زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

می خواهم کسی نتواند پس از خروج، به صفحات قبلی برگردد !

ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۴ ب.ظ
فرض کنید برای ورود به یک سایت ، نیاز به یوزر و پسورد داریم ... یوزر و پسورد را وارد می کنیم و دکمه ی "ورود" را می زنیم و تا وقتی که داخل سایت تشریف داریم ، می توانیم به امکانات حساب کاربری خود دسترسی داشته باشیم .

سؤال : چکار کنیم که وقتی دکمه ی "خروج" را زدیم ، با استفاده از دکمه ی back مرورگر ، امکان دسترسی به حساب کاربری خود را نداشته باشیم ؟ و برای دسترسی به آن ، نیاز به وارد کردن مجدد یوزر و پسورد باشد .
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۲۸ ب.ظ
RE: می خواهم کسی نتواند پس از خروج، به صفحات قبلی برگردد !
(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  فرض کنید برای ورود به یک سایت ، نیاز به یوزر و پسورد داریم ... یوزر و پسورد را وارد می کنیم و دکمه ی "ورود" را می زنیم و تا وقتی که داخل سایت تشریف داریم ، می توانیم به امکانات حساب کاربری خود دسترسی داشته باشیم .

سؤال : چکار کنیم که وقتی دکمه ی "خروج" را زدیم ، با استفاده از دکمه ی back مرورگر ، امکان دسترسی به حساب کاربری خود را نداشته باشیم ؟ و برای دسترسی به آن ، نیاز به وارد کردن مجدد یوزر و پسورد باشد .

سلام
تا اون جاکه من اطلاع دارم وقتی شما روی دکمه خروج کلیک می کنید کوکی های احراز هویت شما از داخل مرورگر پاک میشند و با استفاده از دکمه back مرورگر نمی تونید به حساب کاربری خودتون دسترس داشته باشید
اما از اونجایی که مرورگرتون اطلاعات و محتوای برخی صفحات شما رو به صورت history ذخیره می کنه تنها شما یه view از حساب کابری خودتون رو می بینید ...

" وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى " ::: "برای انسان چیزی جز آنچه که از راه تلاش و کوشش بدست آورد نیست" ::: " سوره نجم، آیه ۳۹ "
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۰۱ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ)CS_IT نوشته شده توسط:  سلام
تا اون جاکه من اطلاع دارم وقتی شما روی دکمه خروج کلیک می کنید کوکی های احراز هویت شما از داخل مرورگر پاک میشند

من از هیچی استفاده نکرده بودم ... می خواستم بدونم باید از چی استفاده کنم ، که این طور که از صحبتتون معلومه باید از کوکی ها کمک بگیرم ... اگر ممکنه یه خورده بیشتر توضیح بدین که کوکی چی هست و چیکار می کنه ؟ روش استفاده از اون چجوریه ؟
ممنونم
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۱۵ ب.ظ
خواهش می کنم

اول یه سوال پیش میاد (اگه دارین طراحی صفحات وب می کنید) از چه زبانی دارین استفاده می کنید ؟

اگه PHP هست این لینک در مورد کوکی بهتون کمک می کنه

(w3schools.com/php/php_cookies.asp)

" وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى " ::: "برای انسان چیزی جز آنچه که از راه تلاش و کوشش بدست آورد نیست" ::: " سوره نجم، آیه ۳۹ "
۱
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۱۵ ب.ظ)CS_IT نوشته شده توسط:  اگه PHP هست این لینک در مورد کوکی بهتون کمک می کنه

آره خب توی تالار PHP پرسیدم

ممنونم از راهنمایی تون ... یه سؤال برام پیش اومده : در مورد session هم اطلاعی دارین؟ این دو تا با هم فرق می کنن یا جفتشون یه کار انجام میدن ؟
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۸ ب.ظ
Smile
(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۳ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۱۵ ب.ظ)CS_IT نوشته شده توسط:  اگه PHP هست این لینک در مورد کوکی بهتون کمک می کنه

آره خب توی تالار PHP پرسیدم

ممنونم از راهنمایی تون ... یه سؤال برام پیش اومده : در مورد session هم اطلاعی دارین؟ این دو تا با هم فرق می کنن یا جفتشون یه کار انجام میدن ؟
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۳ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  آره خب توی تالار PHP پرسیدم

کوکی در سمت client ذخیره میشه و میشه برای اون تاریخ انقضا در نظر گرفت و یا اینکه اون رو پاک کرد ولی یه Session در سمت سرور ایجاد میشه و تا زمانی که Browser باز هست اون Session هم وجود داره و به محض بسته شدن Browser از بین میره .
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ
کسی می دونه اشکال این قطعه کد کجاست ؟
یه نگاه به این کد بندازین ! وقتی روی logout کلیک می کنیم ، مگه نباید session نابود بشه ؟ خب پس چرا وقتی با دکمه ی back مرورگر صفحه ی قبلی رو میارم ، اطلاعات کاربر نشون داده میشه و از من یوزر و پسورد نمی خواد ؟

این هم قطعه کد :
کد php:
<?php 

session_start
();
    if( isset( 
$_SESSION['user'] ) )

