زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دفترچه انتخاب رشته و ظرفیت پذیرش۱۳۹۰ و نکات دوستان درمورد آن

ارسال: #۱۶
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ب.ظ
RE: دفترچه انتخاب رشته و ظرفیت پذیرش۱۳۹۰ و نکات دوستان درمورد آن
(۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۷ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  نیازی به ۴ بار بررسی کردن نیست. کافیه از نفر اول شروع کنن به بررسی و هر بار اولین دانشگاهی رو که هنوز جای خالی داشت برای این داوطلب در نظر بگیرن و حتی لازم نیست کل لیست رو هم بررسی کنند Smile
هر چند تا گرایش هم وجود داشته باشه مهم نیست.فقط باید هر گرایش دانشگاه رو به عنوان یک دانشگاه جدا در نظر بگیرند Big Grin

خب همین حالا مشکل اینجاست که از نفر اول هوش شروع کنن اول الگوریتم‌، معماری و یا نرم
منم تاحالا فکر نکرده بودم ولی موقعی که دوستمون مطرح کردن دیدم واقعا تفاوت ایجاد میکنه
حتی مثلن اگه بگید ابتدا نفرهای اول بعد نفرهای دوم در چهار گرایش
بازم ترتیب انتخاب اون نفر اولها نفر دومها (برای رتبه های بالاتر )اندک تفاوتی رو میتونه ایجاد کنه

من روش زیاد فکر کردم
اگه ۴ بار برای هر گرایش یک بار برسی نکنن
در این صورت عدالت راعایت نمیشهBig Grin
اگه از از رتبه ۱ معماری شروع کنن
ممکنه انتخاب اول اون نرم شریف باشه و خالیه و قبول میشه
در صورتی که نفر اول نرم شریف برای نفر اول نرم است
به نظر من:
کارنامه نفر اول معماری که تصحیح میشه
فقط کد رشته های معماری بررسی مشه
که قطعا ۱ معماری شریف است
ممکنه این نفر، نفر ۵ نرم هم باشه
وقتی کارنامه نفر ۵ نرم رو بررسی میکنن که همین نفر اول معماری است
چون قبول شده کارنامش کنار میزارن
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۱۷
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ب.ظ)man3sht نوشته شده توسط:  یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

اگر روزانه - شبانه - پیام نور - غیر انتفاعی و یا بین الملل, انتخاب رشته کنیم و قبول بشیم, ولی منصرف بشیم و نریم آیا مشکلی داره ؟
مثلا واسه سال بعد محروم نمیشیم ؟

سلام
اگه روزانه قبول بشی و نری از سال بعد محروم می شی ولی برای بقیه (شبانه - پیام نور - غیر انتفاعی و یا بین الملل) مشکلی نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: man3sht , آرمین , fatima1537 , ali_computer69
ارسال: #۱۸
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۳۴ ب.ظ
ببینید من خیلییییییییییییییی احتمال کمی میدم یکسری دانشگاه‌ها رو قبول بشم ولی مثلا فلان دانشگاه رو بیشتراحتمال میدم قبول شم ولی اونایی که احتمال نمیدم قبول شم رو مییام اول میزنم بعد اونایی که شک دارم قبول میشم بعد اونایی که میدونم قبول میشمم .خب اینجوری زدن صحیح هست؟یا اینکه آخرزدن اونایی که مطمئنم قبول میشم باعث میشه وقتی به اونا رسیدم و بالاییهاشم قبول نشدم دیگه مثلا پایینی‌ها پرشده باشه و من جا نشم؟!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۳۴ ب.ظ)homaaa نوشته شده توسط:  ببینید من خیلییییییییییییییی احتمال کمی میدم یکسری دانشگاه‌ها رو قبول بشم ولی مثلا فلان دانشگاه رو بیشتراحتمال میدم قبول شم ولی اونایی که احتمال نمیدم قبول شم رو مییام اول میزنم بعد اونایی که شک دارم قبول میشم بعد اونایی که میدونم قبول میشمم .خب اینجوری زدن صحیح هست؟یا اینکه آخرزدن اونایی که مطمئنم قبول میشم باعث میشه وقتی به اونا رسیدم و بالاییهاشم قبول نشدم دیگه مثلا پایینی‌ها پرشده باشه و من جا نشم؟!!!!

