زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

غیر فعال بودن Apache در wamp server

ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۱ ق.ظ
سلام . ومپو نصب کردم ، آپاچی start نمیشه ، پورت ۸۰ هم آزاده ، در اختیار آپاچی هم نیست install service هم میزنم بازم پورت ۸۰ آزاده . تو تنظیمات کنترل پنلم آپاچی start نمیشه . iis هم غیرفعاله . راه حل دیگه ای هم داره؟
لطفا کمکم کنید خیلی عجله دارم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ
RE: غیر فعال بودن Apache در wamp server
(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ق.ظ)معمری نوشته شده توسط:  سلام . ومپو نصب کردم ، آپاچی start نمیشه ، پورت ۸۰ هم آزاده ، در اختیار آپاچی هم نیست install service هم میزنم بازم پورت ۸۰ آزاده . تو تنظیمات کنترل پنلم آپاچی start نمیشه . iis هم غیرفعاله . راه حل دیگه ای هم داره؟

با سلام . از نرم افزار xampp استفاده کنید اگر هم آدرس پورت ۸۰ خطا داد از مراحل زیر می تونید خطا رو برطرف کنید

اجرای نرم افزار xampp همزمان با سرویس IIS در ویندوز با تغییر پورت ۸۰ به پورت ۸۰۸۰ یا یک پورت آزاد دیگر در ویندوز، قابل استفاده است. نرم افزار XAMPP یکی از معروف ترین نرم افزارهای شبیه سازی سرور وب است. با نصب نرم افزار زمپ، وب سرور آپاچی، MySql و… بر روی سیستم عامل لوکال راه اندازی می گردد که می توان از آن برای تست و ارزیابی فایلهای php استفاده نمائیم.
اگر شما برای راه اندازی وب سرویس لوکال از نرم افزار XAMPP استفاده کرده باشید ممکن است به مشکل اشغال بودن پورت آپاچی برخورده باشید. ( در ویندوز سون ۶۴ بیت، ایت یا ورژن های جدید زمپ این اشکال به وفور مشاهده می شود ) این مشکل وقتی بروز پیدا می کند که پورت آپاچی XAMPP که هشتاد است، قبلا توسط IIS یا نرم افزار های دیگر مثل SolarWinds Orion که در بستر سرویس آی آی اس ویندوز نصب می شود، اشغال شده باشد.
اجرای نرم افزار xampp همزمان با سرویس IIS در ویندوز با تغییر پورت ۸۰
برای حل این مشکل و اجرای نرم افزار xampp همزمان با سرویس IIS در ویندوز ، می بایست شماره پورت آپاچی را تغییر دهیم که مراحل تغییر پورت پیش فرض ۸۰ به پورت ۸۰۸۰ به صورت زیر می باشد :
در مسیر نصب زمپ، این فایل را باز کنید : C:\xampp\apache\conf\httpd.conf
عبارت Listen 80 را پیدا کرده و آنرا به Listen 8080 تغییر دهید.
در مرحله بعدی عبارت ServerName localhost:80 را پیدا و آنرا به ServerName localhost:8080 تغییر دهید.
سپس فایل را ذخیره و مراحل زیر را دنبال کنید:
مجددا در مسیر نصب xampp این فایل را باز کنید : C:\xampp\apache\conf\extra\http.ssl.conf
عبارت Listen 443 را پیدا و به Listen 4499 تغییر دهید.
در آخر نیز عبارت ServerName localhost:443 را به ServerName localhost:4499 تغییر دهید.
به همین راحتی حالا شما می توانید نرم افزار xampp همزمان با سرویس IIS در ویندوز با این تغییر پورت، اجرا نمائید !!

توجه: بعد از انجام تغییرات فوق، برای دسترسی به سرور XAMPP باید از آدرس http://localhost:8080 استفاده کنید. یعنی به جای باز شدن نرم افزار زمپ از لینک http://localhost/xampp می بایست فرضا برای اجرای پی اچ پی ادمین که یکی از متعلقات نصبی این نرم افزار است، از این لینک استفاده نمائید http://localhost:8080/phpmyadmin . ضمنا از تصاویر زیر نیز می توانید کمک بگیرید.
تصویر شماره ۱

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تصویر شماره ۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ق.ظ)معمری نوشته شده توسط:  سلام . ومپو نصب کردم ، آپاچی start نمیشه ، پورت ۸۰ هم آزاده ، در اختیار آپاچی هم نیست install service هم میزنم بازم پورت ۸۰ آزاده . تو تنظیمات کنترل پنلم آپاچی start نمیشه . iis هم غیرفعاله . راه حل دیگه ای هم داره؟
wamp رو run as administrator اجرا کن احتمالا مشکلت حل میشه

Plan for the worst , Hope for the best
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation خطای SQL Server2019 S.Pashaei ۰ ۲,۳۷۸ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: S.Pashaei
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۹۳ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۳۰۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  دانلود رایگان تعمیر انواع مادربردهای PC و Server SamanehRashvand ۰ ۱,۷۹۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۴۵ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  هیتلر بودن یا نبودن marvelous ۲ ۲,۵۴۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۶۱۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  حتماحتما بخوانید درموردافضل بودن امیرالمومنین هستش seyed ehsn ۱ ۲,۹۸۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: banihashem
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۷۸ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close