زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Asp.Net یا PHP

ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط - rasool -.)
Asp.Net یا PHP
سلام
من پروژه کارشناسیم در مورد زبان‌ها و نرم افزارهای سایت سازی و مقایسه اونا باهمه.
قسمت بزرگی از اون هم اختصاص داره به مقایسه Asp(.NET) با PHP
و فکر کنم مطالب خوبی رو هم تونستم جمع آوری کنم و انشاء ا.. در سایت هم قرار میدم
اما قبلش دوست دارم نظرات شما عزیزان رو در مورد مقایسه این دو زبان واینکه به نظر شما کدوم بهتره؟ بدونم
لطفا نظر بدید تا من هم بعدا مطالب رو تو این پست قرار بدم
امیدوارم این پست مفید به فایده برای کسایی که میخان طراحی سایت انجام بدن باشه؟

این معزّ الاولیاء
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , parimehraban , summer_66 , javadjj , malekinasab
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ب.ظ
Asp(.Net) یا PHP
بابت این تاپیکتون واقعا ممنون خیلی دوست دارم تفاوت هاشونو بدونم من خودم php یاد دارم اما راجع به asp چیزی نمی دونم‌، می گن چون کدهای متن باز زیادی با php نوشته می شه‌، کار با php بهتره

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ic_teta
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۲۶ ب.ظ
RE: Asp(.Net) یا PHP
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم تفاوت هاشونو بدونم من خودم php یاد دارم
از یاد دارمتون میشه فهمید شما مشهدی هستید‌! Big Grin
من فکر می کنم Asp و Php دست خیلی زیاد شده حتی خیلی‌ها دیپلم کامپیوترم ندارند این ۲ زبان رو بلدند . اما جاوا یه چیز دیگست و آکادیمیک تره ولی وقت بیشتری هم میگیره.
۰
۰
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۶ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  
(07 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم تفاوت هاشونو بدونم من خودم php یاد دارم
من فکر می کنم Asp و Php دست خیلی زیاد شده حتی خیلی‌ها دیپلم کامپیوترم ندارند این ۲ زبان رو بلدند . اما جاوا یه چیز دیگست و آکادیمیک تره ولی وقت بیشتری هم میگیره.
کلی خندیدم البته خراسانی‌ام مشهدی نیستم(بیرجندی ام).
مگه برنامه نویسی تحت وب رو با جاوا هم می شه انجام داد؟

۰
۰
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۴ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۶ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  
(07 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم تفاوت هاشونو بدونم من خودم php یاد دارم

بله ‌، برنامه نویسی و کد زنی اینقدر ارزان شده که هر کسی از راه میرسه ادعای
برنامه نویسی داره ‌، پزشک‌، پرستار‌، مهندس برق‌، کارگر‌، تکنسین تاسیساتی‌، مهندس مکانیک‌، لیسانس ریاضی‌، لیسانس ادبیات‌، لیسانس عمران‌، لیسانس فیزیک‌، لیسانس زیست شناسی‌، لیسانس کشاورزی‌، بچه مدرسه ای‌ها‌، دوره راهنمایی‌، دبیرستانی‌، هنرستانی ‌، هر کسی بیکار بوده اومده برنامه نویس شده ....

فکر کنم الان هیچ رشته ای دم دستی‌تر و مجانی‌تر از کامپیوتر نباشه متاسفانه ....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , parsaNA
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۷ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۵۴ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  بله ‌، برنامه نویسی و کد زنی اینقدر ارزان شده که هر کسی از راه میرسه ادعای
برنامه نویسی داره ‌، پزشک‌، پرستار‌، مهندس برق‌، کارگر‌، تکنسین تاسیساتی‌، مهندس مکانیک‌، لیسانس ریاضی‌، لیسانس ادبیات‌، لیسانس عمران‌، لیسانس فیزیک‌، لیسانس زیست شناسی‌، لیسانس کشاورزی‌، بچه مدرسه ای‌ها‌، دوره راهنمایی‌، دبیرستانی‌، هنرستانی ‌، هر کسی بیکار بوده اومده برنامه نویس شده ....

فکر کنم الان هیچ رشته ای دم دستی‌تر و مجانی‌تر از کامپیوتر نباشه متاسفانه ....
البته این نیاز عصر امروز هست که هر کسی تا این حد از برنامه نویسی سر دربیاره‌، و همه‌ی ما می دونیم که مهندسی کامپیوتر با کدنویسی خیلی فرق می کنه( بحث های مهندسی نرم افزار،توسعه‌ی نرم افزار‌، پشتیبانی و ...)

