زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبدیل پایگاه دانش به صورت HNF

ارسال:

۳۰noohe پرسیده:

تبدیل پایگاه دانش به صورت HNF

با سلام
توی کتاب راهیان ارشد صفحه ۲۵۰ یه نکته نوشته: هر پایگاه دانش را می توان به صورت ترکیب عطفی جملات به فرم HNF نوشت.
HNF هم که همون فرم نرمال هورن هست.
حالا سوال من اینه که چجوری همچین چیزی شدنیه؟
مثلا KB زیر رو به نظرتون چجوری میشه به صورت ترکیب عطفی عبارات هورن نوشت؟ من که هر چی فکر کردم به نتیجه نرسیدم:
KB:
not(A) or B
not(A) or C
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

RE: تبدیل پایگاه دانش به صورت HNF

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  با سلام
توی کتاب راهیان ارشد صفحه ۲۵۰ یه نکته نوشته: هر پایگاه دانش را می توان به صورت ترکیب عطفی جملات به فرم HNF نوشت.
مثلا KB زیر رو به نظرتون چجوری میشه به صورت ترکیب عطفی عبارات هورن نوشت؟ من که هر چی فکر کردم به نتیجه نرسیدم:
KB:
not(A) or B
not(A) or C
خود اینایی که شما نوشتی یک عبارت هورن واحد هستند . توی همون صفحه چند تا مثال زده دیگه
[tex](A'\vee B) \wedge (A'\vee C)[/tex]
مثلا اینم یه ترکیب عطفی از عبارت هورن هست که از دو تا عبارت هورن واحد درست شده

ارسال:

۳۰noohe پاسخ داده:

RE: تبدیل پایگاه دانش به صورت HNF

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  با سلام
KB:
not(A) or B
not(A) or C
خود اینایی که شما نوشتی یک عبارت هورن واحد هستند . توی همون صفحه چند تا مثال زده دیگه
[tex](A'\vee B) \wedge (A'\vee C)[/tex]
مثلا اینم یه ترکیب عطفی از عبارت هورن هست که از دو تا عبارت هورن واحد درست شده

اووف! عجب بی دقتی ای کردم. مرسی از جوابتون Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۶۸ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۳ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۰۱ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close