زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد چگونگی تفریق و ضرب اعداد باینری.درخواست فرمول برای حل این مسائل.

ارسال:

sina4everafter پرسیده:

سلام.تو رو خدا اگه میشه من و راهنمایی کنید.من می خوام این عبارت و ۱۰۱۱۰۱-۱۰۰۱۱۱ حساب کنم.
میشه به طور کامل توضیح بدین؟من توی همین سایت یه بخشی برای تفریق اعداد باینری وجود داشت.ولی جواب آخرش میشه ۰۰۰۱۱۰ ولی من این جواب و بدست نمیارم.من این و بدست میارم.۱۰۰۰۱۱۰/نمی دونممشکل چیه؟تو رو خدا راهنمایی کنید.ممنون.

۰
ارسال:

bargozideh پاسخ داده:

RE: سوال در مورد چگونگی تفریق و ضرب اعداد باینری.درخواست فرمول برای حل این مسائل.

سلام
منظورتون عبارت زیره دیگه چون گفتید جوابش میشه ۱۱۰
۱۰۱۱۰۱

۱۰۰۱۱۱-

-----------------------

اگه منظورتون همینه خب قدم به قدم میریم
و عین تفریق معمولی کم میکنیم
در موادی که میخواهیم ۰ را منهای یک کنیم از رقم بالاتر قرض میگیریم و به عدد مورد نظر مقدار " ۲ " میدیم و چون باینری هست خود اون عددی که ازش قرض گرفتیم میشه صفر
خب الان قدم به قدم میرمیم

۱۰۱۱۰۱

۱۰۰۱۱۱-
----------------
۰ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰

در کم ارزش ترین مکان: یک منهای یک میشه صفر
برای صفری که در مکان دوم هست از مکان سوم قرض میگیریم و جواب یک میشد
حالا برای صفر مکان سوم از مکان چهارم قرض میگیریم و جواب یک می شود
مکان چهارم و پنج نیز که صفر - صفر هستند و جواب صفر صفر
پر ارزش ترین ها هم که یک منهای یک هستن و خب جواب صقره

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

سوالتون رو در بخش زیر بپرسید. محل تاپیکتون نادرسته.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

PanizIr پاسخ داده:

(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۲ ب.ظ)sina4everafter نوشته شده توسط:  سلام.تو رو خدا اگه میشه من و راهنمایی کنید.من می خوام این عبارت و ۱۰۱۱۰۱-۱۰۰۱۱۱ حساب کنم.
میشه به طور کامل توضیح بدین؟من توی همین سایت یه بخشی برای تفریق اعداد باینری وجود داشت.ولی جواب آخرش میشه ۰۰۰۱۱۰ ولی من این جواب و بدست نمیارم.من این و بدست میارم.۱۰۰۰۱۱۰/نمی دونممشکل چیه؟تو رو خدا راهنمایی کنید.ممنون.

دوست عزیز من فکر میکنم شما میاین عدد دوم رو مکمل دو میگیرین و بعد به جای تفریق جمع انجام میدین. این روش درسته اما از اون بیت آخر (بیت هفتم ) باید صرف نظر کنید. چون تفریق دو عدد منفی رو دارین انجام میدین.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۲۸۸ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۸۵۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۰۷ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۷۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close