زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱

ارسال:

hosshah پرسیده:

حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱

سلام عزیزان کلید این گزینه ۴ اعلام شده
من در مورد حوزه پویاش حرفی ندارم و درسته
اما به نظرم حوزه ایستا مقدار C همون ۱۰ میشه ولی اینجا گفته ۴۰/ میشه اینو توضیح بدین؟ مرسی

[تصویر:  248345_91.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱

یعنی تو سوال ۸۷ یه سی جدید تعریف کرده ولی سوال ۹۱ سی جدید تعریف نشده بلکه مقدار سی قبلی رو عوض کرده!؟
اوه چه نکته ظریفیBlush
ممنون از hossha که این سوال پرسید و مهندس AEM4949 که مارو آگاه کردنSmile

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  یعنی تو سوال ۸۷ یه سی جدید تعریف کرده ولی سوال ۹۱ سی جدید تعریف نشده بلکه مقدر سی قبلی رو عوض کرده!؟
اوه چه نکته ظریفیBlush
ممنون از hossha که این سوال پرسید و مهندس AEM4949 که مارو آگاه کردنSmile

خواهش میکنم
و بدینوسیله ما هم تشکرات خودمون رو به سمت AEM عزیز پرتاب میکنیم Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

بنظر من گزینه ۴ غلطه مطمئنید کلید همینه؟
چون متد ۲ داخل تابع MAIN نیست پس C نمیتونه ۴۰ بشه . وهمون ۱۰ هست
این سوال مثل سوال سال ۸۷ هست. اونجا هم همینجوری در نظر گرفته

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
اگه ۴ هم نباشه بازم جواب درست نداره که

ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

آره اتفاقا پاسخ تشریحی ماهان رو هم دیدم Big Grin
سوال ۹۵ رو هم نگاه کنی غلط املایی داره گزینه هاش. یعنی اون ۰ که اول هر گزینه گذاشته واسه اون عدد چپیه میشه یعنی همون ۱۰ که گزینه ۳ درست میشه
بعد ماهان خیلی شیک اومده گفته جواب تو گزینه ها نیست Big Grin

ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

آره اتفاقا پاسخ تشریحی ماهان رو هم دیدم Big Grin
سوال ۹۵ رو هم نگاه کنی غلط املایی داره گزینه هاش. یعنی اون ۰ که اول هر گزینه گذاشته واسه اون عدد چپیه میشه یعنی همون ۱۰ که گزینه ۳ درست میشه
بعد ماهان خیلی شیک اومده گفته جواب تو گزینه ها نیست Big Grin
آرهBig Grin کلا این PDF هاش خیلی داغونه یه سوال منطقی هم شکل نذاشته!خداروشکر من از پایگاه و برنامه سازی فقط سال ۹۱ رو نداشتم

ارسال:

npour پاسخ داده:

[quote='maryam.raz' pid='248368' dateline='1391943912']
بنظر من گزینه ۴ غلطه مطمئنید کلید همینه؟
چون متد ۲ داخل تابع MAIN نیست پس C نمیتونه ۴۰ بشه .
این سوال مثل سوال سال ۸۷ هست. اونجا هم همینجوری در نظر گرفته

ارسال: #۱۰

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  آرهBig Grin کلا این PDF هاش خیلی داغونه یه سوال منطقی هم شکل نذاشته!خداروشکر من از پایگاه و برنامه سازی فقط سال ۹۱ رو نداشتم

قبول دارم Smile
باز هم تشکر Wink

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  سلام توی حوزه ایستا قدم به قدم به بلوکهای در بر گیرنده مراجعه میکنیم، اگه متغیر رو پیدا کردیم که مقدارشو داریم، اگه پیدا نکردیم به بلوک در برگیرنده بالاترش مراجعه میکنیم، اینجا توی اولین بلوک در برگیرنده متغیر c رو داریم میبینیم که میشه ۴۰، ولی چون a,b رو نداره به بلوک در برگیرنده بالاتر مراجعه میکنیم

سلام نه خانم ما کجا توی اولین بلاک در برگیرنده C=40 داریم تو حوزه ایستا؟ محیط همه توابع مستقل از همه و تو در تو نیستنا. تو زبان C اصلا توابع تو در تو نداریم که

