زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جواب رابطه بازگشتی ناهمگن؟

ارسال:

پوونه پرسیده:

سلام
من حل رابطه بازگشتی ناهمگن رو اصلا متوجه نمیشم. کتابی که خودم دارم میخونم مدرسانه ولی پارسه رو هم یه نگاهی کردم و مطلب خاصی ندیدم در این مورد.
در مورد به دست آوردن فرمول مجموع یابی مشخص هیچ مشکلی ندارم و خیلی ساده ست اما تو روش کلی حل این روابط موندم.
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

۰
ارسال:

javad94 پاسخ داده:

سلام

واسه این قسمت ناهمگن ها میتونی از فصل ۱۰ کتاب گسسته گریمالدی استفاده کنی ... خیلی خیلی هم خوب و عالی درس

داده این فصل رو گریمالدی .... اگه کتاب ترجمه شده ( جلد دوم انتشارات فاطمی) رو داری که هیچ ولی اگه نداری میتونی از فایل

پی دی اف زبان اصلی گریمالدی فصل ۱۰ رو بخونی که اونجا با مثال های خوب و روونی هم همگن ها رو خوب گفته و هم ناهمگن

ها رو ... تمریناتشم حل کنی دیگه فکر نکنم مشکلی داشته باشی ...

موفق باشین

۰
ارسال:

Andrew S.Tanenbaum پاسخ داده:

ببینید دوست عزیز.برای حل روابط بازگشتی ناهمگن ۲ روش کلی هست.یکی همون روش حلی که واسه حل معادلات دیفرانسیل ناهمگن بود.یعنی قسمت همگن جدا حساب میشه و قسمت ناهمگن هم جدا.دست آخر ۲ تا جواب رو جمع میکنن و میشه جواب نهایی.این روش معمول نیس.
روش دیگه که ملموس تر و بهتر هست اینه که برای قسمت همگن و ناهمگن معادله مشخصه تشکیل میدن.البته باید قسمت ناهمگن رو طور خاصی فرض کنید و بعد اون جواب رو تشکیل بدید.به نظرم فصل بازگشتی کتاب آقای یوسفی رو مطالعه کنید مسلط میشید.نکته خاصی هم بود بپرسید.ولی از رو مثال بهتر متوجه میشید.

۰
ارسال:

javad94 پاسخ داده:

سلام

دوباره میگم برای روابط بازگشتی : فقط و فقط کتاب بسیار بسیار قدرتمند گریمالدی

این حرفم رو زمانی بهش می رسید که تو حل بعضی از تمرین ها و مثال ها کمبودی احساس می کنید ( می تونید تمرین های

گریمالدی رو نگاه کنید و خودتون قضاوت کنید که چه ذهنیت خوبی به آدم میده
) و اون وقت است که گریمالدی به کمکتون میاد... روابط ب

بازگشتی فقط واسه درس گسسته نیست این روابط واسه دروس ساختمان و علی الخصوص طراحی الگوریتم هم هست و به نظرم بهتره از

روی گریمالدی خونده بشه حداقلش اینه که کار رو گریمالدی یکسره می کنه ... تجربه شخصی خودم در این قبیل دروس رو گفتم ... البته

کتاب آقای یوسفی خلاصه شده گریمالدی هستش و خوبه ولی دیگه به خوبی گریمالدی نیست و نخواهد بود ...

موفق باشید

۰
ارسال:

پوونه پاسخ داده:

متاسفانه نه کتاب دکتر یوسفی رو دارم و نه گریمالدی رو. مرجع درسی ما کتاب قلی زاده بود که مدرسان شریف عینا کپی شده همین کتابه. نه گریمالدی فارسی و نه کتاب دکتر یوسفی رو پیدا نکردم تو نت. فقط جزوه دکتر یوسفی رو دیدم نمیدونم همین جزوه منظورتون بود یا یه کتاب دیگه ست؟
فعلا که یه نسخه انگلیسی گریمالدی رو دانلود کردم سخته تا به حال کتاب مرجع انگلیسی نخوندم سعی میکنم ولی یه چیزایی سردربیارم.

ممنون از هر دو دوست عزیز.

ارسال:

javad94 پاسخ داده:

RE: جواب رابطه بازگشتی ناهمگن؟

(۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  متاسفانه نه کتاب دکتر یوسفی رو دارم و نه گریمالدی رو. مرجع درسی ما کتاب قلی زاده بود که مدرسان شریف عینا کپی شده همین کتابه. نه گریمالدی فارسی و نه کتاب دکتر یوسفی رو پیدا نکردم تو نت. فقط جزوه دکتر یوسفی رو دیدم نمیدونم همین جزوه منظورتون بود یا یه کتاب دیگه ست؟
فعلا که یه نسخه انگلیسی گریمالدی رو دانلود کردم سخته تا به حال کتاب مرجع انگلیسی نخوندم سعی میکنم ولی یه چیزایی سردربیارم.

ممنون از هر دو دوست عزیز.

واسه گریمالدی می تونید از دیکشنری استفاده کنید چون دیگه مثل درس های دیگه که نیست زبان انگلیسی خالص باشه ... ریاضی با اعداد

و ارقام سر و کار داره و مشکل خاصی نیستش ... با یه دیکشنری کارتون رو شروع کنید حالا این دیکشنری میخواد یه کتاب و کتابچه باشه

میخواد یه نرم افزار دیکشنری باشه مثل بابیلون و ....

موفق باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۵۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۱۶۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۳۵ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۶۰ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۳۰ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۴۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه چند به یک somayeh afsh ۰ ۱,۵۵۱ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: somayeh afsh
  رسم درخت بازگشتی برای t(n)=9t(n/3)+n jumper ۶ ۶,۰۵۳ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: jumper
  حل رابطه جایگذاری با تکرار rahkaransg ۱ ۱,۹۵۳ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  حل روابط بازگشتی درجه ۳ rahkaransg ۲ ۲,۷۲۴ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close