۰
۰
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط nimaaa.)
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  مگه برنامه نویسی تحت وب رو با جاوا هم می شه انجام داد؟

این سوالت مثل این که اگه دات نت رو روغن جامد فرض کنیم‌، جاوا رو روغن مایع. بعد بگیم آیا با روغن مایع هم میشه نیمرو درست کرد ؟!!!!!
jsp( شاید تکنولوژی جدید‌تر هم اومده باشه نمی دونم )واسه جاوا همون کاره Asp تو دات نت هستش .البته هر کسی یه چیزی میگه اما نظر خودمم همینه که با Asp خصوصا تو ایران طراحی وب راحت‌تر و بهتره .
اما چون جاوا مستقل از سخت افزاره واسه برنامه های خصوصا موبایل کاربرد زیادی داره.
و همچنین جاوا رو هر سیستم عاملی اجرا میشه ولی #C نه که البته اینم جدیدا میگن میشه یه کاری کرد که روی بقیه سیستم عامل‌ها اجرا بشه .
سرعت #C هم از جاوا بیشتره .
اما مطمئنم کسایی که تو ایران به قول شما دات نت یاد دارند خیلی بیشتر ار کسایی که جاوا یاد دارند Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , آرمین
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ ب.ظ
دوستان رفتم درباره‌ی jsp یک سرچ کنم که این فایل رو دیدم‌، دانلودش کنید در رابطه با موضوع همین تاپیک هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa , parimehraban , ic_teta , vovin , آرمین
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۱ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  سلام
من پروژه کارشناسیم در مورد زبان‌ها و نرم افزارهای سایت سازی و مقایسه اونا باهمه.
قسمت بزرگی از اون هم اختصاص داره به مقایسه Asp(.NET) با PHP
و فکر کنم مطالب خوبی رو هم تونستم جمع آوری کنم و انشاء ا.. در سایت هم قرار میدم
اما قبلش دوست دارم نظرات شما عزیزان رو در مورد مقایسه این دو زبان واینکه به نظر شما کدوم بهتره؟ بدونم
لطفا نظر بدید تا من هم بعدا مطالب رو تو قرار بدم

تا جایی که من می دونم php یه زبونه اسکریپت نویسیه،سبکه، اپن سورس و واسه کارای تحت وب مثل همین فروم که توشیم عالیه، php یه زبونه .net یه پلت فرمه با هم قابل مقایسه نیستن . .net رو با java (اسم پلتفرمشم جاواست)میشه مقایسه کرد.جفتشون هم غولن هر کاری چه desktop application یا web application یا website یا mobile programming و ...رو انجام میدن اما یه سری تفاوتا تو خصوصیاتشون هست با توجه به کاربرد انتخاب میشه کرد مثلا جایی که امنیت و مستقل بود app خیلی مهمه مثل نرم افزارای بانکی همه میرن سراغ جاوا و اوراکل و ....
اینیم که میگید هر کی از راه میرسه برنامه نویس میشه رو زیاد جددی نگیری چون برنامه نویسی به هیچ وجه نوشتن ۴ خط کد نیست و اگه بخواین تو جاهای تاپ کار کنین یا کار با کیفیتی ارائه کنین باید دانش داشته باشید و تجربه بدست بیارید.چون مطمئن باشین کسایی که برنامه نویس آماتورن هیچ وقت جای یکی با دید مهندسی و علمی رو نمی گیرن.
اینیم که میگین واسه .net سورس زیاده اما تو جاوا به این تنوع نیست و باید خیلی چیزارو کد بزنیم باز نه خوبی واسه اونه نه بدی واسه این نه نشونه با سواد‌تر بودن جاواییا Big Grin فقط تفاوته
آهان راسی جمعیت ما جاواییا کمتر هست نسبت به دات نتیا که تاثیرش تو job vacancy می باشد.
چقدر حرف زدم خسته نباشمTongue

"Life is what happens to you, while you're busy making other plans." John Lennon
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanif , alime , mosavat , ic_teta , آرمین , مانشتی
ارسال: #۱۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط mosavat.)
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۰۷ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  
(07 مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۵۴ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  بله ‌، برنامه نویسی و کد زنی اینقدر ارزان شده که هر کسی از راه میرسه ادعای
برنامه نویسی داره ‌، پزشک‌،
....
متاسفانه ....
البته این نیاز عصر امروز هست که هر کسی تا این حد از برنامه نویسی سر دربیاره‌، و همه‌ی ما می دونیم که مهندسی کامپیوتر با کدنویسی خیلی فرق می کنه( بحث های مهندسی نرم افزار،توسعه‌ی نرم افزار‌، پشتیبانی و ...)

