زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از پروتکل CSMA/CD

ارسال:

آنجلا پرسیده:

سوال از پروتکل CSMA/CD

سلام دوستان... یه سوال : کسی میدونه چرا طول دوره ی آسیب پذیری پروتکل CSMA/CD برابر است با دو برابر تاخیر انتشار؟ صفحه ی ۲۱۶ کتاب شبکه پارسه نوشته...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

rad.bahar پاسخ داده:

RE: سوال از پروتکل CSMA/CD

(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  سلام دوستان... یه سوال : کسی میدونه چرا طول دوره ی آسیب پذیری پروتکل CSMA/CD برابر است با دو برابر تاخیر انتشار؟ صفحه ی ۲۱۶ کتاب شبکه پارسه نوشته...

سلام
شکل ضمیمه را دانلود کنید تا بهتر درک کنید فرض کنید دو تا ایستگاه در انتهای دو سر کانال باشند و یکی از انها شروع به ارسال فریم داده خود می کند درست در رمانی برابر با تاخیر انتشار این فریم به انتهای دیگر کانال می رسد فرض کنید ایستگاهی که در این سمت کانال قرار دارد به اشتباه احساس کند که کانال خالی است و شروع به ارسال فریم داده خود کند در نتیجه تصادم رخ می دهد پس از رخداد تصادم سیگنال تولیدی ناشی از یرخورد به مدتی برابر با تاخیر انتشار نیاز دارد تا از این سر کانال به سر دیگر کانال برسد تا فرستنده متوجه رخداد ازدحام شود و ارسال داده خود را قطع کند پس در کل یک تاخیر انتشار برای ارسال کامل فریم داده تا انتهای کانال و یک تاخیر انتشار برای رسیدن سیگنال تصادم به فرستنده نیاز می باشد پس طول دوره ی آسیب پذیری پروتکل CSMA/CD برابر است با دو برابر تاخیر انتشار است .

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

ببخشید واسه تاسوعا عاشورا رفته بودم ده مون دسترسی به اینترنت نداشتم به همین خاطر دیر شد...این توضیحاتی که شما گفتین مربوط میشه به بازه ی تشخیص تصادم...ولی من فکر میکنم که منظور از طول دوره ی آسیب پذیری دوره ی زمانی است که به ازای ارسال هر فریم ایستگاه دومی نباید اقدام به ارسال کند چون فریم ما دچار آسیب میشه بطور مثال سناریویی که شما گفتین ایستگاه دوم که در انتهای کانال هست بعد از گذشت زمانی معادل با تاخیر انتشار دیگر متوجه میشد کانال مشغوله و اقدام به ارسال نمیکرد یعنی منظورم اینه که اگه زمانی معادل با تاخیر انتشار بگذره فریم دیگه دچار مشکل نخواهد شد و همه متوجه میشن (حتی ایستگاه آخر) که کانال مشغوله و فریم هم بدون آسیب به مقصد میرسه...آره اگه تصادمی رخ بده باید دو برابر این زمان بگذره تا خود ایستگاه اول متوجه تصادم بشه ...اگه کتاب پارسه رو دارید صفحه ی ۲۱۱ شکل ۲-۸ فکر میکنم همین تعریف رو داره از طول دوره ی آسیب پذیری داره... شایدم من دارم اشتباه میکنمHuh

ارسال:

rad.bahar پاسخ داده:

(۲۳ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  ببخشید واسه تاسوعا عاشورا رفته بودم ده مون دسترسی به اینترنت نداشتم به همین خاطر دیر شد...این توضیحاتی که شما گفتین مربوط میشه به بازه ی تشخیص تصادم...ولی من فکر میکنم که منظور از طول دوره ی آسیب پذیری دوره ی زمانی است که به ازای ارسال هر فریم ایستگاه دومی نباید اقدام به ارسال کند چون فریم ما دچار آسیب میشه بطور مثال سناریویی که شما گفتین ایستگاه دوم که در انتهای کانال هست بعد از گذشت زمانی معادل با تاخیر انتشار دیگر متوجه میشد کانال مشغوله و اقدام به ارسال نمیکرد یعنی منظورم اینه که اگه زمانی معادل با تاخیر انتشار بگذره فریم دیگه دچار مشکل نخواهد شد و همه متوجه میشن (حتی ایستگاه آخر) که کانال مشغوله و فریم هم بدون آسیب به مقصد میرسه...آره اگه تصادمی رخ بده باید دو برابر این زمان بگذره تا خود ایستگاه اول متوجه تصادم بشه ...اگه کتاب پارسه رو دارید صفحه ی ۲۱۱ شکل ۲-۸ فکر میکنم همین تعریف رو داره از طول دوره ی آسیب پذیری داره... شایدم من دارم اشتباه میکنمHuh
یعنی منظور شما این هست که طول دوره آسیب پذیری برابر یک تاخیر انتشار نه دو برابر آن؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

h4cker پاسخ داده:

به نام خدا
سلام
امیدوارم فایل زیر بتونه کمکتون کنه
یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
۲tf.pdf
اندازه فایل: ۳۷۶/۷۷ KB

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

آره.دقیقا منظورم اینه که در فاصله ی معادل با تاخیر انتشار بین گره ابتدایی و گره انتهایی نباید گره دیگری ارسال داده داشته باشد چون با فریم ارسالی ما تصادم خواهد داشت.لازم نیست دو برابر این زمان صرف بشه درسته اگه بخواهیم تشخیص تصادم هم داشته باشیم باید دو برابر زمان تاخیر انتشار صبر کنیم.. من فایل شما رو هم مطالعه کردم تقریبا همون مطالبی که توی کتاب پارسه بود..

ارسال:

rad.bahar پاسخ داده:

(۲۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  آره.دقیقا منظورم اینه که در فاصله ی معادل با تاخیر انتشار بین گره ابتدایی و گره انتهایی نباید گره دیگری ارسال داده داشته باشد چون با فریم ارسالی ما تصادم خواهد داشت.لازم نیست دو برابر این زمان صرف بشه درسته اگه بخواهیم تشخیص تصادم هم داشته باشیم باید دو برابر زمان تاخیر انتشار صبر کنیم.. من فایل شما رو هم مطالعه کردم تقریبا همون مطالبی که توی کتاب پارسه بود..

سلام حرف شما درست است در CSMA/CD طول دوره آسیب پذیری (vulnerable period) برابر زمان تاخیر انتشار می باشد. برای نمونه در این فایل pdf صفحه ۴ ام آن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
همین مطلب را توضیح داده است.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

مرسی اما توی صفحه ای که گفتین در مورد دوره ی آسیب پذیری CSMA نوشته که این توی کتاب پارسه حقیقت صفحه ۲۱۶ نوشته شده ...ولی در مورد CSMA/CD چیزی توی صفحات فایل شما ننوشته...ممنون از اینکه وقت گذاشتین..

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۱ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  ابزار شبیه سازی پروتکل های امنیت شبکه - ابزار اسکایتر mavin1200 ۰ ۲,۱۵۴ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200
  پروتکل ۲pl-پایگاه داده پیشرفته-دکتری ۹۶ b.kiani ۰ ۱,۵۹۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: b.kiani
  پروتکل قفل گذاری چند اسلوبی-پایگاه داده پیشرفته-دکتری ۹۶ b.kiani ۰ ۲,۱۸۳ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: b.kiani
  سوال ۵۶ شبکه IT91 در مورد پروتکل TCP nafas_70 ۶ ۷,۶۵۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  آزمون هشتم مدرسان - CSMA ali.majed.ha ۲ ۱,۳۰۵ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  شبیه سازی Vant با پروتکل TDMA در NS-2 Manesht_User ۱ ۲,۵۳۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Manesht_User
  سوال از بخش Mac مبحث CSMA/CD - سوال ۱۴ پارسه فصل ۸ majid10 ۲ ۲,۱۷۰ ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: majid10
  سوال از پروتکل ۸۰۲/۱۱ nina69 ۲ ۲,۵۵۹ ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nina69
  پروتکل Aloha Mänu ۳ ۴,۷۲۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aasd

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close