زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل معادله درجه دو با استفاده از تورینگ

ارسال:

yuttrim20 پرسیده:

حل معادله درجه دو با استفاده از تورینگ

با سلام یه سوال دارم که باید ریشه های معادله درجه دو رو به دست بیاریم با استفاده از تورینگ.
محاسبه دلتا رو بلدم که با جمع و ضرب و تفریق پیاده ساری میشه اما فرمول ریشه یابی که توش رادیکال دلتا داره رو چطور پیاده سازی کنم اگر کسی از دوستان بلده لطفا با رسم ماشین توضیح بدید با تشکر

۲
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

RE: حل معادله درجه دو با استفاده از تورینگ

(۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)yuttrim20 نوشته شده توسط:  با سلام یه سوال دارم که باید ریشه های معادله درجه دو رو به دست بیاریم با استفاده از تورینگ.
محاسبه دلتا رو بلدم که با جمع و ضرب و تفریق پیاده ساری میشه اما فرمول ریشه یابی که توش رادیکال دلتا داره رو چطور پیاده سازی کنم اگر کسی از دوستان بلده لطفا با رسم ماشین توضیح بدید با تشکر

سلام
در مورد اعدادیکه رادیکالشون عدد طبیعی نسیت و اعشار داره نظری ندارم
اما در مورد اعداد مربع کامل که رادیکالشون عدد طبیعیه پیشنهادم اینه که جایی از نوار که خالی است بیایید عدد ۱ را به توان دو برسانید بعد با عبارت زیر رامقایسه کنید اگر بربوددند که جواب رادیکال ۱ است در غیر این صورت ۲ را به توان ۲ می رسانیم و با عبارت زیر رادیکال مقایسه می کنیم اگر بربود که جواب رادیکال ۲ است در غیر این صورت ۳ را به توان ۲ می رسانیم و.... نهایتا این مقایسات تا جایی پیش می رود که جوابی پیدا شد که شد اگر نشد تا زمانی که نصف (یا خود) عبارت زیر رادیکال را به توان دو می رسانیم. و تمام.
و اگر با هیچ کدام برابر نبود یعنی اینرادیکال جواب طبیعی ندارد.

ارسال:

yuttrim20 پاسخ داده:

RE: حل معادله درجه دو با استفاده از تورینگ

ممنون از جوابتون ولی فکر کنم ماشینش خیلی طولانی میشه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۵۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۳۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۴۳ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۸۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۶۴ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۹۲ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۱۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۳۹ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  استفاده از استعداد درخشان برای دکتری siiib70 ۳ ۳,۸۱۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  تعداد گره های برگ با توجه به درجه نودها rad.bahar ۱ ۲,۲۴۹ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: سید علی اصغر

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close