زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزاد ۸۵ سوال ۵۵

ارسال:

سارا جواهری پرسیده:

آزاد ۸۵ سوال ۵۵

سلام خسته نباشید
در این سوالی که ضمیمه کردم بحث من روی گزینه های سوم و چهارم هست( روی یک و دو در عکس خط کشیده‌ام یعنی با اونها مشکلی ندارم :shySmile در صورت سوال گفته کدام گزینه صحیح است که به نظر من گزینه چهارم درسته . اما گزینه سوم همیشه به دو شکلی که در زیر سوال مطرح کرده‌ام در این سالها مورد سوال واقع شده ازتون خواهش می کنم روی این دو مورد یه بحثی بکنیم که بالاخره کدام یک از این دوتایی که من نوشتم (در زیر سوال اصلی )مستقل از متن هست و کدام نیست.
ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سوال ۵۵ ارشد آزاد سال ۸۵ مهندسی کامپیوتر

زبان گزینه سه مستقل ز متنه چرا که طول اون دو رشته u,W محدود هست به ۲
لذا تاثیری در پذیرش رشته توسط PDA نمیزاره پس لذا این زبان با یک PDA پذیرفته میشه
پس مستقل از متنه و گزینه ۳ اشتباهه گزینه ۴ مستقل از متن بودنش بدیهی هستش

ارسال:

javadjj پاسخ داده:

RE: سوال ۵۵ ارشد آزاد سال ۸۵ مهندسی کامپیوتر

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۳:۳۳ ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  گزینه ۴ مستقل از متن نبودنش بدیهی هستش
ببخشید اشتباه شد!!!!!!!!!!!!!!!
گزینه ۴ صحیح است
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

یعنی شما می فرمایید که در این سوال گزینه صحیح وجود نداره؟

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

ببین دوست عزیز شما باید در ابتدای کار تفاوت زبان های منظم با زبان های دیگه رو خوب یاد بگیری چه عبارتی،چه بصورت ماشین و چه بصورت گرامر و چه بصورت نماد یعنی بعد از شناخت دقیق زبان های منظم وارد دنیای جدیدی میشی البته نه بصورت تئوریک بلکه بصورت کاملا درکی و عملی و تجربی.
مثلا تو این دوتا زبانی که مثال زدی باید محدودیت رو بررسی کنیم یعنی اینکه هیچ محدودیتی که نیاز به یادآوری و بازگشت به سابقه باشه وجود نداشته باشه یا بهتر میگم هیچ وابستگیه تعدادی بین عناصروجود نداشته باشه
خوب حالا نکته مهم اینه اگه وابستگی وجود داشت محدود باشه و مثلا با چند تا حالت بشه تو DFA بشه پذیرای رشته شد.
زبان دومی که نوشتی حتما منظم هست چرا چون dfa براحتی براش رسم میشه این میتونه بهترین طرز تشخیص باشه رسم ماشین به عهده شما!!!!!
اما زبان اول که نوشتی یه محدودیت نیاز به حافظه داره و اون جز دوم و چهارم هست که وابسته به هم هستند البته وابستگی u,w چون مساوی هستند و محدود به ۲ هست میشه تو dfa با رسم حالت درآورد ولی محدودیت v و معکوس v رو نیاز به حافظه و پشته داریم که CFL هست

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

این که من درباره این دو تا سوالی رو مطرح کردم برای این بود که در کتاب لینز نوشته اگر u و w با هم برابر باشند زبان مستقل از متن هست و در کتاب پارسه نوشته u با v برابر باشند منظم نیست و مستقل از متن هست./ طبق صحبت شما به این نتیجه می رسم مثال اول مستقل از متن و مثال دوم منظم هست. ولی چون هر زبان منظمی یک زبان مستقل از متن قطعی است می شه به این نتیجه رسید هر دو مثال مستقل از متن هستند.

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

خوب اره اگه مثلا زبان دوم رو داده بودند و تو گزینه منظم نبود میشه استباط کرد مستقل از متنه اما اگه تو گزینه منظم بود حتما باید منظم بودن رو در نظر بگیرید البته طراحی که به این شکل سوال مطرح کنه این سوال جنبه علمی نداره و فقط میخواد داوطلب رو بپیچونه من تو سراسری اینطور سوالی ندیدم اما تو ازاد دیدم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۷۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۵۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  ۳۰ شبکه، ۳۵ تجارت، ۵۵۶ نرم افزار TRon ۲ ۲,۱۴۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: TRon
  سوال در مورد زمان ثبت نام مرحله دوم دکتری دانشگاه آزاد پری ۱ ۱,۹۸۱ ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shailin
  سوال مهندسی کامپیوتر - آزاد ۸۵ ali.majed.ha ۴ ۲,۲۷۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال درباره دانشگاه آزاد قزوین ،ارشد نرم افزار Alic ۰ ۲,۲۰۵ ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Alic
  چند سوال در مورد دکترای دانشگاه آزاد؟ codin ۰ ۱,۷۰۹ ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: codin
  سوال خیلی مهم ، مجازی امیرکبیر یا آزاد علوم تحقیقات تهران ؟ hasanppp ۱۹ ۱۱,۱۸۰ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  سوال در مورد دانشکاه آزاد به خصوص تهران جنوب! fshb ۰ ۲,۳۹۷ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fshb
  سوال آزاد سال ۹۲ mslinkin001 ۳ ۱,۸۰۰ ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mslinkin001

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close