زمان کنونی: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فرمول یا الگوریتم (!) یافتن مکان یک گره در یک هیپ heap

ارسال:

poldasht پرسیده:

فرمول یا الگوریتم (!) یافتن مکان یک گره در یک هیپ heap

دوستان عزیز؛

با سوالی در مورد هیپ ها مواجه شدم که می خواست مقادیر گره هایی که می توانند در آخرین سطح درخت قرار بگیرند رو بیابم، من سوال رو همراه با پاسخ در قالب همین پست برایتان پیوست کرده ام، لطفا در صورت امکان راهنمایی نمایید.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

rad.bahar پاسخ داده:

RE: فرمول یا الگوریتم (!) یافتن مکان یک گره در یک هیپ heap

امیدوارم تصویر ضمیمه به شما کمک کند در این تصویر عکس درخت heap مورد سوال رسم شده فقط شاخه های مهم را نشان دادم و بقیه شاخه های غیر مهم نقطه چین شدند شکل اصلی این درخت به این صورت که یک درخت پر به ارتفاع ۶(ارتفاع ریشه ۱ در نظر گرفته شده) در نظر بگیرید و به سمت چپ ترین برگ ان یک نود اضافه کنید که مقدار این نود حداکثر ۵۸ می باشد

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

SnowBlind پاسخ داده:

(۰۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ ب.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  دوستان عزیز؛

با سوالی در مورد هیپ ها مواجه شدم که می خواست مقادیر گره هایی که می توانند در آخرین سطح درخت قرار بگیرند رو بیابم، من سوال رو همراه با پاسخ در قالب همین پست برایتان پیوست کرده ام، لطفا در صورت امکان راهنمایی نمایید.

یه نکته وجود داره و اون این است که توی یک هرم بیشینه k امین بزرگترین عنصر در سطح بیشتر از k نمیتونه قرار بگیره(اگه بره توی سطح k + 1 دیگه k امین نیست !)، حالا ما میخواهیم بدونیم بزرگترین عددی که میتونه توی سطح آخر قرار بگیره چیه؟ میدونیم که ارتفاع یک هرم برابر [tex]\lfloor lg(n) \rfloor$[/tex] هتش که واسه سوال ما این میشه ۶، پس توی برگ کسی میتونه قرار بگیره که (که یدونه هم هست) که از ۶ تا عنصر دیگه کوچک تر باشه، که بزرگترین عددی که از ۶ تا عدد دیگه کوچکتره میشه ۵۸ که از اعداد ۶۴ و ۶۳ و۶۲ و۶۱ و۶۰ و ۵۹ کوچکتر هست.

۰
ارسال:

poldasht پاسخ داده:

واقعا دسستون درد نکنه، کاملا متوجه مسئله شدم. درود بر شما ها.

فقط محض اطلاع دیگر دوستان، عمق یک درخت دودویی کامل مثل همین هیپ [tex]\left \lfloor logn \right \rfloor 1[/tex] هستش، چون ظاهرا غلط املایی شده بود، گفتم اگه یادآوری کنم شاید بهتر باشه.

باز هم بابت لطفطون سپاسگذارم عزیزان.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۷۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۱۰۴ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۹۴۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  حل فرمول سیگما Σ [(safety -1) thread -1] Hamedudk ۰ ۱,۵۶۶ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Hamedudk
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۷,۱۱۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۵۳۲ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
Question رسم درخت با ۲۶ گره و ارتفاع کمینه porseshgar ۰ ۱,۵۸۷ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۶۳۱ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تعداد گره های برگ با توجه به درجه نودها rad.bahar ۱ ۲,۲۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: سید علی اصغر
  یافتن مسیر در گراف کامل دو بخشی Sepideh96 ۳ ۳,۷۸۶ ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close