درسته ‌، ولی نه اونقدری که الان در ایران همه گیر شده ...

(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ)vovin نوشته شده توسط:  
(07 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  سلام
من پروژه کارشناسیم
....

تا جایی که من می دونم php یه زبونه اسکریپت نویسیه،سبکه، اپن سورس و
....
چقدر حرف زدم خسته نباشمTongue

شما برای یاد گرفتن و کار با جاوا از کجا و چه منبعی شروع کردین ؟! از چه کتابی ؟!

وضعیت بازار کارش چطور هست ؟( درسته که سطح کاری جاوا بالاتره ولی اکثریت آگهی‌ها الان جاوا نمیخوان‌، شما چطوری کار پیدا کردین ؟ پارتی ؟ سفارش ؟ دوندگی ؟ )

توضیح بدین که چی شد که کارتون به اینجا کشید ؟! دوست بد ؟ رفیق ناباب ؟! Tongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa
ارسال: #۱۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط vovin.)
راستش کتابای خوب تو برنامه نویسی خیلی زیاد هست اما این دوتا رو من استفاده کردم:
Core Java 2, Volume 1: Fundamentals (The Sun Microsystems Press Java Series)
Core Java, Vol. 2: Advanced Features, 8th Edition
اینا خیلی کتابای کاملین مثل کتابای مرجع درسیمونن. جلد اول مفاهیم base رو گفته جلد دوم هم advance تره کلا این میشه پایه کار مطالب جدیدتری هم که میاد فقط یه review لازم داره .
بعدشم پارتی لازم نداری اگه یاد بگیریش خوب همیشه کار هست فقط گفتم که بازار کار .net بهتره چون رایج تره. واسه کار تو j2eelist اگه عضو بشی job vacancyها برات میاد به میلت ،سایت irantalent هم خیلی خوبه من از اینا واسه پیدا کردن کار مورد علاقم استفاده نمودمBig Grin
هییی جوونی کجایییی... فعلا که کنکور و عشق است Tongue

"Life is what happens to you, while you're busy making other plans." John Lennon
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , ic_teta , آرمین , fatima1537
ارسال: #۱۲
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۵۲ ق.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۶ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  دوستان رفتم درباره‌ی jsp یک سرچ کنم که این فایل رو دیدم‌، دانلودش کنید در رابطه با موضوع همین تاپیک هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

____________________________---_____________________________
بابت قراردادن لینک این فایل ممنونم

این معزّ الاولیاء
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime
ارسال: #۱۳
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۱۱ ب.ظ
Asp(.Net) یا PHP
این کتاب هم خیلی‌ خوبه:
java 2: the complete reference
اثر: herbert schildt
نویسندش خیلی‌ کار درسته.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , fatima1537
ارسال: #۱۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۵۷ ب.ظ
Asp(.Net) یا PHP
دوستان و عزیزان، کاربر ic_teta تو پست اول در مورد ASP.NET و PHP و مقایسه این دو پرسید و الان بحث رسیده به اینکه برا جاوا کدوم کتاب خوبه.به این میگن انحراف از موضوع اولیه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ic_teta , alime , Jabar-Asadi
ارسال: #۱۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط alime.)
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۷ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  دوستان و عزیزان، کاربر ic_teta تو پست اول در مورد ASP.NET و PHP و مقایسه این دو پرسید و الان بحث رسیده به اینکه برا جاوا کدوم کتاب خوبه.به این میگن انحراف از موضوع اولیه.
درسته ولی این به خاطر اینه که آقای ic_teta مطالبی رو که می خوان لطف کنن و توضیح بدن ،دیر میگن.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۸۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۵۸۹ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۴۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  دعوت به همکاری برنامه نویس mvc .net Masoud_9574 ۰ ۱,۸۶۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud_9574
  نصب یک دیتابیس در php mysql fas ۱ ۲,۳۳۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: iranforums
  معرفی اموزشگاه برای کلاس های php saradehghani ۰ ۱,۹۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saradehghani
  سؤال در مورد چک باکس در PHP simorghsimorgh ۷ ۱۰,۱۲۵ ۲۴ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  ارسال حواله های دانشجویی www.safteh.net safteh2012 ۰ ۱,۷۳۳ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safteh2012
  فیلم فارسی آموزش upload در php sisili ۱ ۲,۲۳۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
  ASP.NET یا PHP؟؟ shamim_70 ۳ ۴,۱۲۱ ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sisili

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close