زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از حوزه ایستا (آرمون جامع اول پارسه)

ارسال:

firouziam پرسیده:

سوال از حوزه ایستا (آرمون جامع اول پارسه)

سلام

دوستان من این سوال رو نمیتونم درک کنم.(مربوط هستن به آزمون جامع اول پارسه)

به نظر من گزاره دومی غلط هست ولی پاسخنامه میگه که هر سه گزینه درست اند! (جواب ۴)

با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: سوال در ارتباط با حوزه ایستا و جدول مرکزی(آرمون جامع اول پارسه)

برادر، هر سوال در یک موضوع! این قانون مانشت هست.
من اینجا درباره سوال ۹۳ بحث میکنم، لطفا سوال ۹۴ رو به موضوع دیگیری انتقال بدید.
فرض کنید برنامه ی main دارای دو زیر برنامه A و B هست و درون برنامه اصلی متغیری به اسم m تعریف کرده ایم و از قواعد حوزه ی ایستا استفاده می کنیم، گزاره ی اول اش گفته ارجاع به دستور بدون توجه به ترتیب زیر برنامه ها به اعلان اش در جای دیگر مرتبط میشه و این صحیح است، یعنی وقتی درون A داریم با m کار میکنیم به راحتی به سراغ m توی main میره و مهم نیست که اول A اومده بعد B یا بالعکس.

گزاره ی دوم هم به نظرم واضحه، چون قواعد حوزه ی ایستاست پس بیشتر کارها رو میشه زمان کامپایل انجام داد و نیازی نیست تا برنامه اجرا بشه تا روابط بدست بیاد، مثلا اینکه متغیر m توی A مجاز هست نیازی نیست حتما برنامه اجرا بشه تا بدونیم کی کی رو فراخوانی کرده!

گزاره ی سوم هم از گزاره ی دوم قابل استنتاج هست، وقتی بیشتر کارها زمان ترجمه انجام بشه پس موقع اجرا کنترل های غیر ضروری روی داده ها انجام نمیدیم و برنامه سریع تر میشه، مثلا موقع اجرا دیگه نمیره زنجیره ی پویا رو بررسی کنه ببینه متغیر m توسط فراخواننده ی تابع A حمایت میشه یا نه.

ارسال:

firouziam پاسخ داده:

RE: سوال در ارتباط با حوزه ایستا و جدول مرکزی(آرمون جامع اول پارسه)

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  برادر، هر سوال در یک موضوع! این قانون مانشت هست.
من اینجا درباره سوال ۹۳ بحث میکنم، لطفا سوال ۹۴ رو به موضوع دیگیری انتقال بدید.
فرض کنید برنامه ی main دارای دو زیر برنامه A و B هست و درون برنامه اصلی متغیری به اسم m تعریف کرده ایم و از قواعد حوزه ی ایستا استفاده می کنیم، گزاره ی اول اش گفته ارجاع به دستور بدون توجه به ترتیب زیر برنامه ها به اعلان اش در جای دیگر مرتبط میشه و این صحیح است، یعنی وقتی درون A داریم با m کار میکنیم به راحتی به سراغ m توی main میره و مهم نیست که اول A اومده بعد B یا بالعکس.

گزاره ی دوم هم به نظرم واضحه، چون قواعد حوزه ی ایستاست پس بیشتر کارها رو میشه زمان کامپایل انجام داد و نیازی نیست تا برنامه اجرا بشه تا روابط بدست بیاد، مثلا اینکه متغیر m توی A مجاز هست نیازی نیست حتما برنامه اجرا بشه تا بدونیم کی کی رو فراخوانی کرده!

گزاره ی سوم هم از گزاره ی دوم قابل استنتاج هست، وقتی بیشتر کارها زمان ترجمه انجام بشه پس موقع اجرا کنترل های غیر ضروری روی داده ها انجام نمیدیم و برنامه سریع تر میشه، مثلا موقع اجرا دیگه نمیره زنجیره ی پویا رو بررسی کنه ببینه متغیر m توسط فراخواننده ی تابع A حمایت میشه یا نه.

پوزش میطلبم، بله حتما، منتقل کردم به سوال جدید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس از پاسختون، مشکل من با قسمت زمان ترجمه اش نیست، اون قسمت "انواع مختلفی از روابط بین ارجاع اسامی و اعلان آنهارو" نمیتونم درک کنم،از لحاظ مفهومی متوجه میشما! که هنگام رجوع به یه متغیر تو حوزه ایستا، تو پشته مرکزی اینقدر بالا میره تا به متغیر مورد نظر برسه و این ترتیب بررسی ربطی به ترتیب فراخوانی های زمان اجرا نداره(مثل پویا) ولی معنی این جمله ی "روابط مختلف بین ارجاع اسامی و اعلانشون" رو نمیتونم درک کنم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: سوال از حوزه ایستا (آرمون جامع اول پارسه)

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  ...از لحاظ مفهومی متوجه میشما!..
میدونم توصیه خوبی نیست، ولی حالا که دو هفته مونده به کنکور شاید بهتر باشه بعضی چیزها رو حفظ کنید و رد شید Blush
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۸۷۲ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۲۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۷۹ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۵۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۷۵۹ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۴۶ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۵۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی در مورد دروس ترم اول هوش sina_bhh ۴۷ ۳۴,۸۷۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Arezouuu
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۶۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close