زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تور اویلری یک گراف قویا همبند تمرین clrs

ارسال:

izadan11 پرسیده:

تور اویلری یک گراف قویا همبند تمرین clrs

یک الگوریتم با زمان اجرای O(E)e ارائه دهید که تور اویلری را در صورت وجود می یابد(راهنمایی :دور هایی که یال های مجزا دارند ادغام کنید)
فصل ۲۲ مسئله ی ۳
کلا این فصل مسئله هاش سخت بود
راهنماییش رو نفهمیدم اصلا منظورش چیه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

RE: تور اویلری یک گراف قویا همبند تمرین clrs

از اون e منظورتون چیه؟!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۷ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  از اون e منظورتون چیه؟!

هیچی فقط نوشتم پرانتزا قاطی نشن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

منکه نمیدونم جریان چیه ولی فکر کنم این ریختی بشه حلش کرد
تو لیست مجاورتی به ازای تک تک یالها میری جلو و توی هر راس بررسی میکنی که درجه زوج هست یا نه. اگر همه راسهایی که دیدی زوج بود پس گراف اویلریه. به همین سادگی ولی مطمئن نیستم دقیقا همین شکلی باشه

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

(۰۷ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  منکه نمیدونم جریان چیه ولی فکر کنم این ریختی بشه حلش کرد
تو لیست مجاورتی به ازای تک تک یالها میری جلو و توی هر راس بررسی میکنی که درجه زوج هست یا نه. اگر همه راسهایی که دیدی زوج بود پس گراف اویلریه. به همین سادگی ولی مطمئن نیستم دقیقا همین شکلی باشه

این مسئله میخواد که تور اویلری رو پیدا کنیم نه این که ببینیم اویلری هست یا نه! اون چیزی که شما میگید رو میشه توی [tex]O(V)[/tex]. بدستش اورد.

ولی یه ایده واسه مسئله بالا میتونه این باشه که ما همهی دور ها رو توی گراف بدست میاریم و اونایی که یال مشترک دارن رو یال رو حذف میکنیم و این دور ها رو که باهم ادغام کنیم میشه همون دور اویلری که چون هر یال رو یک بار میبینیم میشه از [tex]O(E)[/tex] البته باید ببینیم که نظر طراح محترم چی هستBig Grin

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۷ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  منکه نمیدونم جریان چیه ولی فکر کنم این ریختی بشه حلش کرد

این مسئله میخواد که تور اویلری رو پیدا کنیم نه این که ببینیم اویلری هست یا نه! اون چیزی که شما میگید رو میشه توی [tex]O(V)[/tex]. بدستش اورد.

ولی یه ایده واسه مسئله بالا میتونه این باشه که ما همهی دور ها رو توی گراف بدست میاریم و اونایی که یال مشترک دارن رو یال رو حذف میکنیم و این دور ها رو که باهم ادغام کنیم میشه همون دور اویلری که چون هر یال رو یک بار میبینیم میشه از [tex]O(E)[/tex] البته باید ببینیم که نظر طراح محترم چی هستBig Grin
دمت گرم
داشتم به منجلاب گمراهی میرفتم. من فکر کردم میگه اویلری هست یا نه.
clrs خوندی انقدر خفن جواب دادی؟

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

Re: RE: تور اویلری یک گراف قویا همبند تمرین clrs

(07 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  منکه نمیدونم جریان چیه ولی فکر کنم این ریختی بشه حلش کرد

چطور همه دورها رو توی [tex]O(E)[/tex] به دست میارید؟! Confused
بعدش چطور یال های مشترک رو در تمام دورها به دست میارید؟! لطفا توضیح بدید.

چطور همه دورها رو توی [tex]O(E)[/tex] به دست میارید؟! Confused
بعدش چطور یال های مشترک رو در تمام دورها به دست میارید؟! لطفا توضیح بدید.

۰
ارسال:

س.غ پاسخ داده:

به نظز من اینجوری حل میشه که چون توی گراف اویلری میشه یالها رو به یک تعذاذ مجموعه مجزا تقسیم کنیم، کافیه اول دورها رو پیدا کنیم، بعد با هم ادغام کنیم. این ادغام با استفاده از مجموعه مجزا امکان پذیره!

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۸ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۸ ق.ظ)س.غ نوشته شده توسط:  به نظز من اینجوری حل میشه که چون توی گراف اویلری میشه یالها رو به یک تعذاذ مجموعه مجزا تقسیم کنیم، کافیه اول دورها رو پیدا کنیم، بعد با هم ادغام کنیم. این ادغام با استفاده از مجموعه مجزا امکان پذیره!

برای ترکیب مجموعه ها مشکل داریم چون عضو مشترک باید یه جای دیگه ذخیره شه و بشه نماینده ی اون مجموعه و موقع ترکیب با مجموعه های بعدی فقط همین یک عضو مشترک هست که اجازه ی ترکیب میده شبیه اینه که تو دور اویلری شروع کنیم بعد از مدتی که چرخیدیم برگردیم سر جای اول و راه نداشته باشیم

۰
ارسال: #۱۰

keywan78 پاسخ داده:

خسته نباشین!
جوابی که بعضی از دوستان دادن بیشتر به درد پیدا کردن مدار همیلتنی می خوره.

من فک کنم این سوال رو میشه با بررسی تک تک یال ها به دست آورد. این که یک یال چه تاثیری بر گراف می زاره:

ایده اینجوری که با مجموعه راس شروع می کنیم (یعنی هیچ یالی نداریم و فقط راس هاست) و با هر یال که در این مجموعه وارد می شه بررسی می کنیم که آیا این یال چه تاثیری بر راس ها می زاره . وقتی که یالی وارد مجموع بشه بررسی مس کنیم که آیا یک دور ایجاد شده یا نه. اگر ایجاد شد و با یکی از دورهای داخل مجموعه فقط در یک راس مشترک بود یعنی کلیه یال ها مجزا بود ادغام و یک دور بزرگتر تشکیل می شه. باید در اخر کلیه یال ها اضافه شده باشند و گراف همبند و متغیر دور true باشد. چون ممکن است در یک دور با امدن یک یال به هم بخورد.

به احتمال خیلی زیاد کار بکنه ولی یه خورده خامه باید روش کار کرد چون همین الان از آمار خوندن پریدم رو الگوریتم و گسسته.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۵۳۳ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۸۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۳,۱۰۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۱۳ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تعداد مسیرها در گراف ss311 ۰ ۱,۸۳۴ ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Sad درخواست حل تمرین nimaz4 ۱ ۲,۳۶۹ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: soltanMohammad
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۸۵۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  کمک برای حل تمرین امنیت شبکه پیشرفته behnazk ۰ ۱,۹۶۶ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: behnazk

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close