زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مفهوم پوشش خطابه روش panic mode درپارسینگ پیشگوی غیربازگشتی

ارسال:

M.Amin.M پرسیده:

سلام دوستان

بچه ها من توی مفهوم این روش پوشش خطا مشکل دارم، بلدم حلش کنم ولی حس میکنم یه جورایی حفظ کردم، دوس دارم مفهومشو بفهمم، بدونم واقعا چرا و چطوری داره اتفاق میفته.
مثلا گفته مجموعه فالوهای X به عنوان مجموعه هماهنگی وبعدش تو جدول پارسینگ S قرار می دهیم بعدش که سه قانونو توضیح داده ، من اینجا مفهومشو نمیفهمم، یعنی تو واقعیت داره چه اتفاقی میفته؟!

جهت مشاهده دقیق دوستانی که کتاب پوران پژوهش چاپ چهارمو دارن میشه صفحه ی ۷۷/

تشکر ویژه، منتظرم دوستان
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام.
کتاب من ویرایش سوم هست. اما در کل روش panic mode برای هردوی پارسرهای top-down و down-top به یک صورت هست.
بنظر برای سوال شما پارسرهای بالا به پایین مد نظر هست. مجموعه fallow رو برای هریک از غیر ترمینال ها بدست میاریم و اونو تو یه جدولی مانند جدول کتاب رسم میکنیم. بعد از اون سه تا قانون گذاشته که بنظرم گنگ و نامفهوم نیست،
۱-اگر تلاقی M(A,a خالی باشد، علامت a در ورودی نادیده گرفته میشود.(توجه کن که حدف نمیشه)
۲-اگر محل تلاقی M(A,a یکی از مجموعه های fallow یا همون علامت 'S' کتاب باشه، اگر تنها یک غیر ترمینال در پشته باشه، a حدف میشه، اما اگر غیر ترمینال های دیگری هم داخل پشته باشند 'S' حذف میشه.
۳-اگر ترمینال بالای پشته با ورودی جاری مطابقت نکند، ترمینال بالای پشته حذف خواهد شد. و اگر هم با هم تطابق داشته باشند هردو حذف میشوند.
در کل اصل ماجرا از این قراره که بفهمیم رشته ی داده شده جزء اون گرامر هست یا نه، اگر بود که هربار دوتا عنصر یکی روی پشته و دیگری رشته ورودی باهم تطابق دارند و حذف میشن، اگر تطابق نداشته باشند، انقدر از ورودی عناصر رو حذف میکنیم تا به جایی برسیم که بتونیم دو عنصر مطابق هم رو پیدا کنیم و باهم حدفشون کنیم. به روند گذاشتن قوانین در پشته دقت کن، ببینید که اولین ورودی آخرین خروجی هست، به همین خاطره که مثلا قانونی به شکل A--->*FD رو به این صورت در پشته میزارن که اول D بعد D و بعد از اون علامت * . اگه متوجه نشدید، سوالی رو قرار بدید تا روش بحث کنیم.

۰
ارسال:

M.Amin.M پاسخ داده:

تشکر به خاطر جواب خوبتون ولی منظور من این نیس، نگاه کنین شما میدونین این قوانین داره چیکار میکنه؟مثلا"گر محل تلاقی M(A,a یکی از مجموعه های fallow یا همون علامت 'S' کتاب باشه، اگر تنها یک غیر ترمینال در پشته باشه، a حدف میشه، اما اگر غیر ترمینال های دیگری هم داخل پشته باشند 'S' حذف میشه" ، خب دلیلش چیه؟تو واقعیت داره چه اتفاقی میفته؟

