زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هم ارزی های گسسته رو چه جوری بخونم؟؟؟

ارسال:

ehsan2010 پرسیده:

سلام دوستان وقت بخیر
ببخشید من دو سوال داشتم
۱- شما هم ارزی های بخش منطق(بخش اول گسسته) رو چجور مطالعه میکنید؟(آخه یه مقداری فراره)
۲- و همچنین قوانین استنتاج رو چجور مطالعه میکنید؟؟
آیا باید مثل لغت زبان یا مثل تاریخ ادبیات تو حیاط راه بریم و بخونیمSmile یا تک تک تمرین کنیمExclamation
منتظر نظر دوستان هستمHeart
مچکرم

۰
ارسال:

ehsan2010 پاسخ داده:

RE: هم ارزی های گسسته رو چه جوری بخونم؟؟؟

کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. به نظر من چیزی برای "مطالعه" نداره. باید تمرین حل کنی. کل کاری که من برای استنتاج میکنم اینه که فرض میکنم حکم مسئله غلطه و سعی میکنم حداقل یکی از فرایض مسئله رو غلط بدست بیارم. تنها قاعده ای که حفظ کردم [tex]p\wedge (p\vee q)\equiv p[/tex] هست.

ارسال:

ehsan2010 پاسخ داده:

(۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. به نظر من چیزی برای "مطالعه" نداره. باید تمرین حل کنی. کل کاری که من برای استنتاج میکنم اینه که فرض میکنم حکم مسئله غلطه و سعی میکنم حداقل یکی از فرایض مسئله رو غلط بدست بیارم. تنها قاعده ای که حفظ کردم [tex]p\wedge (p\vee q)\equiv p[/tex] هست.

مچکرم
بنظر شما با همین یکی میشه همه موارد رو حل کرد؟؟
هم ارزی ها رو چه جوری مطالعه میکنی که ملکه ذهن بشن؟؟
مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام.

شاید یکی از ساده ترین بحث های ریاضیات گسسته این بخش استنتاج های منطقی باشه، که البته اخیرا هم سوالات زیادی ازش به اونصورت مشاهده نشده! بهیچ عنوان این قواعد رو حفظ نکنید، چون با کوچیک ترین تغییری دچار اشتباه خواهید شد.
ضمن اینکه یکی از راه های استنتاج استفاده از جدول درستی هست اما بعضی وقت ها چون تعداد گزاره ها زیاد باشه دیگر این روش کاربردی ندارد و نیاز به استننتاج منطقی با استفاده از قواعد و قوانین صورت میگیره. تعدادی از قواعد رو باید یاد گرفت(شاید بهتره بگم حفظ کرد و تمرین کرد)، مثلا [tex]q\rightarrow p \equiv \, \sim q \vee p[/tex] یا مثلا [tex]q\rightarrow p \equiv \, \, \sim p\rightarrow \sim q[/tex]
تنها نیاز به حفظ و تمرین چند قانون ساده هست و بعد از اون تعمیم دادنشون به مسائل دیگر.
شاید مباحث سورهای عمومی و خصوصی و ترکیبشون با استنتاج ها مقداری مشکل بنظر برسه که باز اونم هم با تمرین رفع خواهد شد.
موفق باشید.

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

باز هم میگم چیزی برای مطالعه و حفظ کردن نیست. باید تمرین حل بشه.

ارسال:

ehsan2010 پاسخ داده:

(۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  باز هم میگم چیزی برای مطالعه و حفظ کردن نیست. باید تمرین حل بشه.

سپاسHeart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۵۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۳۷ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۳۰۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۶۷ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۴۱ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  میخوام ارشد آی تی بخونم راهنمایی میخوام hadeeee ۱ ۲,۱۷۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟ sajadg ۷ ۶,۴۰۰ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sajadg
  برای درس شبکه و امنیت از رو چی بخونم؟؟؟ shahryar711 ۲ ۳,۲۵۲ ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
Heart منبع گسسته: گریمالدی یا روزن؟ AshkanAurum ۲ ۴,۰۶۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sadra.T

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close