زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزاد ۸۹ گروه ب سوال ۴۲

ارسال:

سارا جواهری پرسیده:

آزاد ۸۹ گروه ب سوال ۴۲

کدام گزینه صحیح است ؟
۱) هر زبان دلخواه از الفبای {a} یک زبان منظم است
۲)برای هر DFA یک DFA معادل با فقط یک حالت نهایی وجود دارد
۳) تعداد حالات min-DFA برای زبانهای L , I همواره یکسان است
۴) تعداد حالات min- DFA برای زبانهای L , معکوس L همواره یکسان است

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سوال ۴۲ ارشد آزاد سال ۸۹ گروه ب

گزینه یک که غلط هست چرا که مثلا زبان ا aبه توان مثلا !n یا n به توان یه عدداول منظم نیست.
گزینه ۲ غلط هست چرا که این مطلب در مورد nfa صحیح هست اما در اینجا اگه بخواهیم مثلا دو تا حالت پایانی رو به یک حالت تبدیل کنیم طبیعتا زبان تغییر میکنه و باید الفبایی اضافه و یا کم بشه کلا بعد از درک کامل درس نظریه براحتی میشه به این نتیجه رسید که dfa هیچوقت چنین انعطافی نداره
بزارید در مورد گزینه ۴ بحث کنیم به نظر من منظور از min همون کمینه باید باشه با این فرضیه گزینه ۴ غلطه چرا که در dfa معکوس حالات پایانی به غیر پایانی و بالعکس تبدیل میشه و جهت خطوط هم عوض میشه بایک مثال براحتی میتونید ببینید که جمله بالا اشتباهه(در این گزینه بیایید ماشین یک زبان رو رسم و سپس کمینه رو بدست بیارید حالا ماشین اولیه رو معکوس کنید سپس کمینه رو بدست بیارید طبیعتا یکسان نیست)
به نظر من گزینه سه بدلیل غلط بودن بدیهی گزینه های دیگه میتونه گزینه درست باشه البته من کلید رو ندارم و دوستمون لطف کنند جواب رو بگزارند اما خوب من اصلا میگم گزینه ۳ دارای اشکال مفهومی هست

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

RE: سوال ۴۲ ارشد آزاد سال ۸۹ گروه ب

ممنونم از این که نظرتون رو برای من ارسال کردین چون من هم دیدم سه گزینه ای که شما هم روی آن بحث کردین درست نیستند فکر می کردم باید گزینه سوم رو بزنم ولی در گزینه سه از I صحبت کرده که من متوجه این نشدم که این I چیه که بخوام با اطمینان بگم این گزینه صحیح هست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۲ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۳۸۳ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
  لینک گروه تلگرام کنکور ارشد آی تی و کامپیوتر firstiped ۱ ۳,۸۶۲ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۳۴۸ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۶۴۰ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Thumbs Up گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ دختر مهربان ۵۹۶ ۲۴۹,۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  [memrise.com] اعضا، گروه ها و اطلاعیه ها Farzamm ۱۷۱ ۷۴,۲۴۶ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: omidah
  لینک گروه تلگرام ارشد آی تی arsin ۴ ۱۲,۷۷۵ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: firstiped
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۷۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۵۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close