زمان کنونی: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳, ۰۵:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رقابت بحرانی!

ارسال:

AEM4949 پرسیده:

رقابت بحرانی!

با سلام

چرا توی این جدول ۳ تا رقابت بحرانی داریم:

[تصویر:  228093_75974293523694799417.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

amin222 پاسخ داده:

RE: رقابت بحرانی!

با عرض سلام خدمت دوستان
ضمن پوزش بخاطر توضیحی که دیشب فرستادم و ساده ترین مورد رو راجع به مدارهای آسنکرون تو حل این سوال در نظر نگرفتم که همون فرض مد اساسی بودن ای نوع مدارهاست این فرض این مطلب رو میگیه که مدار هر چند تا ورودی که داشته باشه در هر زمان یک ورودی تغییر میکنه و ورودی ها همزمان تغییر نمیکنن خوب حالا با لحاظ کردن این فرض توی این تست داریم:

توی ردیف اول اگر در حالت پایدار ۰۰ باشیم با ورودی ۰۰ باشیم و ورودی اول-کم ارزش- رو ۱ کنیم طبق جدول باید به حالت ۱۱ تحت ورودی ۰۱ بریم پس این تغییرات رو خواهیم داشت [tex]00\rightarrow 11\rightarrow 01[/tex] ای تغییر به صورت نرمال هست اما احتمالش هست که یکی از خروجی ها تو حالت فعلی ۰۰ زودتر از دیگری بره به ۱ حالا یا خروجی اول یا خروجی دوم پس این دو حالت پیش میاد:
[tex]{\color{DarkGreen} 00\rightarrow 01}[/tex]
[tex]{\color{Red} 00\rightarrow 10}[/tex]
حالت سبز رنگ چون با حالت نرمالی که در بالا گفتم نتیجش یکی یک رقابت غیر بحرانی ولی حالت قرمز نگ نه دیگه رفته به یه جای نامطلوب پس تا اینجا یک رقابت بحرانی
اما توی ردیف دوم با ید بگردیم ببینیم کجا با یک تغییر توی ورودی هر دو خروجی باهم عوض میشن خوب اگه تو حالت پایدار ۰۱ و ورودی ۰۱ باشیم با تغییر ورودی به ۱۱ خوجی از ۰۱ به ۱۰ تغییر میکنه و این دنباله تغییر رو خواهیم داشت [tex]01\rightarrow 10[/tex] که تغییر مطلوب و نرمال ما هست حالا اگه یکی از خروجی ها زودتر ۰ یا ۱ بشه این دو حالت زیر رو داریم:
[tex]{\color{Red} 01\rightarrow 00}[/tex]
[tex]{\color{Red} 00\rightarrow 11}[/tex]
که هر دو ما رو به حالات پایانی میبرن که با تغییر نرمال ما متفاوت هست و تو هر دو رقابت بحرانی داریم پس شد ۳ تا رقابت بحرانی اما سطر ۳ و ۴ جدول هم هیچ تغییری در دو خروجی همزمان با توجه به تغییر در یک ورودی نداریم

با تشکر از دوستمون بابت این سوال که مسله رقابت رو برا من یکی جا انداخت

ارسال:

AEM4949 پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت دوستان
ضمن پوزش بخاطر توضیحی که دیشب فرستادم و ساده ترین مورد رو راجع به مدارهای آسنکرون تو حل این سوال در نظر نگرفتم که همون فرض مد اساسی بودن ای نوع مدارهاست این فرض این مطلب رو میگیه که مدار هر چند تا ورودی که داشته باشه در هر زمان یک ورودی تغییر میکنه و ورودی ها همزمان تغییر نمیکنن خوب حالا با لحاظ کردن این فرض توی این تست داریم:

توی ردیف اول اگر در حالت پایدار ۰۰ باشیم با ورودی ۰۰ باشیم و ورودی اول-کم ارزش- رو ۱ کنیم طبق جدول باید به حالت ۱۱ تحت ورودی ۰۱ بریم پس این تغییرات رو خواهیم داشت [tex]00\rightarrow 11\rightarrow 01[/tex] ای تغییر به صورت نرمال هست اما احتمالش هست که یکی از خروجی ها تو حالت فعلی ۰۰ زودتر از دیگری بره به ۱ حالا یا خروجی اول یا خروجی دوم پس این دو حالت پیش میاد:
حالت سبز رنگ چون با حالت نرمالی که در بالا گفتم نتیجش یکی یک رقابت غیر بحرانی ولی حالت قرمز نگ نه دیگه رفته به یه جای نامطلوب پس تا اینجا یک رقابت بحرانی
اما توی ردیف دوم با ید بگردیم ببینیم کجا با یک تغییر توی ورودی هر دو خروجی باهم عوض میشن خوب اگه تو حالت پایدار ۰۱ و ورودی ۰۱ باشیم با تغییر ورودی به ۱۱ خوجی از ۰۱ به ۱۰ تغییر میکنه و این دنباله تغییر رو خواهیم داشت [tex]01\rightarrow 10[/tex] که تغییر مطلوب و نرمال ما هست حالا اگه یکی از خروجی ها زودتر ۰ یا ۱ بشه این دو حالت زیر رو داریم:
[tex]{\color{Red} 01\rightarrow 00}[/tex]
[tex]{\color{Red} 00\rightarrow 11}[/tex]
که هر دو ما رو به حالات پایانی میبرن که با تغییر نرمال ما متفاوت هست و تو هر دو رقابت بحرانی داریم پس شد ۳ تا رقابت بحرانی اما سطر ۳ و ۴ جدول هم هیچ تغییری در دو خروجی همزمان با توجه به تغییر در یک ورودی نداریم

با تشکر از دوستمون بابت این سوال که مسله رقابت رو برا من یکی جا انداخت

خیلی خیلی ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  توی ردیف اول اگر در حالت پایدار ۰۰ باشیم با ورودی ۰۰ باشیم و ورودی اول-کم ارزش- رو ۱ کنیم طبق جدول باید به حالت ۱۱ تحت ورودی ۰۱ بریم پس این تغییرات رو خواهیم داشت [tex]00\rightarrow 11\rightarrow 01[/tex] ای تغییر به صورت نرمال هست اما احتمالش هست که یکی از خروجی ها تو حالت فعلی ۰۰ زودتر از دیگری بره به ۱ حالا یا خروجی اول یا خروجی دوم پس این دو حالت پیش میاد:
من متوجه قسمت اول نمیشم. خروجی ما در سطر اول ستون دوم باید ۱۱ بشه چرا میگین از ۱۱ به ۰۱ باید بریم ونرمال هست؟

ارسال:

amin222 پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۱۳ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  توی ردیف اول اگر در حالت پایدار ۰۰ باشیم با ورودی ۰۰ باشیم و ورودی اول-کم ارزش- رو ۱ کنیم طبق جدول باید به حالت ۱۱ تحت ورودی ۰۱ بریم پس این تغییرات رو خواهیم داشت [tex]00\rightarrow 11\rightarrow 01[/tex] ای تغییر به صورت نرمال هست اما احتمالش هست که یکی از خروجی ها تو حالت فعلی ۰۰ زودتر از دیگری بره به ۱ حالا یا خروجی اول یا خروجی دوم پس این دو حالت پیش میاد:
من متوجه قسمت اول نمیشم. خروجی ما در سطر اول ستون دوم باید ۱۱ بشه چرا میگین از ۱۱ به ۰۱ باید بریم ونرمال هست؟
منظوزم از نرمال بودن اینکه اگر واقعا بصورت کاملا همزمان (وقتی که تاخیر تو مسیرها کاملا مثل هم باشه) در اون صورت دو بیت خروجی همزمان باهم تغییر میکنند که این اختمال باید در حد صفر باشه و بصورت تئوری و رو کاغذ این فرض رو میکنیم ببینید از اول بررسی میکنیم x2,x1
هر دو صفر بودن خروجی هم ۰۰ بود حالا ما x2 از ۰ میبریم به ۱ (به جدول دقت کنید) خروجی میخواد از ۰۰ تبدیل بشه به ۱۱ با فرض یکسان بودن تاخیر مسیر هر کدوم از خروجی ها (یا بقول خودم حالت نرمال) میریم به حالت ۱۱ یادمون باشه x2x1 الان برابر ۰۱ هست و داریم ستون مربوطه رو بررسی میکنیم طبق جدول باید بریم به ۱۱ حالا به ردیف ۱۱ جدول نگاه کنید توی همون ستون مربوط به ورودی ۰۱ و ردیف ۱۱ حالت پایدار داریم؟ نه اونجا پایدار نیست و نوشته شده باید بریم به ۰۱ میریم سراغ ردیف ۰۱ و ستون ۰۱ که تو این خونه یک حالت پایدار هست و مدار همونجا متوقف میشه و دیگه حرکت نمیکنه

۰
ارسال:

AEM4949 پاسخ داده:

کسی نیست که به این مبحث مسلط باشه؟؟؟؟؟؟؟Sad

۰
ارسال:

shima541 پاسخ داده:

سلام
کسی میدونه چیجوری میشه از طریق جدول انتقال وجود هازارد و تشخیص داد ؟

ارسال:

soheila2012 پاسخ داده:

(۲۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ ق.ظ)shima541 نوشته شده توسط:  سلام

اگر ارتباطی بتوان ایجاد کرد ولی در مورد آن در سوال ذکر نشده باشه؟؟

من هنوز متوجه تعداد رقابت نشدم!Confused تعداد حالات نهایی که مشخصه .بعدش باید تغییرات همزمان دو بیت رو پیدا کرد... من بعد این متوجه نمیشم!!!
لطفا راهنمایی کنید.برای یک بار هم که شده من از مانشت به نتیجه برسم!

فک کنم متوجه شدم.
از حالت پایدار یعنی همون حالی که شبیه ورودی هست به حالتی بریم که دو تا تغییر در آن ایجاد شده باشه میگیم رقابت.
درسته؟
دو تا سوال رو با این منطق حل کردم ..
دوستان اگه اشتباه میگم لطفا بگین.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

amin222 پاسخ داده:

(۰۵ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ)soheila2012 نوشته شده توسط:  
(27 آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ ق.ظ)shima541 نوشته شده توسط:  سلام

اگر ارتباطی بتوان ایجاد کرد ولی در مورد آن در سوال ذکر نشده باشه؟؟

من هنوز متوجه تعداد رقابت نشدم!Confused تعداد حالات نهایی که مشخصه .بعدش باید تغییرات همزمان دو بیت رو پیدا کرد... من بعد این متوجه نمیشم!!!
لطفا راهنمایی کنید.برای یک بار هم که شده من از مانشت به نتیجه برسم!

فک کنم متوجه شدم.
از حالت پایدار یعنی همون حالی که شبیه ورودی هست به حالتی بریم که دو تا تغییر در آن ایجاد شده باشه میگیم رقابت.
درسته؟
دو تا سوال رو با این منطق حل کردم ..
دوستان اگه اشتباه میگم لطفا بگین.

ببخشید دوستان من یه مدت به منطقی سر نزدم بله منطق شما درست حالت پایدار حالتی که خروجی مدار شبیه ورودی و مدار ثابت میمونه یه نکته دیگه هم به منطقتون اضاف کنید و اون اینکه حالتهای خروجی که همزمان هر دو بیتشون تغییر میکنه به ازای تغییر یک بیت ورودی مستقل (متغیر بالای ستونهای جدول یا همون متغیرهای x) در نظر بگیرید یعنی اینکه اگر متغیرهای ورودی مستقل مدار(x0x1) تو جدول همزمان باهم تغیر کرد لازم نیست دیگه ستونهای تحت این تغییر رو در نظر بگیرید(اصطلاحا مدار باید در حالت مد اساسی بررسی بشه)

۰
ارسال: #۱۰

tabassomesayna پاسخ داده:

سلام دوستان
میشه یکم شفاف تر توضیح بدید چجوری رقابت حساب میشه ؟
منظور از حالت پایدار دقیقا" چیه؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چهار ذکر الهی مفید برای چهار حالت بحرانی Bache Mosbat ۸ ۸,۴۲۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: persiansong
  من و رقابت با بچه های گل آی تی sadeghi7432 ۳ ۱,۸۳۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: farhad_h1369
  درخواست راهنمایی (الگوریتم رقابت استعماری و خوشه بندی) s.sahar2008 ۷ ۳,۳۴۱ ۱۰ دى ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sanaz.cs
  رقابت بحرانی mmamadi49 ۰ ۸۷۰ ۱۰ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mmamadi49
  رقابت بین کدام گرایش مهندسی کامپیوتر بیشتر است؟ hajilari ۶ ۳,۴۶۷ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Exclamation تستی از راه حل نرم افزاری برای ناحیه بحرانی mary1234 ۱ ۱,۴۲۱ ۰۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: e.shrm
  شرکت درنمایشگاهها(ی حتی داخلی)و رقابت باشرکتهای خارجی بلای جان تولید کنندگان(تعرفه) Fardad-A ۰ ۱,۹۹۵ ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Fardad-A
  بهترین ایده برای نشان دادن ناحیه بحرانی irpersian20 ۱ ۱,۶۱۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: esi
  افزایش ظرفیت آزمون دکتری ۹۲/حذف آزمون دکتری درصورت نبود رقابت(بهمن۹۱) انرژی مثبت ۰ ۱,۶۸۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  ناحیه بحرانی و انحصار متقابل!؟ sara_m ۱۶ ۱۵,۵۳۱ ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: esi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close