زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حداقل بازه ها در روش انتگرال گیری.

ارسال:

e.shrm پرسیده:

حداقل بازه ها در روش انتگرال گیری.

سلام
من از سوالی که گذاشتم اون اعدادی که برای sin گذاشته رو نمیفهمم چه جوریه. ممنون میشم توضیح بدید.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

RE: حداقل بازه ها در روش انتگرال گیری.

واسه حساب کردن خطا طبق فرمول اومده از sin دو بار مشتق گرفته و حداکثر مقدار مشتق دومشو توی بازه ۰ تا ۲ را حساب کرده
که بنابر دلایل فلسفی دانشجو باید بتونه و بدونه که مقدار sin2 بر حسب رادیان (و نه بر حسب درجه) میشه ۰/۹۰۹ و سپس ادامه محاسبات

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  واسه حساب کردن خطا طبق فرمول اومده از sin دو بار مشتق گرفته و حداکثر مقدار مشتق دومشو توی بازه ۰ تا ۲ را حساب کرده
که بنابر دلایل فلسفی دانشجو باید بتونه و بدونه که مقدار sin2 بر حسب رادیان (و نه بر حسب درجه) میشه ۰/۰۹۰۹ و سپس ادامه محاسبات
Dodgy
سوال نزده گزینه مناسب تریه. ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  سلام
من از سوالی که گذاشتم اون اعدادی که برای sin گذاشته رو نمیفهمم چه جوریه. ممنون میشم توضیح بدید.

تو فرمول خطا باید ماکزیمم F" رو بزارید. ماکزیمم هم در بازه ۰ تا ۲ همون ماکزیممِ سینوس یعنی ۱ هستش. تو اینجور سوالا نیاز نیست حتما سینوس ۲ رو بدونید.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  سلام

تو فرمول خطا باید ماکزیمم F" رو بزارید. ماکزیمم هم در بازه ۰ تا ۲ همون ماکزیممِ سینوس یعنی ۱ هستش. تو اینجور سوالا نیاز نیست حتما سینوس ۲ رو بدونید.
البته من رو شوخی گفتم باید بدونیم. مثلا آزمون قبلی "م.ش" بود اگه اشتباه نکنم که واسه حل سوال حتما باید سینوس مقادیر ۱۸۰ و ۱۸۰/۲ و ۱۸۰/۴ و ۱۸۰/۶ و ۱۸۰/۸ را میدونستی و جواب میگرفتی. در حد لالیگا غیر استاندارد بود سوال
البته همیشه هم نباید ۱ گرفت. سوال دیدم که باید ۰/۵ میگرفتی تا جواب درست در بیاد. اینجا ماشالا چنان گزینه ها دل بازه که هر چی هم اشتباه کنی جواب درست میاد ولی تو اون سوال که یادمه گزینه ها نزدیک به هم بود .

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  

پس اون ۰/۹۱ از کجا میاد؟

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  

البته من رو شوخی گفتم باید بدونیم. مثلا آزمون قبلی "م.ش" بود اگه اشتباه نکنم که واسه حل سوال حتما باید سینوس مقادیر ۱۸۰ و ۱۸۰/۲ و ۱۸۰/۴ و ۱۸۰/۶ و ۱۸۰/۸ را میدونستی و جواب میگرفتی. در حد لالیگا غیر استاندارد بود سوال
البته همیشه هم نباید ۱ گرفت. سوال دیدم که باید ۰/۵ میگرفتی تا جواب درست در بیاد. اینجا ماشالا چنان گزینه ها دل بازه که هر چی هم اشتباه کنی جواب درست میاد ولی تو اون سوال که یادمه گزینه ها نزدیک به هم بود .
کلا فهمیدم. مرسی.
اینم همون "م.ش" می باشد
یه دونه معماری هم پرسیدم یاری کنید ممنون میشم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۸۴ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۹۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۳۳ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  روش برنامه نویسی پویا برای حل فروشنده دوره گرد Mohammad WR10 ۶ ۱۰,۳۴۴ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Shadik
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۸۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۲۸۸ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  روش های تولید محتوا برای سایت melinaa ۰ ۱,۹۷۳ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
  حداقل اندازه پشته Mr.R3ZA ۰ ۱,۴۹۷ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  درخواست معرفی یک منبع خوب و خلاصه برای استفاده در حداقل زمان! hrh_fourtyseven ۷ ۸,۶۲۳ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mevm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close