطلب بگه در صورت استفاده از حافظه نانو در واحد کنترل این ماشین که از روش ریز برنامه استفاده میکنه چقد صرفه جویی ممکنه بدست بیاد .

به نظر من کلا این سوال ها مشکل دارن و نمیشه جوری که کتاب ها و بچه ها بهش جواب میدن اونا رو حل کرد. کتاب ها که خیلی واضح مطلب و پیچوندن و از باز کردن موضوع گذشتن.

من چندتا جزوه (زبان اصلی) بررسی کردم روال تبدیل چارت ASM به ریز عمل پیچیده تر از این صحبت هاست مخصوصا اگه بخواهیم فرمت تک آدرسی داشته باشیم.

اینکه چطوری میشه چارت و به ریز عمل تبدیل کرد و باهاش کاری نداریم ولی یک مثال نمونه که اومده مرحله به مرحله از روی چارت ریز عمل ها رو ساخته پایین گذاشتم (فقط نتایج و گذاشتم نه راه حل) شما نیگاه کنید.

یک چیز دیگه اضافه کنم در نظر داشته باشید : من این همه الان توضیح دادم چندتا هم عکس گذاشتم چندین پیش فرض هم قرار دادم باز هم شما عکس ها رو نیگاه کنید ببینید چیز دندان گیری که بصورت قاعده باشه وجود داره بعد چطوری دوستان با یک خط توضیح سوال و راحت حل میکنن.

این یه چارت برای ضرب :

[تصویر:  327853_Cs5r.png]

این فرمت ریز دستورات دو آدرسی بصورت افقی (فرض میکنیم دو آدرسی و افقی میخوایم (تک آدرسیش و عمودی پیش کش)):

[تصویر:  327853_Cs6n.png]

اینم ریز دستورات داخل حافظه واحد کنترل بعد از تبدیل چارت با استفاده از فرمت دو آدرسی به ریز دستور :

[تصویر:  327853_Cs7f.png]

اینم واحد کنترل ماشینی که از اول تو ذهنمون بوده (تعداد سیگنال کنترلی چهار تا) :

[تصویر:  327853_CsDq4.png]

حالا یکی بیاد بگه از روی جعبه های انتقال و شرطی بدون داشتن هیچ اطلاعات دیگه تعداد ریز دستورات واحد حافظه چطوری بدست میاد.
بعدش چطوری میگن که چندتا تکراری و مثل همن که میتونیم فقط یکبار اونو تو حافظه نانو بگذاریم.
تازه حجم هر دستور هم ربطی به تعداد سیگنال های کنترلی نداره.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۲,۹۵۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  نیاز به دیتا ست jaroon ۷۲ ۵۵,۶۴۸ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: manam1234
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۶۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۶۸۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close