$welcome "welcome dear ".$_SESSION['user'];
    else
    {

header"location: session.php" );
        exit( 
);
    }
    if( isset( 
$_REQUEST['logout'] ) )
    {

session_destroy();

header"location: session.php" );
        exit( 
);
    }    
?>

<html>
<body>
<?php echo $welcome?>
<a href="session.php">Logout</a>
</body>
</html> 
۰
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ق.ظ، توسط Nima Masghadi.)
اول اینکه سعی کنید در طراحی صفحه هاتون تا اونجا که ممکنه از کوکی ها استفاده نکنید . چون ممکنه اصلا کاربر غیر فعال کرده باشه کوکی ها رو . در ضمن اطلاعات مهمی مثل نام کاربری و پسورد رو نباید روی ماشین کاربر ذخیره کرد و باید در session ذخیره بشه . session یک آرایه از پیش ساخته شده در صفحات php هست که شما اطلاعات مهمی که میخواید در تمامی صفحات بهش دسترسی داشته باشید رو در اون ذخیره می کنید .
موضوع بعد اینکه برای logout کردن کد زیر رو بنویس :
کد php:
<?php
    session_start
();
    if(isset(
$_SESSION["USERNAME"]))
    {

session_destroy();

header("location: login.php");
    }
?>

این کد رو در صفحه ای به اسم logout.php بنویس . برای نابود کردن session باید از session_destroy() استفاده کنی . بعد از اون در همه صفحات سایتت اول چک کن ببین session["user"] مقدار دهی شده یا نه . اگه نشده بود کاربر رو بفرست به صفحه login .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  بعد از اون در همه صفحات سایتت اول چک کن ببین ["session["user مقدار دهی شده یا نه . اگه نشده بود کاربر رو بفرست به صفحه login .

آهان ... اتفاقا می خواستم این سؤالو بپرسم که : بهتر نیست به جای استفاده از GET_$ و POST_$ که راه ساده و معمولی هست ، از SESSION_$ استفاده کنیم که یه خورده امنیتش بیشتره ؟

ادامه ی سؤال بالا این رو هم عرض کنم که وقتی از صفحه ای که درش هم از SESSION_$ و هم از فرم ها استفاده کرده بودم ، خارج می شدم با اینکه در همون صفحه session رو نابود کرده بودم ، با این پیغام های مرورگر مواجه شدم ولی بالأخره باز هم بدون وارد کردن یوزر و پسورد تونستم وارد صفحه ی قبلی بشم. پیغام هاش اینا بود :

[تصویر:  196711_97887902294890572076.png]

بعد وقتی دکمه ی Try Again رو زدم این پیغام ظاهر شد :

[تصویر:  196711_70887562645516539692.jpg]

و با زدن دکمه ی Resend به راحتی وارد صفحه ی قبل شدم.
آیا ممکنه علتش این باشه که فقط باید از session ها استفاده کنم که اگر بخوام پس از خروج، دوباره برگردم، از من یوزر و پسورد بخواد ؟ ( و دیگه با زدن دو تا دکمه، به راحتی کسی نتونه برگرده ؟ )
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ ب.ظ
کلا اگر اولین دستور هر صفحه ی سایت چک کردن session باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد . طرف خودشم بکشه نمی تونه کاری بکنه تا وقتی که login نکنه تا session ایجاد بشه .
این مثال رو اجرا کن :
صفحه login.php :
کد php:
<html>
<
body>
<
form action="second_page.php" method="get">
<
input name="username" type="text" />
<
input name="enter" type="submit" value="send" />
</
form>
</
body>
</
html

صفحه ی second_page.php :
کد php:
<?php
if ( !isset($_GET["username"])){
echo 
"please enter username";
}
else
{
session_start();
$_SESSION["username"]=$_GET["username"];
header ("location:wellcome.php");
}
?>

صفحه ی wellcome.php:
کد php:
<html>
<
body>
<?
php
session_start
();
if(isset(
$_SESSION["username"])){
echo 
"wellcome ".$_SESSION["username"];
?>
<br />
<form action="logout.php" method="post">
<input name="enter" type="submit" value="logout" />
</form>
<?php
}
else
{
 echo 
"Welcome unknown user";
?>
<form action="login.php" method="post">
<input name="enter" type="submit" value="login" />
</form>
<?php
}
?>

</body>
</html> 

صفحه logout.php :
کد php:
<?php
session_start
();
if(isset(
$_SESSION["username"]))
{

session_destroy();

header("location:login.php");
}
?>

از صفحه login یک نام وارد کن و بعد از رفتن به صفحه wellcom روی logout کلیک کن . وقتی صفحه load شد دکمه back مرورگر رو بزن . میبینی که ازت میخواد که login کنی . تو باید بر اساس اینکه شخص login کرده یا نه محتوای صفحه رو ایجاد کنی ( که توی این مثال دکمه login و logout ایجاد شدن بر حسب مورد ) .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۲۴ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۵ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  کلا اگر اولین دستور هر صفحه ی سایت چک کردن session باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد . طرف خودشم بکشه نمی تونه کاری بکنه تا وقتی که login نکنه تا session ایجاد بشه .
.
.
.
تو باید بر اساس اینکه شخص login کرده یا نه محتوای صفحه رو ایجاد کنی ( که توی این مثال دکمه login و logout ایجاد شدن بر حسب مورد ) .

متشکرم آقا نیما ... پاسخ سؤالم رو خیلی خوب و واضح از شما گرفتم !
بابت کد هایی که نوشتین هم ممنونم . Shy
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۹۳ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۳۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۴۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۸۸۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۵۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۲,۹۹۱ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۴۳ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m
  از دانشجویان پروفسور نوابی کسی اینجا هست؟ ah_bzk ۵ ۵,۷۲۸ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ah_bzk
  کسی اینجا با زبان CLIPS اشناس؟ teraktor2003 ۱ ۲,۰۲۱ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nima_pw
  کسی اطلاعای در مورد دانشگاه های امنیت ملی و امام حسین و یا مال اشتر داره ؟! rozitir ۰ ۱,۸۱۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rozitir

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close