زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیدا کردن دستگیره

ارسال:

manager_66 پرسیده:

پیدا کردن دستگیره

سلام Shy. من در پیدا کردن دستگیره در گرامر زیر مشکل دارم . میشه کمکم کنید:
A->B|C
B->bB|d
C->cC|e

رشته مون هم bbbd هست . من این راهو میرم و به مشکل میخورم:
۱- A
۲- چون اشتقاق راست است باید d را ایجاد کنیم پس B
۳- اینجا d را انتخاب میکنیم دیگر چیزی برای باقی رشته باقی نمیماند‌! حالا میخوام بدونم این روش درسته یا من بد متوجه شدم !!! Heart
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

پیدا کردن دستگیره

سلام
یکی از راههای یافتن دستگیره‌ها‌، ایجاد رشته‌ی مورد نظر با سمت راست ترین اشتقاق و سپس معکوس نمودن مراحل اشتقاق است.
در اینجا ابتدا رشته bbbd را با سمت راست ترین اشتقاق می سازیم:
A ->B -> bB -> bbB -> bbbB -> bbbd
پس دستگیره‌ها به ترتیب عبارتند از:
d
bB
bB
bB
B

۰
ارسال:

manager_66 پاسخ داده:

پیدا کردن دستگیره

ممنون . این راهی که شما رفتین اشتقاق چپ نیست؟ مگه تو اشقاق راست نباید جمله از سمت راست درست بشه . یعنی الان که سمت راست ترین حرف رشته مون d هست مگه نباید اول d رو ایجاد کنیم بعد بریم سراغ باقی حروف ؟

ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

RE: پیدا کردن دستگیره

(۱۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۰ ب.ظ)manager_66 نوشته شده توسط:  ممنون . این راهی که شما رفتین اشتقاق چپ نیست؟ مگه تو اشقاق راست نباید جمله از سمت راست درست بشه . یعنی الان که سمت راست ترین حرف رشته مون d هست مگه نباید اول d رو ایجاد کنیم بعد بریم سراغ باقی حروف ؟
برای این رشته خاص چون در هر فرم جمله ای دارای یک متغیر هستیم پس اشتقاق چپ با اشتقاق راستش هیچ فرقی با هم ندارن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

پیدا کردن دستگیره

منظور از اشتقاق راست اینه که اگر یک قانونی در گرامر داشتیم که در سمت راست آن دو تا یا بیشتر غیرپایانه داشت‌، ما برای ساخت رشته مون از سمت راست ترین غیرپایانه استفاده می کنیم.
مثلا در A>BC ابتدا باید غیر پایانه C مدنظر ما باشه.

حالا برای تجزیه پایین به بالا باید روال ساخت رشته از اشتقاق راست را معکوس کنیم. تا دستگیره‌ها را بیابیم.

و در این مثالی که شما زده‌اید اشتقاق چپ و راست هیچ فرقی باهم ندارند چون در سمت راست هیچکدام از قوانین آن دو یا بیشتر غیر پایانه نیامده که ما مجبور به استفاده از سمت چپترین یا سمت راستترین غیر پایانه باشیم.
.......................................................
اینها ادراکات این حقیر است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فروش انواع دستگیره دیجیتال و هوشمند آریالاک arialock ۰ ۸۲۶ ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arialock
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۵۰۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۰۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۸۸۸ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۴۶۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Wink معرفی سایت برای دانلود رام اندروید و یادگیری رایگان فلش کردن گوشی و تبلت famerom ۰ ۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: famerom
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۷۸۷ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
Sad پیدا کردن xای که حاصل جمع دو عدد Sanazzz ۳ ۳,۱۴۷ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۲۶۴ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close