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

همونطور که بالا هم گفته شد، اصل روش panic mode بر این است زمانی که خطایی رخ بده، از ورودی رشته آنقدر حذف کنیم تا جایی که غیرترمینالی وجود داشته باشه که بتونه ادامه کار رو از سر بگیره. برای مجموعه هماهنگی میایم از Fallowی غیرترمینال ها استفاده میکنیم، حالا چرا Fallow؟ خیلی ساده بگم برای اینکه تشخیص بدیم بعد از حالت جاری آیا ادامه رشته رو میتونیم ادامه بدیم یا نه؛ همین.
یکی از شرطهایی که گفته شده این هست که اگر محل تلاقی M(A,a بصورت S باشد، و تنها یک غیر ترمینال در پشته باشد از از رشته ورودی حذف میشود؛ اما اگر تعداد غیرترمینال ها بیشتر از یکی باشد، غیرترمینال حذف میشود. چرا؟ قبل از اینکه Sها رو در جدول قرار بدیم باید بدونیم که اون خانه ها خالی بودند، و S نشان دهنده مجموعه هماهنگی است، پس وقتی به خانه ای با محتوای S که محل تلاقی M(A,a است می رسیم، باید یه طوری از ورودی عناصری رو حذف کنیم تا زمانی که تشخیص داده بشه که از یه جایی به بعد میتونه گرامر بخشی از رشته رو (ادامه رشته ای که قسمتیش حذف شده) بخونه. پس برای این Fallow رو انتخاب می کنیم که حداقل بفهمیم بعد از این رشته ای که الان نمیشه خوندش(ورودی با پشته یکی نیست) شاید بعد از این عنصر، عنصر بعدی خونده بشه.
زمانی که A تنها غیرترمینال داخل پشته باشه، خب اگه حذفش کنیم دیگه نمیتونیم ادامه کار رو دنبال کنیم، پس میایم از ورودی حذف می کنیم تا زمانی که به جایی برسیم که ادامه خوندن رشته مقدور باشه. اگه A تنها غیرترمینال نباشه، میایم خود A رو حذف می کنیم، چون می دونیم با این غیر ترمینال نمیشه ادامه داد، و به غیر ترمینال های دیگه که بعد از اون در پشته قرار دارند ادامه میدیم.

جایی گنگ بود، بگید بیشتر بحث بشه. Smile

۰
ارسال:

M.Amin.M پاسخ داده:

سلام
من چند روز یه پاسخ گذاشتم ولی نمیدونم چی شده پاسخم پاک شده!!!
واقعا تشکر میکنم به خاطر جواب و حوصلتون.ببخشید مزاحمتون شدم.اگه میشه یکم دیگه توضیح بدین.ممنون.
" حالا چرا Fallow؟ خیلی ساده بگم برای اینکه تشخیص بدیم بعد از حالت جاری آیا ادامه رشته رو میتونیم ادامه بدیم یا نه؛ همین."
همین follow که نوشتینو بیشتر توضیح بدین ، من تو این مفهوم first و follow گیرم اگه میشه یکمم در مورد مفهوم اینا توضیح بدین.

بعد اگه میشه یکم بیشتر در مورد چیزایی که نوشتین(متن زیر) بدین قشنگ برام جا نیفتاد!!!
" یکی از شرطهایی که گفته شده این هست که اگر محل تلاقی M(A,a بصورت S باشد، و تنها یک غیر ترمینال در پشته باشد از از رشته ورودی حذف میشود؛ اما اگر تعداد غیرترمینال ها بیشتر از یکی باشد، غیرترمینال حذف میشود. چرا؟ قبل از اینکه Sها رو در جدول قرار بدیم باید بدونیم که اون خانه ها خالی بودند، و S نشان دهنده مجموعه هماهنگی است، پس وقتی به خانه ای با محتوای S که محل تلاقی M(A,a است می رسیم، باید یه طوری از ورودی عناصری رو حذف کنیم تا زمانی که تشخیص داده بشه که از یه جایی به بعد میتونه گرامر بخشی از رشته رو (ادامه رشته ای که قسمتیش حذف شده) بخونه. پس برای این Fallow رو انتخاب می کنیم که حداقل بفهمیم بعد از این رشته ای که الان نمیشه خوندش(ورودی با پشته یکی نیست) شاید بعد از این عنصر، عنصر بعدی خونده بشه."

اگه یه مثال بود خیلی قشنگ متوجه میشدم، مثال ندارین باهم کار کنیم؟

واقعا صمیمانه تشکر میکنم.

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

خواهش میکنم. سوال پرسیدن که مزاحمتی نداره دوست عزیز.
سعی شده واضح و روشن اونچه که در این روش اصلاح خطا انجام میشه رو توضیح داده بشه.
در مورد مفهوم First و Fallow چون با بحث تاپیک ارتباطی ندارند، می تونید براش سوال جداگانه ای مطرح کنید.(البته بعد از تغییرات جاری در بخش سوالات درسی).
خودتون هر مثالی که در نظر دارید قرار بدید، من یا سایر دوستان درموردش توضیح میدیم. با مثال مطلب بهتر جا خواهد افتاد.

