زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۴۷ آی تی ۹۲(کد هافمن)

ارسال:

tarane1992 پرسیده:

سوال ۴۷ آی تی ۹۲(کد هافمن)

سلام

دوستان این سوالو با مثال برام توضیح میدین.Shy

سوالات ۹۲ طراحی رشته آی تی پارسال واقعا مفمومی بود در عین اینکه صورت سوال ساده بود خوش میاد خوب پیچونده بودن دمشون گرم.Confused

مثلا برای قسمت الف یعنی ما باید چند تا حروف در نظر بگیرم که فقط یکیش بیش از ۲/۵ باشه؟؟یعنی یکیش ۴۱ باشه بقیه میتون ۴۰ یا ۳۹ باشن؟درسته این حالتی که میگم.

یا برای قسمت ب ما اگه چند تا حرف در نظر بگیریم باید مقدار همشون کمتر از ۱/۳ یعنی کمتر از ۳۳ باشن درسته این حالتی که میگم؟؟
بگید اشکال کار من کجاست من در فراوانی حروف مشکل دارم چی بگیرم؟؟

سوالو در لینک زیر گذاشتم.

جواب گزینه ۳ هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

RE: سوال ۴۷ آی تی ۹۲(کد هافمن)

(۱۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۹ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  سلام

دوستان این سوالو با مثال برام توضیح میدین.Shy

سوالات ۹۲ طراحی رشته آی تی پارسال واقعا مفمومی بود در عین اینکه صورت سوال ساده بود خوش میاد خوب پیچونده بودن دمشون گرم.Confused

مثلا برای قسمت الف یعنی ما باید چند تا حروف در نظر بگیرم که فقط یکیش بیش از ۲/۵ باشه؟؟یعنی یکیش ۴۱ باشه بقیه میتون ۴۰ یا ۳۹ باشن؟درسته این حالتی که میگم.

یا برای قسمت ب ما اگه چند تا حرف در نظر بگیریم باید مقدار همشون کمتر از ۱/۳ یعنی کمتر از ۳۳ باشن درسته این حالتی که میگم؟؟
بگید اشکال کار من کجاست من در فراوانی حروف مشکل دارم چی بگیرم؟؟

سوالو در لینک زیر گذاشتم.

جواب گزینه ۳ هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام. من فکر میکنم منظور طراح فراوانی تجمعیه. چون نسبت داده. برای قسمت الف اگه فراوانی بیشتر از ۲/۵ باشه که همون میشه ۰/۴ .من یه مثال نقض برای غلطیش دارم. ۲۰ تا حرف رو در نظر بگیرید که ۹ تاش a, 9 تاش b و دوتاش هر حرف دیگه. اگه اینو کد کنیم، یکیشون میفته عمق دوم یعنی دو حرف میشه.
برای قسمت دوم هم. حداقل باید جمله ۴ حرفی باشه تا همشون کمتر از ۱/۳ شن و همیشه برقراره.
پس گزینه ۴ درسته.
موفق باشیدSmile

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

دوست عزیز اولی راه حلشه دیدم گفته درسته .شما میگید نادرسته غلطه.Blush

اگر فراوانی یک حرف بیشتر از ۲/۵ بشه یعنی مثلا ۴۱ ، طولش یک میشه .مثلا حروف a با فراوانی ۴۱ b با فراوانی ۳۹ و cفراونی ۲۰ در نظر بگیری درخت هافمنشو بکشی طول حرف a یک میشه.من منظورم این بود که چرا دوتای دیگه رو نمیتونیم بگیم ۴۰؟؟ و یکیش مثلا ۳۹ والبته a همون ۴۱ باشها. ولی الان درختو بکشیم طول a میشه ۲HuhHuh

من دو تا حالت در نظر میگیریم اولی طول a یک میشه ولی دومی طول a میشه۲HuhHuhHuh

حالا بگید من چه چیزی رو دارم اشتباه میکنم.

ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

(۱۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اولی راه حلشه دیدم گفته درسته .شما میگید نادرسته غلطه.Blush

اگر فراوانی یک حرف بیشتر از ۲/۵ بشه یعنی مثلا ۴۱ ، طولش یک میشه .مثلا حروف a با فراوانی ۴۱ b با فراوانی ۳۹ و cفراونی ۲۰ در نظر بگیری درخت هافمنشو بکشی طول حرف a یک میشه.من منظورم این بود که چرا دوتای دیگه رو نمیتونیم بگیم ۴۰؟؟ و یکیش مثلا ۳۹ والبته a همون ۴۱ باشها. ولی الان درختو بکشیم طول a میشه ۲HuhHuh

چطور؟! من که مثال نقض آوردم. اگه نقض داره که درست نیست. Smile
خود شما هم که داری نقضش میکنی Big Grin
باید ببینی سازمان سنجش چه جوابی داده نه کتابای کنکوری. در ضمن من مدرسان رو نگاه کردم همین استدلال منو آورده بود. با هم تفاهم نظر داشتیمBig Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

misagh01 پاسخ داده:

(۱۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اولی راه حلشه دیدم گفته درسته .شما میگید نادرسته غلطه.Blush

سلام
برای اولی همون مثال خودتون درستی اش را نشان میده ولی در مورد سوالتون اگر a را ۴۱ بگیریم و آنوقت برای دو تای دیگه یکیش رو ۴۰ بگیریم دیگه سومی حداکثر میتونه ۱۹ باشه چون ما که a را ۴۱ میگیریم منظورمون این هست که مجموع فراوانی ها ۱۰۰ هست و دو پنجم اش میشه ۴۰ پس جمع فراوانی ها باید ۱۰۰ بشه، فکر کنم با این توضیحات روشن شده باشه.
اما دومی وقتی ۴ عنصر داشته باشیم که هر کدام زیر یک سوم باشند دو جفت دوتایی خواهیم داشت که وقتی کنارهم قرار میگیرند طول کد هافمن حداقل ۲ میشه، البته فکر کنم یکی از دوستان هم این مورد را فرموده بودن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

من هر سوالی تو هر درسی میپرسم اینجا همش جوابای سنجشو قرار میدم Shy

من نمیدونم سنجش یه چیزی میگه منم میتونم یه حالت دیگشو در نظر بگیرم که گزینه ۱ غلط بشه حالا یکی بگه من اشتباه میکنم یا سنجش اینجا مدیر نداره Undecided

شما دارید کتابای مدرسانو میگید به مدرسان اطمینان نکنید مخصوصا در جواب تستاش غلط زیاد داره من که پایگا ه مدرسانو داشتم کلن جواب تستاش غلط بودBig Grin مخصوصا فصلای اولش.

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

بچه ها هنوز کسی این سوالو با اطمینان بهم جواب نداده خواهشا کمکم کنید .Smile

ممنون .

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

از این مطمین تر؟!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

بله دقیقا حق با شماست.Shy

فهمیدم ازتون سپاسگذارم.Shy

موفق باشید.

۰
ارسال: #۱۰

hoomanab پاسخ داده:

Re: RE: سوال ۴۷ آی تی ۹۲(کد هافمن)

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)misagh01 نوشته شده توسط:  
(14 آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اولی راه حلشه دیدم گفته درسته .شما میگید نادرسته غلطه.Blush

سلام
برای اولی همون مثال خودتون درستی اش را نشان میده ولی در مورد سوالتون اگر a را ۴۱ بگیریم و آنوقت برای دو تای دیگه یکیش رو ۴۰ بگیریم دیگه سومی حداکثر میتونه ۱۹ باشه چون ما که a را ۴۱ میگیریم منظورمون این هست که مجموع فراوانی ها ۱۰۰ هست و دو پنجم اش میشه ۴۰ پس جمع فراوانی ها باید ۱۰۰ بشه، فکر کنم با این توضیحات روشن شده باشه.
اما دومی وقتی ۴ عنصر داشته باشیم که هر کدام زیر یک سوم باشند دو جفت دوتایی خواهیم داشت که وقتی کنارهم قرار میگیرند طول کد هافمن حداقل ۲ میشه، البته فکر کنم یکی از دوستان هم این مورد را فرموده بودن.

مطمینید که اولی درسته؟! مثال نقضی که من آوردم ردش میکنه.
فکر نمیکنم چون سازمان سنجش کلیدی رو داده همیشه درست باشه. تقریبا توی همه درسا شده که کلید اشتباه بده. همین امروز من ۴ تا کلید اشتباه توی هوش پیدا کردم.
به هر حال من قانع نشدم Smile

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کد هافمن Sanazzz ۲ ۲,۵۶۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  محاسبه طول کلمه در هافمن Mr.R3ZA ۳ ۳,۸۳۹ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  علوم کامپیوتر - کدینگ هافمن ali.majed.ha ۳ ۲,۴۲۲ ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال ۴۷ آیتی ۹۲ فشرده سازی هافمن a-t-e-f-e-h ۴ ۳,۷۲۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: a-t-e-f-e-h
  کد هافمن mcse2010 ۱ ۱,۵۵۵ ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  درخت هافمن shamim_70 ۵ ۲,۷۱۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: L3ic
  پیدا کردن دو نویسه با کمترین فراوانی در هافمن shayesteNEY ۳ ۳,۰۷۸ ۰۸ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Pakniat
  راهنمایی در مورد حل الگوریتم هافمن vahidir ۴ ۳,۲۳۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vahidir
  درخت هافمن ماهسان لیما ۲ ۲,۶۸۹ ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: soheila2012
  رسم های متفاوت درخت هافمن explorer ۴ ۳,۹۷۴ ۲۲ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hosshah

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close