ارسال: #۱۱

AEM4949 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

مریم خانم متغیر های ایستا رو با حوزه ایستا اشتباه گرفتید.
hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
متد۲ وقتی به ABC نیازه داره میره در بلاک دربرگیرنده ، ک در اینجا بلاک برنامه اصلی هست و نه MAIN.ک واضحه آخرین مقدار C برابر ۴۰ هست.
حله؟Shy

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  نصیر :
هیچ کدام از گزینه های صحیح نیستند.
همون تست دولتی ۸۸ هست. با گزینه های غلط

جسارتا تست مشکلی نداره و گزینه ۴ صحیحه.

ارسال: #۱۲

e.shrm پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  نصیر :

حل نکردم Big Grin
من اینا رو قبلا حل کردم الان حوصله حل نداشتم. جوابو از روی کتاب گذاشتم.
خب ۴ میشه لابد!

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  گزینه ۴ صحیحه.
متد۲ وقتی به ABC نیازه داره میره در بلاک دربرگیرنده ، ک در اینجا بلاک برنامه اصلی هست و نه MAIN.ک واضحه آخرین مقدار C برابر ۴۰ هست.
حله؟Shy

تو برنامه اصلی که c برابر ۱۰ میشه !Huh

ارسال: #۱۳

maryam.raz پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
مریم خانم متغیر های ایستا رو با حوزه ایستا اشتباه گرفتید.
hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy
واه خب منم همینو میگم دیگه واسه حالت ایستا بلاک دربرگیرنده کدومه؟ همونی که هر ۳متغیر رو تعریف کرده سی هم مقدارش در اون تعریف ۱۰ است.حالا ۴۰ از کجا اومد؟
همون نصیر درست گفته

ارسال: #۱۴

AEM4949 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  

حل نکردم Big Grin
خب ۴ میشه لابد!

حله؟Shy

همیشه خانما تو بحث برنامه نویسی لجبازنBig Grin
درسته ک هنگام تعریف متغیر C مقدار ۱۰ رو داره ولی داخل MAIN شده ۴۰ دیگه و اگه برنامه نویسی رو پاس کرده باشین و نه شوتBig Grin ، میدونید که تابع MAIN حتما و قبل از هر تابع دیگه ای فراخوانی میشه.

پ.ن:تحلیل با خودتون.فقط دقت کنید Shy

ارسال: #۱۵

e.shrm پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  

حل نکردم Big Grin
خب ۴ میشه لابد!

حله؟Shy

همیشه خانما تو بحث برنامه نویسی لجبازنBig Grin
درسته ک هنگام تعریف متغیر C مقدار ۱۰ رو داره ولی داخل MAIN شده ۴۰ دیگه و اگه برنامه نویسی رو پاس کرده باشین و نه شوتBig Grin ، میدونید که تابع MAIN حتما و قبل از هر تابع دیگه ای فراخوانی میشه.

پ.ن:تحلیل با خودتون.فقط دقت کنید Shy
حیف که حوصله کل کل کدزنی ندارم وگرنه مسابقه خوبی میشد! بعده کنکور ایشالله. Smile
حق با شماست. من اساسا داشتم یه سوال دیگه رو جواب میدادم. جواب نصیر هم که گذاشتم برای سوال ۹۵ بود. نه این سوال.
ممنون

ارسال: #۱۶

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy

AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin
شما یه جورایی داری میگی Main بلاک در بر گیرنده method2 هست که دارید به C مقدار ۴۰ میدین دیگه. من میگم تو حوزه ایستا method2 از مقدار C سراسری استفاده میکنه. گناهم چیه خداوکیلی؟ Huh

ارسال: #۱۷

AEM4949 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy

AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin
شما یه جورایی داری میگی Main بلاک در بر گیرنده method2 هست که دارید به C مقدار ۴۰ میدین دیگه. من میگم تو حوزه ایستا method2 از مقدار C سراسری استفاده میکنه. گناهم چیه خداوکیلی؟ Huh

قسمت قرمز همون حرفه منه ، فقط ی نکته درسته ما از متغبر سراسری C استفاده می کنیم ، ولی باید دید آخرین مقدارش چی بوده.

