زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خواص بستاری زبان ها

ارسال:

niyayesh.r پرسیده:

خواص بستاری زبان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز
با وجود تناقضهای مختلفی که در مورد ویژگی های بستاری زبان ها مخصوصا مستقل از متنها وجود داره من از بچه ها خواهش می کنم که اگه می تونن کمک کنن چون من چند تا از خواص رو قاطی کردم که کدوم زبان داره و کدوم یکی نداره
این ازمونهای آزمایشی هم که هر کدوم یه جواب دادن

۲
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

RE: خواص بستاری زبان ها

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ ق.ظ)niyayesh.r نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
با وجود تناقضهای مختلفی که در مورد ویژگی های بستاری زبان ها مخصوصا مستقل از متنها وجود داره من از بچه ها خواهش می کنم که اگه می تونن کمک کنن چون من چند تا از خواص رو قاطی کردم که کدوم زبان داره و کدوم یکی نداره
این ازمونهای آزمایشی هم که هر کدوم یه جواب دادن
منظم نسبت به هر عملی بسته است

زبان های خطی تحت اجتماع، معکوس و هم ریختی بسته هستند

مستقل قطعی فقط به مکمل بسته است
و البته اشتراک منظم و تفریق منظم و مواردی که با منظم باشه

مستقل تحت هم ریختی، معکوس، اجتماع، الحاق، بستار بسته است
و البته تحت اشتراک منظم و تفریق منظم و مواردی که با منظم باشه

حساس به متن تحت همه چی بسته است
البته پارسه گفته تحت هم ریختی بسته نیست و پوران گفته تحت مکمل و تفریق معلوم نیست بسته نیست یعنی هنوز اثبات نشده

بازگشتی تحت همه چی بسته است
البته پارسه گفته تحت هم ریختی بسته نیست

بازگشتی برشمردنی تحت همه چی بسته است به جز مکمل و تفریق

۱
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: خواص بستاری زبان ها

این موارد هم موارد بالا اضافه کنید:

۱- خانواده زبان های مستقل از متنی که گرامر مبهم دارند تحت اجتماع بسته است.
۲- خانواده زبان های مستقل از متنی که گرامر مبهم دارند تحت اشتراک بسته نیست.
۳-خانواده زبان های مستقل از متن غیر مبهم تحت اجتماع/اشتراک بسته نیست.

۴- خانواده زبان های منظمی که گرامر مبهم دارند تحت اجتماع بسته است.
۵- خانواده زبان های منظمی که گرامر مبهم دارند تحت اشتراک بسته نیست. (تنها مورد نقض اشتراک تهی است)
۶-خانواده زبان های منظمی که گرامر مبهم دارند تحت اشتراک (غیر تهی) بسته است.

۷- خانواده زبان های خطی نسبت به کانکت منظم بسته است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۷۷ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۹۹ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  روش مناسب من کدام است؟ ۸ تا از بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی moeintnt ۰ ۱,۷۹۳ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: moeintnt
  معرفی دیکشنری برای زبان های آلمانی و فرانسه roozbeh.rahmani ۰ ۲,۱۰۵ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roozbeh.rahmani
  تست های گرامر زبان عمومی ارشد (با پاسخ های تشریحی) ali.arr74 ۰ ۲,۶۴۸ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۷۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۲۶ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  تعیین نوع زبان( مستقل از متن یا منظم) ازمون های آزمایشی AZ_AMIR ۲ ۳,۰۳۹ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR
  درخواست ویس زبان های برنامه نویسی استاد شاپوری hajilari ۰ ۱,۵۱۶ ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hajilari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close