زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ورود دیتاست کلاسترینگ بهینه ساز به پروژه سی شارپ

ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
ورود دیتاست کلاسترینگ بهینه ساز به پروژه سی شارپ
با سلام و روزبخیر

من می خوام یه دیتاست مثل iris رو به پروژه سی شارپم وارد کنم
پروژه من کلاسترینگ رو با چندتا الگوریتم بهینه ساز انجام می ده. تا اینجا با یه آرایه از اعداد تصادفی کار کردم اما الان باید از چندتا دیتا ست معتبر استفاده کنم
نظر خودم اینه که توی یه فایل تکست یا دت ذخیرش کنم و از داخل پروژه بخونمش
اما نمی دونم این که باید تبدیلش کنم به بردار مشخصه یعنی چی؟
دیتاست ها معمولا چندتا ستون دارن
چیکار کنم؟
شما پیشنهاد دیگه ای ندارین؟

ممنونم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ق.ظ
RE: ورود دیتاست کلاسترینگ بهینه ساز
(۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)somayeh_shz نوشته شده توسط:  با سلام و روزبخیر

من می خوام یه دیتاست مثل iris رو به پروژه سی شارپم وارد کنم
پروژه من کلاسترینگ رو با چندتا الگوریتم بهینه ساز انجام می ده. تا اینجا با یه آرایه از اعداد تصادفی کار کردم اما الان باید از چندتا دیتا ست معتبر استفاده کنم
نظر خودم اینه که توی یه فایل تکست یا دت ذخیرش کنم و از داخل پروژه بخونمش
اما نمی دونم این که باید تبدیلش کنم به بردار مشخصه یعنی چی؟
دیتاست ها معمولا چندتا ستون دارن
چیکار کنم؟
شما پیشنهاد دیگه ای ندارین؟

ممنونم
مثلا یکی از کارهایی که میشه کرد اینکه فایل دیتاست رو بخونید(که معمولا فایل تکس هستن) بعد بسته به نیازتون و مشخصه هایی که از دیتاست نیاز دارین یک بردار مشخصه بسازین و دخیره کنید و بعد اونها رو به عنوان ورودی بدین به الگوریتم کلاسترینگ
۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ق.ظ، توسط sina_bhh.)
RE: ورود دیتاست کلاسترینگ بهینه ساز به پروژه سی شارپ
سلام
من با توجه به پیام خصوصی که ارسال کردید به اینجا سر زدم و هرچی نگاه میکنم سوال خاصی نپرسید که جواب بدم.ولی یه توضیح خلاصه میدم:
معمولا دیتاست هایی مثل iris خودشون یه فایل به صورت تکست هستن که سطرهای داخل این فایل داده ها یا نمونه ها(pattern, data point, example یا هر اسم دیگه که شنیدید) را مشخص میکنن.هر داده شامل یکسری ویژگی هستش که نشان دهنده ستونها هستن. این ویژگی ها یا با کاما (,) از هم جدا میشن یا فاصله (space) یا ....
مثلا دیتاست iris به صورت زیر هستش:
کد:
۵/۱,۳/۵,۱/۴,۰/۲,Iris-setosa
۴/۹,۳/۰,۱/۴,۰/۲,Iris-setosa
...
۷/۰,۳/۲,۴/۷,۱/۴,Iris-versicolor
۶/۴,۳/۲,۴/۵,۱/۵,Iris-versicolor
...
۶/۳,۳/۳,۶/۰,۲/۵,Iris-virginica
۵/۸,۲/۷,۵/۱,۱/۹,Iris-virginica
...
Iris-setosa و Iris-versicolor و Iris-virginica کلاس داده ها هستن که در کلاسترینگ استفاده نمیشن و برای classification استفاده میشن. شما برای پیاده سازی یه ماتریس درست میکنید که تعداد سطرها نشان دهنده داده ها هستن و تعداد ستونها برابر با تعداد ویژگی ها هستن. مثلا در دیتاست iris یک ماتریس ۱۵۰ * ۴ ایجاد میکنید.چون ۱۵۰ نمونه در iris وجود داره و هر داده شامل ۴ ویژگی هستش.مثلا همین موارد بالا به این صورت داخل ماتریس ذخیره میکنید:
کد:
۵/۱  3.5  1.4  0.2
۴/۹  3.0  1.4  0.2
...
۷/۰  3.2  4.7  1.4
۶/۴  3.2  4.5  1.5
...
۶/۳  3.3  6.0  2.5
۵/۸  2.7  5.1  1.9
حالا چون گفتید اول با یه آرایه از اعداد تصادفی کار کردید تصور میکنم شما به صورت یک بعدی اینکار رو انجام دادید.یعنی هر داده فقط شامل یک ویژگی بوده.حالا فقط شما باید تصور کنید که در فضای l بعدی کار میکنید یعنی l ویژگی دارید
اینم اضافه کنم شما با هر دیتاستی کار کنید مطمئنا در کنارش یه فایل قرار میدن که در مورد دیتاست توضیح میده که از کجا اومده، ویژگی ها چی هستن، برچسب کلاس ها چی هست، مربوط به چه حوزه ای هستش و ....

البته ببخشید.مطمئنا من زیاد توضیح دادم که شاید اکثر این موارد رو خودتون بلد باشید

علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود (انیشتین)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , somayeh_shz
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۲ ب.ظ
Rainbow RE: ورود دیتاست کلاسترینگ بهینه ساز به پروژه سی شارپ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵ ق.ظ)sina_bhh نوشته شده توسط:  سلام
من با توجه به پیام خصوصی که ارسال کردید به اینجا سر زدم و هرچی نگاه میکنم سوال خاصی نپرسید که جواب بدم.ولی یه توضیح خلاصه میدم:
.........
البته ببخشید.مطمئنا من زیاد توضیح دادم که شاید اکثر این موارد رو خودتون بلد باشید

بسیار ممنون کاملا متوجه شدم کجای کارم مشکل داره. مرسیییییی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_bhh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۴۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۱۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۵۷ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
Question مجازی ساز virtual box M...D ۰ ۱,۵۰۵ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M...D
  شبیه ساز برای mobile cloud computing؟ samaneh_aftab ۲ ۳,۳۶۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  شبیه ساز Booksim mostafa272 ۴۱ ۲۱,۵۰۷ ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: adnan86
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۷۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۳۰۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۵ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close