زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظرتون در مورد ازدواج یک خانم با تحصیلات ارشد با فردی بدون تحصیلات دانشگاهی چیه؟

ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۰۳ ق.ظ
نظرتون در مورد ازدواج یک خانم با تحصیلات ارشد با فردی بدون تحصیلات دانشگاهی چیه؟
به نظر شما اختلاف سطح تحصیلی اونم اینکه دختر تحصیلکرده و پسر مثلا دیپلم باشه به مرور تو زندگیشون باعث مشکل میشه؟ آیا این اختلاف خودشو تو برخورد و درک متقابل افراد از همدیگه، سطح فکری و نوع تفکرشون نسبت به مسائل و کلا جنبه های دیگه نشون میده؟ و تا چه حد پول مرد میتونه جایگزین این اختلاف تحصیلی باشه؟ لطفا راهنمایی کنید؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: afshin18
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط afshin18.)
کم سوادی یه سری مشکلات خاص رو داره که قابل حل هستند
البته حالت برعکسش(دختر کم سواد پسر با سواد) این مشکلات راحتتر قابل حل هست
این که این مشکلات مشکل ساز هستند یا نه بیشتر بستگی به شخصیت طرفین داره و معمولا چیز ثابتی نیست
مثلا اگر هر دوتاتون هدف از زندگی رو شاد بودن بدونید هیچوقت این مشکلات سراغتون نمی آد
یا اگر هدفت از تحصیل در درجه ی اول کسب و کار و پول بوده باز کمتر مشکل وجود داره
برای تحلیل کامل پیشنهاد می کنم با هم پیش مشاور برید تا دقیق خصوصیات روحی روانیتون رو بررسی کنه

یکی از تست هایی که می تونه کمک کنه ازمون mbti هست که هردو تست رو بدین بعد به جدول روابط برین که می تونه کمک کنه
تو این تست همزاد ۳ خصوصیت عکس رو داره ولی از لحاظ انعطاف پذیری یکسان اند یعنی ممکنه یک نفر با خصوصیت تقریبا برعکس بهترین باشه
این لینکه تسته رو داره
فقط توجه کن که اون چیزی که هستی رو تو تست بزنی نه اون چیزی که دوست داری

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , arezoo32
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ب.ظ
۱۰۰% در بعضی مواقع به مشکل خواهند خورد
چون مردا همیشه دوسدارند همسرشون ازشون پایینتر باشه
شاید در ظاهر قبول کنن اما بالاخره از این موضوع ناراحت میمونن
البته بیشتر به اخلاقای مرد هم برمیگرده

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24 , tarane1992 , aamitis
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ب.ظ
دوست من این کار اصلا به صلاح نیست.به خاطر اینکه سطح تفکر با هم فرق میکنه.این اولین تفاوت و عدم تفاهم.یکم بیشتر فکر کن.یادت باشه پول هیچ وقت جای خیلی چیزا مثل آرامش رو تو زندگی نمیتونه بگیره.

گاهی گمان نمیکنی ولی میشود ، گاهی نمی شود که نمی شود!

گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست! گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود!

گاهی گدای گدایی و بخت یار نیست! گاهی تمام شهر گدای تو می شود
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۳۰ ب.ظ
RE: نظرتون در مورد ازدواج یک خانم با تحصیلات ارشد با فردی بدون تحصیلات دانشگاهی چیه؟
سلام
بستگی به طرف داره!
یه دیپلمه هست از هزارتا دکتر فهمیده تره! ( تو رفقام دارم و البته چندتا دکتر تو شرکتش کار میکنند!)
یکی هم هست دکترا داره ولی قد بچه اول دبستان شعور نداره!

البته به طور معمول خوب کسی که انتخاب می کنه هم درس بخونه هم کار کنه ( به درس اهمیت دادن نه چیز بیشتر) ، یعنی خواسته یه بعدی توی زندگی جلو نره ، ( که اون هم ۹۰ درصد مثله خود من مشکل جوگیری جامعه اس!)

