زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه سرعت ترجمه و اجرای کد دو کامپایلر - کنکور ۸۸

ارسال:

hosshah پرسیده:

مقایسه سرعت ترجمه و اجرای کد دو کامپایلر - کنکور ۸۸

سلام و رحمه الله
به نظرتون این سوال ایراد نداره؟؟؟ کلیدش گفته ۴ ولی من قانع نمیشم
سپاسگزارم

[تصویر:  Capturea4WBe.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

fulgent پاسخ داده:

RE: مقایسه سرعت ترجمه و اجرای کد دو کامپایلر - کنکور ۸۸

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام و رحمه الله
به نظرتون این سوال ایراد نداره؟؟؟ کلیدش گفته ۴ ولی من قانع نمیشم
سپاسگزارم

[تصویر:  Capturea4WBe.png]

کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده در زمان اجرا محاسباتی را انجام می دهد که باعث می شود فضای اشغالی آن از B بیشتر شود.
کامپایلر B در زمان کامپایل به اصلاح توصیف کننده های آرایه می پردازد و همچنین تعداد کد سه آدرسه ی تولید شده توسط کامپایلر B بیشتر از A است. در نتیجه کد تولید شده توسط B در مجموع برای آماده سازی توصیف کننده ی آرایه و ترجمه ی هر ارجاع، زمان بیشتری می گیرد و کد تولید شده A سریع تر است.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده در زمان اجرا محاسباتی را انجام می دهد که باعث می شود فضای اشغالی آن از B بیشتر شود.
کامپایلر B در زمان کامپایل به اصلاح توصیف کننده های آرایه می پردازد و همچنین تعداد کد سه آدرسه ی تولید شده توسط کامپایلر B بیشتر از A است. در نتیجه کد تولید شده توسط B در مجموع برای آماده سازی توصیف کننده ی آرایه و ترجمه ی هر ارجاع، زمان بیشتری می گیرد و کد تولید شده A سریع تر است.

تشکر از پاسخت لطف کردی
اما یه سوال: تو صورت سوال گفته کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده آرایه عملیاتی رو انجام میده شما چرا میگی B?
توصیف کننده آرایه رو مسلما جفتشون دارن اما همین که میگه A اصلاحش میکنه به این معنی نیست که حجمشو کم میکنه مثلا؟
من میگم کامپایلر A زمان بیشتری میبره تا کد رو ایجاد کنه یا به عبارتی کامپایلش تموم شه اما کد اجراییش نسبت به B سرعت بیشتری داره Undecided
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده در زمان اجرا محاسباتی را انجام می دهد که باعث می شود فضای اشغالی آن از B بیشتر شود.

تشکر از پاسخت لطف کردی
اما یه سوال: تو صورت سوال گفته کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده آرایه عملیاتی رو انجام میده شما چرا میگی B?
توصیف کننده آرایه رو مسلما جفتشون دارن اما همین که میگه A اصلاحش میکنه به این معنی نیست که حجمشو کم میکنه مثلا؟
من میگم کامپایلر A زمان بیشتری میبره تا کد رو ایجاد کنه یا به عبارتی کامپایلش تموم شه اما کد اجراییش نسبت به B سرعت بیشتری داره Undecided
خواهش می کنم.
کامپایلر A دارای توصیف کننده است ولی کامپایلر B باید در زمان کامپایل (ترجمه) خودش این اصلاح رو انجام بده و فاقد توصیف کننده است.

ببیننید من یه مثال میزنم واسه درک بهتر شاید ربطی به این موضوع شاید نداشته باشه:
شما وقتی توی برنامه حلقه دارید اگر بیاید و به ازا هر بار این کد رو بنویسید یعنی از حالت تکرار خارجش کنید و تماما کد بنویسید چه اتفاقی می افته؟ حجم کد زیاد میشه پس زمان کامپایل بیشتر میشه اما سرعت اجرا افزایش پیدا میکنه.

حالا کامپایلر B توصیف کننده نداره پس باید زمان کامپایل زحمت بیشتری بکشه(یه قابلیت از A کمتر داره) و انگار خودش کد توصیف کننده رو بسازه. اما کامپایلر A توصیف کننده داره پس زمان اجراش سریع تره.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خواهش می کنم.
کامپایلر A دارای توصیف کننده است ولی کامپایلر B باید در زمان کامپایل (ترجمه) خودش این اصلاح رو انجام بده و فاقد توصیف کننده است.

شما وقتی توی برنامه تابع بازگشتی دارید اگر بیاید و به ازا هر بار این کد رو بنویسید یعنی از حالت بازگشتی خارجش کنید و تماما کد بنویسید چه اتفاقی می افته؟ حجم کد زیاد میشه پس زمان کامپایل بیشتر میشه اما سرعت اجرا افزایش پیدا میکنه.

حالا کامپایلر B توصیف کننده نداره پس باید زمان کامپایل زحمت بیشتری بکشه(یه قابلیت از A کمتر داره) و انگار خودش کد توصیف کننده رو بسازه. اما کامپایلر A توصیف کننده داره پس زمان اجراش سریع تره.

مرسی متوجه شدم با این توضیحی که دادین تشکر
ولی گفتم اینو بگم که بعدا اشتباه نشه. ما نمیتونیم برای توابع بازگشتی از روش کپی استفاده کنیما Wink
خیلی ممنون

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خواهش می کنم.

شما وقتی توی برنامه تابع بازگشتی دارید اگر بیاید و به ازا هر بار این کد رو بنویسید یعنی از حالت بازگشتی خارجش کنید و تماما کد بنویسید چه اتفاقی می افته؟ حجم کد زیاد میشه پس زمان کامپایل بیشتر میشه اما سرعت اجرا افزایش پیدا میکنه.

مرسی متوجه شدم با این توضیحی که دادین تشکر
ولی گفتم اینو بگم که بعدا اشتباه نشه. ما نمیتونیم برای توابع بازگشتی از روش کپی استفاده کنیما Wink
خیلی ممنون

نه منظورم حلقه بود یک اجرای بازگشتی بگم بهتره. یک حلقه که به دفعات تکرار میشه...Smile

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  نه منظورم حلقه بود یک اجرای بازگشتی بگم بهتره. یک حلقه که به دفعات تکرار میشه...Smile

بله مرسی Rolleyes

ارسال:

AEM4949 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  کامپایلر A برای اصلاح توصیف کننده در زمان اجرا محاسباتی را انجام می دهد که باعث می شود فضای اشغالی آن از B بیشتر شود.

تشکر از پاسخت لطف کردی
خواهش می کنم.

شما وقتی توی برنامه حلقه دارید اگر بیاید و به ازا هر بار این کد رو بنویسید یعنی از حالت تکرار خارجش کنید و تماما کد بنویسید چه اتفاقی می افته؟ حجم کد زیاد میشه پس زمان کامپایل بیشتر میشه اما سرعت اجرا افزایش پیدا میکنه.

مثال جالبی زدی_ممنون و تایید میشهShy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۱,۰۰۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۷۰۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
Sad سوال ۱۰۷ کامپایلر ۹۸ zohre.notash ۰ ۱,۵۱۰ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: zohre.notash
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۸۶۸ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۹,۰۱۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  ترجمه لهمشد ۱,۰۰۱ ۲۱۸,۹۷۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۳۴۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۵۴۳ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۷۰ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
  [دانلود] خلاصه درس کامپایلر و مهندسی نرم افزار baran.r ۵ ۱۰,۲۶۹ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rray

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close