زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امکان اجرای پردازش در اشتراک زمانی وقبضه شونده !

ارسال:

AEM4949 پرسیده:

امکان اجرای پردازش در اشتراک زمانی وقبضه شونده !

با سلام خدمت دوستان

سوال زیر مربوط به کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۳ است:

[تصویر:  236369_1.JPG]

کتاب مدرسان گزینه یک رو درست اعلام کرده.
زودترین حالتش درست ، اما با دیرترین حالت مشکل دارم.تو جواب نوشته شده:
چون سیستم حالت قبضه شونده دارد ممکن است هیچگاه پردازنده در اختیار فرآروند موجود قرار نگیرد.

آیا این جمله با معنی غیر انحصاری در تناقض نیست؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

RE: امکان اجرای پردازش در اشتراک زمانی وقبضه شونده !

سلام.

زودترین حالت به اینصورت هست که بلافاصله پردازه شروع به اجرا کنه و هیچ تاخیری در بین نباشد.(یعنی بالاترین اولویت رو داشته باشد).
اما دیرترین حالت زمانی است که "هربار" پردازه ای با بالاترین اولویت (یا بالاتر از اولویت یک پردازه) بیاید و اجرای پردازه مورد نظر را به تعویق بیاندازد. در اینصورت هربار این اتفاق میافتد و هیچوقت پردازه مورد نظر اجرا نخواهد شد.

۰
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

RE: امکان اجرای پردازش در اشتراک زمانی وقبضه شونده !

(۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ق.ظ)aem4949 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان

سوال زیر مربوط به کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۳ است:

[تصویر:  236369_1.JPG]

کتاب مدرسان گزینه یک رو درست اعلام کرده.
زودترین حالتش درست ، اما با دیرترین حالت مشکل دارم.تو جواب نوشته شده:
چون سیستم حالت قبضه شونده دارد ممکن است هیچگاه پردازنده در اختیار فرآروند موجود قرار نگیرد.

آیا این جمله با معنی غیر انحصاری در تناقض نیست؟
سلام دوست عزیز
میشه گفت همین غیر انحصاری بودنش بیشتر به وقوع مشکل کمک میکنه به نظرم
چون تو حالت انحصاری اگه فرایندی با اولویت بالا وجود نداشته باشه اون فرایندی که اولویت کمی داشته اجرا میشه و تا تموم نشده پردازنده رو ول نمیکنه حتی اگه فرایند با اولویت بالا بیاد
اما در این حالت غیر انحصاری ممکنه تا پردازنده رو بگیره یه فرایند با اولویت بالا بیاد و باز مجبور بشه پردازنده رو بلافاصله رها کنه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۸۵ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۶۷ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۶۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۹۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۵۰۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۸۶۲ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۱۹,۶۳۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۶۰۷ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۶۵ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۳۳۱ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close