ارسال:

M.Amin.M پاسخ داده:

RE: مفهوم پوشش خطابه روش panic mode درپارسینگ پیشگوی غیربازگشتی

(۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۰ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  خواهش میکنم. سوال پرسیدن که مزاحمتی نداره دوست عزیز.
در مورد مفهوم First و Fallow چون با بحث تاپیک ارتباطی ندارند، می تونید براش سوال جداگانه ای مطرح کنید.(البته بعد از تغییرات جاری در بخش سوالات درسی).
خودتون هر مثالی که در نظر دارید قرار بدید، من یا سایر دوستان درموردش توضیح میدیم. با مثال مطلب بهتر جا خواهد افتاد.

سلام دوست خوبم
چشم یه تاپیک درمورد first و follow میزنم، البته بعد از اینکه مطمئن شدم واقعا بلد نیستم، الان یه چیزایی فهمیدم.
مشکل من میدونین چیه؟چون وقت کمه و نمیتونم مرجع بخونم ، دارم کتاب پوران پژوهشو میخونم که اونم خیلی خلاصه توضیح داده به همین خاطر توی مفاهیم گیرم، مسئله بذارین جلوم میتونم حل کنم ولی اینکه بدونم داره چ اتفاقی میفته و مفهومش چیه، هیچی بلد نیستم.

یه مثال تا چند روز آینده مینویسم که باهم کار کنیم ولی قبلش یه سوالی، شما از رو چی خوندین؟یعنی من رو چه کتابی بخونم که راحت مفاهیمو توضیح داده باشه؟آی هو؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ق.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  
(30 مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۰ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  خواهش میکنم. سوال پرسیدن که مزاحمتی نداره دوست عزیز.

سلام دوست خوبم
چشم یه تاپیک درمورد first و follow میزنم، البته بعد از اینکه مطمئن شدم واقعا بلد نیستم، الان یه چیزایی فهمیدم.
مشکل من میدونین چیه؟چون وقت کمه و نمیتونم مرجع بخونم ، دارم کتاب پوران پژوهشو میخونم که اونم خیلی خلاصه توضیح داده به همین خاطر توی مفاهیم گیرم، مسئله بذارین جلوم میتونم حل کنم ولی اینکه بدونم داره چ اتفاقی میفته و مفهومش چیه، هیچی بلد نیستم.

یه مثال تا چند روز آینده مینویسم که باهم کار کنیم ولی قبلش یه سوالی، شما از رو چی خوندین؟یعنی من رو چه کتابی بخونم که راحت مفاهیمو توضیح داده باشه؟آی هو؟

سلام.
بهیچ وجه مطالب سخت و پیچیده ای نیستن. سعی کنید این مطالب رو خوب بخونید، چون اساسا هرقدمی که پیش میرید (پارسرهای پایین به بالا و ...) به مباحث قبلی وابسته هستند. اگر کتاب پیام نور رو دراختیار دارید، از رو اون بخونید که خیلی روان تر از آل شیخ(پوران) توضیح داده، اگه مطالب براتون جا افتاد از آل شیخ ادامه بدید.
من پارسال کامپایلر رو خوب خوندم. الانم با دانش چندماه پیشم به سوالات جواب میدم. Big Grin کتابی دم دستم نیست، و هنوز هم شروع به خوندن نکردم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

M.Amin.M پاسخ داده:

ممنون از راهنمایی خوبتون ، من رفتم دنبال کتاب پیام نور و شروع کردم به خوندم ، تقریبا فهمیدم چی به چی میشه.به دوستانی که مثل من به این مشکل برمیخورن هم توصیه میکنم حداقل یه دفعه رو کتاب پیام نور بخونن.اگه میخوان حفظ کنن که هیچ!!!!!!!Big Grin

دیگه چون یکم متوجه شدم مثال نزدم تا باهم حل کنیم.اگه کسی سوال داشت بپرسه.
از دوستانی هم که بهم جواب دادن تشکر می کنم.
موفق باشید.Heart

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۶۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۷۹ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  روش برنامه نویسی پویا برای حل فروشنده دوره گرد Mohammad WR10 ۶ ۱۰,۴۳۴ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Shadik
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۲۱۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۳۲۷ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  روش های تولید محتوا برای سایت melinaa ۰ ۲,۰۰۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۸۰۹ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۹۸ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۶۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close