زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه می‌توانم سخت‌افزاری برای اندازه‌گیری میزان دما و رطوبت اتاق بسازم؟

ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ ق.ظ
Brick چگونه می‌توانم سخت‌افزاری برای اندازه‌گیری میزان دما و رطوبت اتاق بسازم؟
سلام،
من می خوام یه سخت افزار بسازم که میزان دما و رطوبت اتاق رو بهم بده.
چیزی که من دیدم تو اکثر مدارهای شماتیک از میکروکنترلر atmega استفاده شده. ما خودمون تو درس ریزپردازنده۱، Z80 رو خوندیم.
می خوام بدونم می‌تونم به جای atmega از Z80 استفاده کنم؟! به نظر شما بهتره از چه میکرکنترلر یا میکروپروسسوری استفاده کنم؟!
من آز میکرو رو هم هنوز نگذروندم واسه همین نمی‌دونم برنامه‌نویسیش رو باید کجا انجام بدم.
ممنون می شم اگه کسی بتونه کمکم کنه Smile
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط vojoudi.)
RE: چگونه می‌توانم سخت‌افزاری برای اندازه‌گیری میزان دما و رطوبت اتاق بسازم؟
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ق.ظ)Pershita نوشته شده توسط:  سلام،
من می خوام یه سخت افزار بسازم که میزان دما و رطوبت اتاق رو بهم بده.
چیزی که من دیدم تو اکثر مدارهای شماتیک از میکروکنترلر atmega استفاده شده. ما خودمون تو درس ریزپردازنده۱، Z80 رو خوندیم.
می خوام بدونم می‌تونم به جای atmega از Z80 استفاده کنم؟! به نظر شما بهتره از چه میکرکنترلر یا میکروپروسسوری استفاده کنم؟!
من آز میکرو رو هم هنوز نگذروندم واسه همین نمی‌دونم برنامه‌نویسیش رو باید کجا انجام بدم.
ممنون می شم اگه کسی بتونه کمکم کنه Smile

سلام
ببینید با z80 سخته و اذیت میشین، به نظرم با میکرو atmega8 راحت میشه. باید اول یه سنسور که اتصالش به میکرو ساده باشه انتخاب کنید و با رابط آنالوگ به دیجیتال مقدار سنسور رو نمونه برداری کنید و سپس تحلیل کنید. من خودم با bascom کار کردم. بسکام یه کامپایلر واسه برنامه نویسی میکرو هست. به نظرم بسکام خیلی راحته یه پی دی اف گذاشتم کمکتون میکنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آموزش بسکام

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pershita
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۸ ق.ظ
ممنون از راهنماییتون.
من می خوام با زبان C کار کنم. کامپایلر بسکام واسه زبان basic هست.
برای زبان C دو کامپایلر codevision و studio ارائه شده. که ATMEL Studio 6 جدیدترینش هست که گویا علاوه بر سری های AVR، سری ARM رو هم ساپورت می کنه.
۰
۰
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ب.ظ
atmega 8 پیشنهاد خوبیه هر چند هم که میتونید از پردازه های atiny هم استفاده کنید.
از codevision استفاده کنید . سنسور های دما هم هستن مثلا lm35 که یه ترانزیستوره و با هر ۱۰ درجه تغییر دما ۰/۱ ولت تو خروجیش تغییر داره.کافیه پایه lm35 رو به یکی از پایه های adc میکرو وصل کنید باقی کار ساده است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لینک بالا نمونه هایی از پروژه های مورد نظرتون رو داره

Plan for the worst , Hope for the best
۱
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۲ ب.ظ
من شبیه سازی دماسنج رو انجام دادم. ولی هنوز برای اندازه گیری میزان رطوبت مشکل دارم. Undecided
به نظر شما از چه سنسوری واسه رطوبت استفاده کنم؟
و اگه کسی کد C رو بتونه قرار بده ممنون می شم. چون می دونم تبدیل فرکانس داره و نمی دونم چه جوری باید انجامش بدم!

کد C واسه دماسنج :
TemperatureSensor.txt
اندازه فایل: ۹۷۳ bytes
۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۱ ب.ظ
من هم چند وقت پیش با سنسور SHT11 آشنا شدم. در مورد قیمتش، و نحوه کار باهاش چیزی نمی دونم ولی الان دیتاشیت را که مطالعه کردم به نظر زیاد سخت نیست. فقط می مونه قیمت که فکر کنم یه مقدار گرون باشه ولی دقت بسیار خوبی داره.
این سنسور را می تونید از فروشگاه جهان کیت تهیه کنید.

موفق باشید

۰
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۱ ب.ظ
سری های SHT هم سنسور دما هستند و هم رطوبت. من می خوام با یه سنسور رطوبت ساده کار کنم.
تو کد زدنش مشکل دارم. Undecided
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حداقل اندازه پشته Mr.R3ZA ۰ ۱,۴۸۵ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  معماری سخت تره یا هوش یا نرم افزار؟ Hermione ۸ ۷,۸۰۷ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: dariush65
  میزان سنگین بودن ارشد چقدره؟ (دوستانی که ارشد اند یا تموم شده ارشدشون) ya3ya6 ۴ ۳,۰۱۴ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۲۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چاپ کاتالوگ خلاقانه سخت نیست! (سری اول) fafaferdos ۰ ۱,۷۲۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close