نخیر
کارنامه شما بر طبق رتبه تصحیح میشه و انتخاب اول با ۵۰ هیچ تفاوتی نخواهد داشت به لحاظ اعتبار برای قبولی
تنها فرق در این هست که ابتدا رتبه بالایی شما خونده میشه و در صورت قبولی سیستم کدهای پایین رو چک نخواهند کرد
روشی که اول فرمودید صحیح هست
البته علاوه بر احتمال علاقه به دانشگاه رو هم مد نظر داشته باشید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , ali_computer69
ارسال: #۲۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ ب.ظ
تحلیل هاتون خیلی جالب (و خنده دار!)بود...
برای هریک از کد رشته‌ها یک نمره علمی در نظر گرفته میشه.مثلا هوش مصنوعی شریف یک نمره علمی داره،نرم افزار شریف یک نمره علمی جداگانه،علوم کامپیوتر شریف یک نمره جداگانه و الی آخر برای همه‌ی دانشگاه ها
این نمره علمی نمره ای است که با توجه به میزان تقاضا برای هر کد رشته یا اعتبار دانشگاه با توجه به سال های قبل تعیین میشه،ممکنه از سالی به سال دیگه تغییر کنه و جزو اسرار سازمان سنجش به حساب می آید!

در هنگام بررسی کارنامه‌ها نمره‌ی تراز شما دریک ثبات قرار می گیرد و کارنامه‌ی شما به ترتیب از بالا به پایین خوانده می شود.
در هر مرحله دانشگاه و کد رشته انتخاب شده توسط داوطلب استخراج می شود و نمره علمی کد رشته با نمره تراز شما مقایسه می شود.اگر نمره تراز دانشجو از آن نمره‌ی علمی بیشتر یا مساوی باشد یعنی دانشجو حداقل نمره‌ی لازم برای قبولی در این کد رشته را دارا باشد آن کد رشته به عنوان قبولی وی باز می گردد.
هر زمان که اولین تطبیق صورت بگیرد جستجو متوقف می شود.برای مثال رتبه ۵۰ هوش اگر ۱۰۰ انتخاب را کرده باشد.در انتخاب سوم یا چهارم خود کدرشته‌ی قبولی وی مشخص می شود و نرم افزار دیگر ۹۵ انتخاب بعدی وی را بررسی نمی کند.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: polarisia , mahsaii , emran6630 , ali_computer69
ارسال: #۲۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۳ ب.ظ، توسط emran6630.)
یه نکته ای شاید به درد بخوره
دانشگاه علامه کلا خوابگاه نمی ده
صفحه ۱۶۱ دفترچه
از دوستانم هم پرسیدم گفتند از نظر امکانات ضعیفه

دوستان نظر خاصی ندارن

اینگونــه زندگــی کنیـم :
سـاده امّا زیبــا
مصمـم امّا بی خیـال
متواضـع امّا سربلنـد
مهربـان امّا جـدی
سبـز امّا بی ریـا
عــاشق امّا عــاقل
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ب.ظ
بچه‌ها بنظرتون زمان انتخاب رشته تمدید میشه؟ پارسال تمدید شد؟
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۸ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  برای هریک از کد رشته‌ها یک نمره علمی در نظر گرفته میشه.مثلا هوش مصنوعی شریف یک نمره علمی داره،نرم افزار شریف یک نمره علمی جداگانه،علوم کامپیوتر شریف یک نمره جداگانه و الی آخر برای همه‌ی دانشگاه ها
این نمره علمی نمره ای است که با توجه به میزان تقاضا برای هر کد رشته یا اعتبار دانشگاه با توجه به سال های قبل تعیین میشه،ممکنه از سالی به سال دیگه تغییر کنه و جزو اسرار سازمان سنجش به حساب می آید!
این اولین باری هست که چنین چیزی درمورد انتخاب رشته دیدم. منظورم نمره علمی که به هر دانشگاه اختصاص داره و بر اساس میزان تقاضا هستExclamation
چیزهایی که تا بحال دیدم از انتخاب رشته و قبولی‌ها این مسئله رو نقض میکنه
شما مطمئنید؟
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ب.ظ
تا اونجا که یادم می آید تو دوران کنکور لیسانس یکی از مشاور‌ها این مطلب رو برای لیسانس گفت.
فکر نمی کنم نرم افزار گزینش سازمان سنجش در مقطع ارشد فرقی با لیسانس داشته باشه!

ضمن اینکه اگر پست های قبلی دوستان را بخونید و خوب فکر کنید می بینید که این روش کمترین تناقض را با انتخاب رشته داره.
شما اگر بخواین قبولی‌ها رو با توجه به رتبه بسنجید صد در صد برای رشته هایی که چند تا گرایش(مثل کامپیوتر خودمون) و در نتیجه چند تا رتبه‌ی مختلف دارند به مشکل بر می خورید!

من ۱۰۰ درصد مطمئنم که قبولی‌ها بر اساس تراز و ۹۰ درصد مطمئنم که طبق روش بالا عمل خواهد شد.
البته اگر حق مطلب بخواد کامل ادا بشه به نظر من یک مرحله جستجوی دیگه هم هست برای دانشگاه هایی که با و جود بالا بودن نمره‌ی علمی ظرفیتشون پر نشده و نوبت به دانشجویان تراز پایین که شانسی این کد را انتخاب رشته کردند می رسه.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rostamiani , ali_computer69

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۴۶۵ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۲,۹۹۶ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۰۷۸ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۴۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۴۷۷ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close