فک کنم مشکل تو در این تست اینه که اونجایی ک نوشته C=40 رو یک تعریف مجزا در نظر میگری.

ارسال: #۱۸

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  قسمت قرمز همون حرفه منه ، فقط ی نکته درسته ما از متغبر سراسری C استفاده می کنیم ، ولی باید دید آخرین مقدارش چی بوده.

فک کنم مشکل تو در این تست اینه که اونجایی ک نوشته C=40 رو یک تعریف مجزا در نظر میگری.

ای وایِ من. من معذرت میخوام
در صورت که تو main مینوشت int c=40 حرف من درست بود
داداش واقعا یه دونه باشی. خیلی دمت گرم Wink

ارسال: #۱۹

maryam.raz پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin

قسمت قرمز همون حرفه منه ، فقط ی نکته درسته ما از متغبر سراسری C استفاده می کنیم ، ولی باید دید آخرین مقدارش چی بوده.

ای بابا من اوایل میگفتم این سی مقدارش تغییر میکنه ها بعد دیدم مقسمی واسه دوتا از سوالا مقدار سی بیرونی رو درنظر گرفته Huh
حالا دوستانی که کتاب دیگه ای دارن کلید سوال ۸۷ که شبیه به همینه رو بگن ممنون میشم!

ارسال: #۲۰

AEM4949 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin

ای بابا من اوایل میگفتم این سی مقدارش تغییر میکنه ها بعد دیدم مقسمی واسه دوتا از سوالا مقدار سی بیرونی رو درنظر گرفته Huh
حالا دوستانی که کتاب دیگه ای دارن کلید سوال ۸۷ که شبیه به همینه رو بگن ممنون میشم! مارو باش که رو کتاب مقسمی درس یاد میگریم!

جواب سوال سال ۸۷:
در پویا:
۲۳۴
در ایستا:
۱۲۳

hosshah دراین تست دو عدد C مجزا از هم داریم.

ارسال: #۲۱

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  ای بابا من اوایل میگفتم این سی مقدارش تغییر میکنه ها بعد دیدم مقسمی واسه دوتا از سوالا مقدار سی بیرونی رو درنظر گرفته Huh
حالا دوستانی که کتاب دیگه ای دارن کلید سوال ۸۷ که شبیه به همینه رو بگن ممنون میشم! مارو باش که رو کتاب مقسمی درس یاد میگریم!

۸۷ همین یه نکته اینو نداره
پویاش میشه ۲ ۳ ۴
ایستاش ۱ ۲ ۳

ارسال: #۲۲

npour پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
شما یه جورایی داری میگی Main بلاک در بر گیرنده method2 هست که دارید به C مقدار ۴۰ میدین دیگه. من میگم [color=#jFF6347]تو حوزه ایستا method2 از مقدار C سراسری استفاده میکنه[/color]. گناهم چیه خداوکیلی؟ Huh

حالا دوستانی که کتاب دیگه ای دارن کلید سوال ۸۷ که شبیه به همینه رو بگن ممنون میشم!

سلام تست سال ۸۷ متغیر رو تعریف کرده "
int c "ولی توی این تست متغیر c رو فقط مقدار دهی کردیم و توی main تعریف نکردیم

۰
ارسال: #۲۳

AEM4949 پاسخ داده:

نظر لطفتونه.
انجام وظیفه بودShy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۹۴۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  روش برنامه نویسی پویا برای حل فروشنده دوره گرد Mohammad WR10 ۶ ۱۰,۳۹۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Shadik
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۸۲ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۵۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  ایده برای نوشتن مقاله در حوزه ی شبکه ۲۰۱۲s ۳ ۳,۶۰۵ ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: crevice
  موضوعات تازه در حوزه امنیت Rehe1994 ۰ ۱,۶۲۰ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Rehe1994
  بحث و همفکری درباره آخرین موضوعات در حوزه داده کاوی banou ۴۹ ۳۸,۱۹۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: pink Floyed
  تجارت الکترونیک در حوزه خدمات hiradupvc ۰ ۱,۷۷۱ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: hiradupvc
  معرفی موضوعات روز در حوزه امنیت اطلاعات - شبکه amirhacker ۲ ۳,۳۹۹ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: amirhacker

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close