زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونگی تعیین اولویت در اجرای پردازش ها

ارسال:

- rasool - پرسیده:

خدا قوت

می خواستم بپرسم که تعیین اولویت در اجرای فرایند‌ها (یعنی زمانبندی)‌، کی به کی و در چه صورتی انجام می شه؟
خودم فکر می کنم که هر وقت یک پردازش جدید وارد سیستم می شه( و نیز وقتی وقفه یا I/O یا ... رخ میده) این اولویت بندی زمانبند هم update می شه (البته به جز FCFS و RR که به صورت FIFO هستند و نیاز به این تعیین اولویت‌ها ندارند). درسته؟

سوال دوم اینکه در FCFS وقتی پردازشی وقفه یا I/O می خوره , در بازگشت از وقفه باید بره ته صف؟

متشکرم.

۰
ارسال:

hanif پاسخ داده:

اولا سه نوع زمانبندی داریم بلند مدت که مربوط به پذیرش یک کار یا برنامه به عنوان یک پردازه یا فرایند این نوع زمانیندی وقتی اتفاق می افته که کار جدیدی وارد میشه یا زمانی که میخواهیم با توجه به مسائل مربوط به کارایی تعداد پردازه‌ها رو افزایش بدیم . دومین نوع زمانبندی به اسم زمانبندی بلند مدت معروفه که مربوط به مبادله داده از حالت مسدود به حالت امده یا بالعکس هست اما سومین نوع زمانبندی که پرکاربرد ترین زمانبندی با اسم زمانبندی کوتاه مدت مربوط به انتخاب یک کار از بین کارهای اماده برای دادن پردازنده به اون است که این مورد هم زمانی اتفاق می افته که یا وقفه ای باعث تغییر حالت اجرای پردازه یا فرایند بشه به طوری دیگر نتوان هیچ کدام از نخ های اون رو اجرا کرد و یا زمانی که زمان اختصاص پردازنده به فرایند یا پردازه به سر اومده باشه

اما در سوال دوم بحث میشه یعنی هم میشه به ته صف اضافه بشه و یا یه صف جداگانه به انها اختصاص داده بشه و یا از روشه های دیگه که الگوریتم های متفاوتی هستند استفاده کرد که اگه بخوای کامل توضیح میدم

۰
ارسال:

shadi پاسخ داده:

RE: چگونگی تعیین اولویت در اجرای پردازش ها

دوست عزیز fifoهم یه جور الگوریتم اولویت محسوب میشه_(اولویت با فرایند زودتر وارد شده اس)
گاهی در تست‌ها هم در مورد RR ذکر میشه که مثلا فرایند ورودی رو در اولویت قرار دهید و در لحظه‌ی ورود به ابتدای صف منتقل کنید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۰۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۴۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۸۲۵ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۶۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۳۲ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۲۷۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Bug اهدا کتاب های ارشد پارسه - اولویت با اصفهانی ها yasin1362 ۳ ۳,۴۶۸ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۴۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  چگونگی دانلود مقاله از سیویلیکا؟ sun-shine ۱۳ ۳۶,۷۴۶ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: moghim1349

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close