زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی آی تی ۸۸ - کوتاه ترین مسیر گراف جهت دار

ارسال:

explorer پرسیده:

مهندسی آی تی ۸۸ - کوتاه ترین مسیر گراف جهت دار

سلام.
جواب این سوال شده گزینه سه. گفته a---->d---->f---->g---->h
چطوری؟؟؟؟

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

RE: مهندسی آی تی ۸۸ - کوتاه ترین مسیر گراف جهت دار

خوب برای کوتاه ترین مسیر میتونی از الگوریتم دایجسترا یا وارشال استفاده کنی به جواب میرسی.

اگه با دایجسترا میخوای حل کنی ببین از نقطه شروع که A تا H کدوم مسیرو بری کوتاهتر خوب راس A بهش ۳ تا یال وصلن خوب
مثلا:
۱) یکبار از A به B برو و ادامه بده و سعی کن کوتاهترین مسیرو تا H پیدا کنی .

۲)بعد یکبار اگر از A به C برو و ادامه بده و سعی کن کوتاهترین مسیرو تا H پیدا کنی.

۳)یکبار اگر از A به D بری و کوتاهترین مسیرو تا H دنبال کنی میبنی که جواب تو در این مسیر کمتر از مسیرهای ۱و ۲ دنبال کردی میشه.Shy

امیدوارم فهمیده باشی.Shy

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

آخه توی این سوال مطرح نکرده که از الگوریتمهای کوتاه ترین مسیر استفاده کنیم
و همچنین توی جواب هم چیزی ننوشته که از چه روشی استفاده کرده
من موندم چرا این سوال توی بخش گراف مقسمی مطرح شده در صورتی که در این بخش هم حرفی الگوریتمهای کوتاه ترین مسیر زده نشده. Idea

ارسال:

Mänu پاسخ داده:

(۰۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۰ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  آخه توی این سوال مطرح نکرده که از الگوریتمهای کوتاه ترین مسیر استفاده کنیم
و همچنین توی جواب هم چیزی ننوشته که از چه روشی استفاده کرده
من موندم چرا این سوال توی بخش گراف مقسمی مطرح شده در صورتی که در این بخش هم حرفی الگوریتمهای کوتاه ترین مسیر زده نشده. Idea

کلا این سوال مربوط به گراف هست،بخش گراف مقسمی کامل نیست،
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

خوب ببینید کتاب مقسمی در عین حال که کتاب خوبیه بخش گراف و درخت هاش کامل نیست .و الگوریتم های کوتاه ترین مسیرو اگه در طراحی الگوریتم خونده باشی شامل دایجسترا.... میشه پس اینو قبول کن. خودت همین طور چشمی هم نگاه نکنی میتونی کوتاهترینو پیدا کنی و اگر از دایجسترا بری باز همون میشه.Shy

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

البته این روش شما بیشتر شبیه به بلمن فورد هستش و اینو میدونم که میشه با این الگوریتمها حلش کرد
فک کردم شاید راه حله دیگه ای غیر از اینا داشته باشه
در هر صورت بسیار ممنون

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

در ساختمان داده فک میکنم کلا سرفصلاش شامل الگوریتم های دایجسترا و... اینا نیست و در طراحی اینارو میخونی برای همینه در مقسمی چیزی نگفته. ولی اگر فرضو بر این بزاری که نخوندی خودت چشمی هم مسیرو دنبال کنی کوتاهترینو پیدا میکنی.دقیقا مثل a* مصنوعی دیگه مگه اونجا برای کوتاهترین مسیر الگوریتم هایی رو به کار میبردی.Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۷۳ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۹۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۱۵ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۴۰,۹۰۷ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۸ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۹۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۸۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۹۲ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close