زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبیه سازی در Gem5

ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۹ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
سلام
من برای پروژه درس معماری پیشرفته ام نیاز دارم که با شبیه ساز gem5 چند تا شبیه سازی انجام بدم. متاسفانه یک مقدار هم دیر اقدام کردم و الان واقعا وقت کمی دارم. از دوستان کسی هست که قبلا از این شبیه ساز استفاده کرده باشه که من چند تا سوال ازش بپرسم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
سلام
من تازه کار با gem5 رو شروع کردم. در ایران هستند کسانی که با این شبیه ساز کار کرده اند اما متاسفانه از کمک به دیگران دریغ می کنن.
متاسفم از کشوری که فرهنگش "یاد گرفتن علم و آموختن اون به دیگرانه..." و اندک عالمانی این چنین ...
مشکلاتتون رو تو سایت های انگلیسی زبان مطرح کنید شاید جواب بگیرید.
اگر سوالاتتون سخت نباشه شاید بتونم کمکتون کنم...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M4$0UD
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۷ ب.ظ
RE: شبیه سازی در Gem5
(۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ghasedak21 نوشته شده توسط:  سلام
من تازه کار با gem5 رو شروع کردم. در ایران هستند کسانی که با این شبیه ساز کار کرده اند اما متاسفانه از کمک به دیگران دریغ می کنن.
متاسفم از کشوری که فرهنگش "یاد گرفتن علم و آموختن اون به دیگرانه..." و اندک عالمانی این چنین ...
(۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ghasedak21 نوشته شده توسط:  سلام
سلام
واقعا ممنون و برام خیلی با ارزشه که شما برای این که به این سوال جواب بدید توی انجمن اکانت ساختید. خدا خیرتون بده Smile
راستش همونطور که گفتم برای پروژه درس معماری باید یه مقاله را که مربوط به عملکرد یک Prefetcher هست را پیاده سازی کنم.
اسم مقاله RDIP هست در روش ارائه شده توی این مقاله از دستورات call و return برای Prefeching استفاده شده. من و همگروهی هام برای پیاده سازی این مقاله تصمیم گرفتیم که کد یک سیمولاتور کش را خودمون بزنیم اما برای تست نیاز به trace از اجرای برنامه های مختلف داریم که توشون دستورات call و return مشخص شده باشند. پس تصمیم گرفتیم از gem5 برای استخراج دستورات استفاده کنیم.
تو این مدت که اینجا سوال پرسیدم در mailing-list gem5 دنبال راه حل گشتم و به قول شما چقدر اسم های ایرانی آشنا می دیدم اما... Smile
چندتا لینکی که به دردم خورد را اینجا میذارم که اگر کسی در آینده خواست شروع کنه زودتر راه بیفته:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

--------------------------------------------------------------
اما الان توی این مرحله من تونستم با دستور زیر یک trace استخراج کنم.
کد:
./build/X86/gem5.opt --debug-flags=Exec,-ExecSymbol,-ExecTicks --debug-file=trace.txt configs/example/se.py -c MyFolder/test1/SpecRand/specrand -o "324342 242"
نمونه خروجی استخراج شده بعد از کمی مرتب کردن:

و الان نیاز دارم که workload های واقعی را اجرا کنم. من SPEC2006 را در اختیار دارم اما مشکل فعلیم کامپایل این بنچمارک به صورت استاتیک هست و دارم دنبال یه روش برای این کار می گردم. اگر شما در این زمینه آشنایی دارید ممنون میشم راهنمایی فرمایید. یا حتی اگر بنچمارک ساده تر و کم حجم تری دارید قدردان شما میشم اگر به من معرفی کنید.
ببخشید که طولانی شد.

۰
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۳:۲۹ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
سلام
راستش همانطور که گفتم خودم هم تازه کار هستم و مبحثی که من روش کار می کنم اصلا در این زمینه کاری شما نیست. متاسفانه اونقدر کار با gem5 وسیع هست که اصلا تشابهی بین دستوراتش وجود نداره. من توصیه می کنم به نویسندگان مقالاتی که موضوع شما رو با gem5 کار کرده اند ایمیل بزنید معمولا جواب میدهند.
ببخشید که نتونستم کمکی بکنم.
موفق باشید
۱
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۲۵ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
(۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)ghasedak21 نوشته شده توسط:  سلام
راستش همانطور که گفتم خودم هم تازه کار هستم و مبحثی که من روش کار می کنم اصلا در این زمینه کاری شما نیست. متاسفانه اونقدر کار با gem5 وسیع هست که اصلا تشابهی بین دستوراتش وجود نداره. من توصیه می کنم به نویسندگان مقالاتی که موضوع شما رو با gem5 کار کرده اند ایمیل بزنید معمولا جواب میدهند.
ببخشید که نتونستم کمکی بکنم.
موفق باشید
سلام
دقیقا من هم این مدتی که با Gem5 کار کردم متوجه کاربرد گستردش شدم.
از پیگیری که داشتید کمال تشکر را دارم. این کمک شما واقعا برام با ارزش بود.
امیدوارم در کارهای خودتون موفق باشید

۰
۰
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
راستی اگر شریفی هستید شنیدم اونجا با این شبیه ساز کار شده می تونید از بچه های دانشکده کامپیوتر کمک بگیرید.
۲
۰
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۳ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
gem5 خیلی گسترده است. بهتره از کامیونیتی خودش کمک بگیرین. من با اینکه خیلی باهاش کار کردم ولی برای جواب سوال شما باید خودم هم سرچ کنم. تو همون میلینگ لیست اگر سوال کنید خیلی سریع جواب میدن

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۰۶ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
(۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۲ ب.ظ)ghasedak21 نوشته شده توسط:  راستی اگر شریفی هستید شنیدم اونجا با این شبیه ساز کار شده می تونید از بچه های دانشکده کامپیوتر کمک بگیرید.
اونجا هم چند نفری را پیدا کردم اما اونجا هم هرکس یه کار خاص با شبیه ساز انجام داده بود و در همون زمینه مهارت داشت.
(۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۳ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  gem5 خیلی گسترده است. بهتره از کامیونیتی خودش کمک بگیرین. من با اینکه خیلی باهاش کار کردم ولی برای جواب سوال شما باید خودم هم سرچ کنم. تو همون میلینگ لیست اگر سوال کنید خیلی سریع جواب میدن
درست می فرمایید من هم به این نتیجه رسیدم و اونجا سوالم را پرسیدم.
ممنون از کمک شما

۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۳۱ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
سلام
ممکنه به منم بگید چطور سوالاتتون رو مطرح می کنید
من در سایت gem5 user ثبتنام کردم و همیشه ایمیل های جدید رو دنبال می کنم اما دو سه باری که خودم ایمیل زدم هیچ جوابی دریافت نکردم و اصلا نمی دونم نتیجه سوالاتم چی شدند؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ
شبیه سازی در Gem5
سلام
من خودم سوالم را اینجا پرسیدم هرچند کسی جوابی نداد!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghasedak21

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۳۵ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۱۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۸۶ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۲۹۵ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  شبیه ساز برای mobile cloud computing؟ samaneh_aftab ۲ ۳,۳۴۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۸۶۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  شبیه ساز Booksim mostafa272 ۴۱ ۲۱,۳۹۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: adnan86
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۵ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۴۲ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۵۰ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close