زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا قانون برش در تولید جمعیت محدودیت داریم؟

ارسال:

sahar_rostami2 پرسیده:

آیا قانون برش در تولید جمعیت محدودیت داریم؟

تست آزاد ۸۴ کتاب پوران گفته محدودیت نداریم و راهیان میگه محدودیت داریم کدومش درسته؟جوابای این دو تا کتاب چقدر با هم متفاوته گیج شدم...بازم سوال دارم Confused
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

هانی الرضا پاسخ داده:

RE: آیا قانون برش در تولید جمعیت محدودیت داریم؟

سلام
مشخصا پاسخ راهیان ارشد درسته، الگوریتم ژنتیک جمعیت بعدی رو از جمعیت فعلی بدست میاره، بنابراین امکان تجاوز از حد اولیه نیست. به فرآیند تولید نسل بعدی از جمعیت حاضر در کتاب راسل توجه کنید.

نقل قول: من احتمال میدم پوران بر اساس کلید سنجش جواب داده باشه در هر صورت جواب سنجش برای ما ملاکه...

این تنها جواب غلط کتاب پوران به تست‎ها نیست. ضمنا این تست واسه دانشگاه آزاده نه سنجش.

ارسال:

sahar_rostami2 پاسخ داده:

(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ)هانی الرضا نوشته شده توسط:  سلام
مشخصا پاسخ راهیان ارشد درسته، الگوریتم ژنتیک جمعیت بعدی رو از جمعیت فعلی بدست میاره، بنابراین امکان تجاوز از حد اولیه نیست. به فرآیند تولید نسل بعدی از جمعیت حاضر در کتاب راسل توجه کنید.

نقل قول: من احتمال میدم پوران بر اساس کلید سنجش جواب داده باشه در هر صورت جواب سنجش برای ما ملاکه...

این تنها جواب غلط کتاب پوران به تست‎ها نیست. ضمنا این تست واسه دانشگاه آزاده نه سنجش.

ممنون! من تا حالا فکر میکردم جوابای پوران درسته و راهیان غلطه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

nazanin_sh پاسخ داده:

(۰۲ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  تست آزاد ۸۴ کتاب پوران گفته محدودیت نداریم و راهیان میگه محدودیت داریم کدومش درسته؟جوابای این دو تا کتاب چقدر با هم متفاوته گیج شدم...بازم سوال دارم Confused

من سوالتون رو متوجه نشدم . اگه واضح تر بکید شاید بتونم کمکتون کنم

ارسال:

(۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  تست آزاد ۸۴ کتاب پوران گفته محدودیت نداریم و راهیان میگه محدودیت داریم کدومش درسته؟جوابای این دو تا کتاب چقدر با هم متفاوته گیج شدم...بازم سوال دارم Confused

من سوالتون رو متوجه نشدم . اگه واضح تر بکید شاید بتونم کمکتون کنم

شما هوشو از چه کتابی میخونین؟پوران ندارین؟

۰
ارسال:

nazanin_sh پاسخ داده:

همون پوران رو دارم .

ارسال:

(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  همون پوران رو دارم .

خب همون کتاب پوران فصل ۳ تست ۴۳ منظورمه

۰
ارسال:

nazanin_sh پاسخ داده:

خب برش منظور همون cross Over هست . اینکه روی کروموزوم هاست که مشخصه
اما در مورد اینکه محدودیت داریم یا نه به نظر من همونطور که میدونیم الگوریتم ژنتیک نوعی از جستجوی stochastic beam search هست و این جستجو کارش رو با k حالت شروع میکنه و با در مراحل بعد هم باز k حالت تولید میکنه و به همین منوال ادامه میده . بنابراین اگر منظورش از محدودیت همین مورد باشه ( یعنی تعداد جمعیت بعدی ) بله محدودیت داریم چون باید به همون اندازه ی اولیه باشه .

اما متاسفانه دقیقا مشخص نکرده که چه محدودیتی و منظور چیه .
شما خودتون ایده ای ندارید؟

ارسال:

(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  خب برش منظور همون cross Over هست . اینکه روی کروموزوم هاست که مشخصه
اما در مورد اینکه محدودیت داریم یا نه به نظر من همونطور که میدونیم الگوریتم ژنتیک نوعی از جستجوی stochastic beam search هست و این جستجو کارش رو با k حالت شروع میکنه و با در مراحل بعد هم باز k حالت تولید میکنه و به همین منوال ادامه میده . بنابراین اگر منظورش از محدودیت همین مورد باشه ( یعنی تعداد جمعیت بعدی ) بله محدودیت داریم چون باید به همون اندازه ی اولیه باشه .

من که نه ! موندم بین این دو تا کتاب! اما راهیان میگه که محدودیت داریم.چون کرومزوم به دو قسمت تقسیم میشه نه یک ژن.تعداد افراد هر نسل ثابته و اضافه نمیشه.

ارسال: #۱۰

nazanin_sh پاسخ داده:

(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  
(10 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  خب برش منظور همون cross Over هست . اینکه روی کروموزوم هاست که مشخصه

من که نه ! موندم بین این دو تا کتاب! اما راهیان میگه که محدودیت داریم.چون کرومزوم به دو قسمت تقسیم میشه نه یک ژن.تعداد افراد هر نسل ثابته و اضافه نمیشه.
راهیان احتمالش بیشتره که درست باشه . دلیلش هم منطقیه و با ویژگی ژنتیک همخونی داره
علاوه بر این ، پوران هیچ استدلالی نیاورده و احتمال اینکه کلا اشتباه زده باشه زیاده

ارسال: #۱۱

(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(10 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  
(10 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  خب برش منظور همون cross Over هست . اینکه روی کروموزوم هاست که مشخصه

راهیان احتمالش بیشتره که درست باشه . دلیلش هم منطقیه و با ویژگی ژنتیک همخونی داره
علاوه بر این ، پوران هیچ استدلالی نیاورده و احتمال اینکه کلا اشتباه زده باشه زیاده

من احتمال میدم پوران بر اساس کلید سنجش جواب داده باشه در هر صورت جواب سنجش برای ما ملاکه...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۴۰,۱۲۵ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۸۲ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۳۵ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۹۱۶ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت moslem73421 ۲ ۲,۸۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۶ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۸۲۶ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۸۵۲ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close