به هرصورت به نظر من آدما دو دستن توی زندگی (گرچه میدونم واسه هیشکی مهم نیست که نظر منو بدونه ! ولی خوب...)
دسته اول که دموکراسی دارن و میشه باهاشون منطقی حرف زد! (که آرزومه یکی اینطوری گیرم بیاد! Big Grin)
دسته دوم که دموکراسی ندارن و حتی اگه پورفسور هم باشند نمیشه باهاشون زندگی کرد ( مثل من که البته لیسانس زوری ام!)
 سپاس‌گزاری شده توسط: olom tahghighat , aatwo
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۳۹ ب.ظ
البته اینم باید بهش پرداخته بشه که واقعا پیدا کردن یه نفر رو از چه بازه ای باید شروع کرد؟!
اگر من ارشد دارم باید فقط دنبال افراد ارشد به بالا باشم و بعد برم دنبال خصوصیات دیگه؟

یا واقعا زندگی پیچیده تر از این حرفاست که مدرک بشه ملاک حذف گزینه ها...
به نظر من صرف مدرک نمی تونه واقعا دلیل حذف گزینه ای باشه
اصلا شخصیت شما و طرف مقابل تعیین میکنه که مدرک تاثیر داره یا نه
یه افرادی رو می بینی با مدرک بالا با همه مردم می تونن خوب ارتباط برقرار کنن. رفتار اجتماعی خوبی دارن. منطق و درک متقابل دارن
یه افرادی هم ممکنه باشن که نتونن با استفاده از ارتباطات مشکلاتشون رو حل کنن و اگر با کسی هدف مشترکی نداشته باشن، خیلی نمی تونن یک کار ساده رو با هم شروع کنن چه برسه به ازدواج!!

به نظرم اولین ملاک باید این باشه که چه نقاط مشترکی در کل زندگی داریم. از دین و فرهنگ و سطح زندگی و اهداف و آرزوها و ... گرفته تا مدارج تحصیلی و نوع خانواده و ارتباطات فامیلی و ....
و چه تضادهای مهمی داریم

برآیند اینها واقعا میتونه کمک مهمی بکنه که واقع بینانه تصمیم بگیریم. کمتر دیدم وجود تضادهای شدید به ازدواج موفق برسه
 سپاس‌گزاری شده توسط: دریایه آبی پر تلاطم , shima_24 , arezoo32
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ب.ظ
به نظر من دوست داشتن از همه مهمتره اگه همو دوست داشته باشید اصلا مشکلی پیش نمیاد اما واقع بینانه ترم که بخایم نگاه کنیم یعنی به طور رسمی اومده باشه خواستگاری و از قبل باهم اشناییتی نداشته باشید من خودم شاهد این موضوع بودم که شعور برخی از تحصیل نکرده ها از تحصیل کرده ها خیلی بالاتره حتی حاضر خانومش ادامه تحصیل بده همین دیگه ولی نکته اول ازهمه مهمتره!

خوشبختی داشتن دوست داشتنی ها نیست

بلکه دوست داشتن داشتنی هاست
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط aatwo.)
RE: نظرتون در مورد ازدواج یک خانم با تحصیلات ارشد با فردی بدون تحصیلات دانشگاهی چیه؟
(۱۴ آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ ق.ظ)arezoo32 نوشته شده توسط:  به نظر شما اختلاف سطح تحصیلی اونم اینکه دختر تحصیلکرده و پسر مثلا دیپلم باشه به مرور تو زندگیشون باعث مشکل میشه؟ آیا این اختلاف خودشو تو برخورد و درک متقابل افراد از همدیگه، سطح فکری و نوع تفکرشون نسبت به مسائل و کلا جنبه های دیگه نشون میده؟ و تا چه حد پول مرد میتونه جایگزین این اختلاف تحصیلی باشه؟ لطفا راهنمایی کنید؟

تحصیلات دانشگاهی منظورت اینه که پی اچ دی شو گرفته؟؟؟؟
الان که فوق لیسانس مثله فوق دیپلمه ۱۰ سال پیشه

میتونی بهش بگی بدون کنکور ثبتنام کنه تا لیسانسش رو بگیره دکتری هم بدون کنکور شده اونم میگیره
بابا تحصیلات دانشگاهی رو بزار دمه کوزه آبش رو بخوره اگه پول داره بچسب بهش از دست نده به شرطی پسره خوبی باشهHeart

خیال میکنی هر کی دانشگاه بره شعورش بیشتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!

drink 8 glasses of water a day

سپاس‌گزاری شده توسط: olom tahghighat
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ب.ظ
اگر بخواید بر اساس مدرک دانشگاهی تصمیم بگیرید اشتباه هست .این که اگر فکر کنی کسی که تحصیلات دانشگاهی داشته باشه آدم با فرهنگ و شعوری هست و کسی که دانشگاه نرفته اینها رو نداره اشتباه خیلی بزرگیه. همه چیز به خانواده طرف و اخلاق و رفتار طرف بر میگرده. بر اساس مدرک دانشگاه تصمیم نگیر.معیارهای مهمتری رو انتخاب کن.

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۹۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۰۲۸ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۹۴ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۸۱ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۵۱۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۷۱ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۱۷۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close