زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیت حافظه نهان غیر فعال شده

ارسال:

aamitis پرسیده:

سلام
این بیته حافظه نهان غیر فعال شده چیه؟
این که این بیت چه زمانی اهمیت پیدا میکنه رو متوجه نمیشمHuh

میشه یکی از خط دوم واسم توضیح بده قشنک تا قشنگ درون کامپیوتر رو لمس کنم ببینم چه خبره؟
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنونم
ببخشید که انقدر سوالاتم مسخره هست
اما من با سیستم واقعا مشکل دارم چون درک درستی ازش نمیشه داشت که اون داخله چی میگذره

بیت age چی؟
به این معنا هست که هرچی بهش بیشتر مراجعه بشه سنش میره بالاتر و این بیت بزرگتر میشه؟مگه ۱ بیت بیشتر نیست یا صفر یا یک؟ قضیه چیه؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

aamitis پاسخ داده:

RE: بیت حافظه نهان غیر فعال شده

(۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)ماهنوش نوشته شده توسط:  سلام
این بیته حافظه نهان غیر فعال شده چیه؟
این که این بیت چه زمانی اهمیت پیدا میکنه رو متوجه نمیشمHuh

میشه یکی از خط دوم واسم توضیح بده قشنک تا قشنگ درون کامپیوتر رو لمس کنم ببینم چه خبره؟
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنونم
ببخشید که انقدر سوالاتم مسخره هست
اما من با سیستم واقعا مشکل دارم چون درک درستی ازش نمیشه داشت که اون داخله چی میگذره

بیت age چی؟
به این معنا هست که هرچی بهش بیشتر مراجعه بشه سنش میره بالاتر و این بیت بزرگتر میشه؟مگه ۱ بیت بیشتر نیست یا صفر یا یک؟ قضیه چیه؟

زیر پام علف سبز شد
هل من ناصر ینصرنی؟

۰
ارسال:

m_sardaari پاسخ داده:

بیت حافظه نهان برای صفحاتی اهمیت داره که به جای حافظه به رجیستر دستگاه i/o نگاشت میشن.
یعنی اگر سیستم عامل یه فرمان به دستگاه i/o بفرستهباید تو یه حلقه تکرار منتظر جوابش باشه و سخت افزار هم باید هی یک کلمه از دستگاه واکشی کنه و از اون کپی قدیمی که در حافظه نهان هست استفاده نکنه با این بیت میشه حافظه نهان رو از کار انداخت.برای درک بیشتر فصل سازمان ورودی و خروجی قسمت انواع گذرگاه از کتاب معماری رو بخونین

بیت age هم هر قدر کوچکتر باشه یعنی اون صفحه زمان بیشتری در حافظه بهش مراجعه نشده. و مقدارش میتونه چند بیتی باشه مثل ۰۱۱۱۰۱ .این بیت مهمه اگه مفهومش رو متوجه نشین با بعضی از الگوریتم های جایگزینی صفحه به مشکل بر میخورین

۰
ارسال:

aamitis پاسخ داده:

خب توضیح شما هم همون حرف خودم بود در موردage
اون قسمتا رو متوجه شدم
اما خیلی ناامیدم کردن اونایی که پارسال خوندن و نتونستن جواب بدن
همش میگن سخته سخته
سیستم سخته
پس چطوری شما انقدر بلدید؟

سپاس فراوان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۸۴ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۹۱۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۸۷ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۵,۰۳۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۲۲۰ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۴۲ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۷۴۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۱۹۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  دروس ارایه شده دانشگاه شریف sh-n ۲ ۳,۰۲۶ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sh-n

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close