زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منابع برای شبکه های کامپیوتری

ارسال:

زینب_۹۲ پرسیده:

سلام
با نگاهی که من تو صفحه شبکه داشتم بحث ها پیرامون منبع مناسب برای شبکه بر میگرده به سال ۸۹ و این باعث شد من بیام این سوالو باز بپرسم که منبع مناسب برای کنکور ۹۳ چیه؟ با تشکر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

friends پاسخ داده:

ظاهرا بهترین منبع با توجه به دوسال اخیر خوندن کتاب computer networking a top down approach شبکه های کامپیوتری رویکرد بالا به پایین است نوشته راس و کراس هست که ترجمه دکتر حاج رسولیها و انتشارات نیاز دانش در بازار موجوده....

ارسال:

hamid88 پاسخ داده:

RE: منابع برای شبکه های کامپیوتری

(۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ق.ظ)hesamo نوشته شده توسط:  ظاهرا بهترین منبع با توجه به دوسال اخیر خوندن کتاب computer networking a top down approach شبکه های کامپیوتری رویکرد بالا به پایین است نوشته راس و کراس هست که ترجمه دکتر حاج رسولیها و انتشارات تابش در بازار موجوده....

نیاز دانش نه دانش Wink

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ویراست ۵

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ویراست ۶

ولی فهرست مطالبشون یکیه
فقط الکی ۱۰ تومن گرونش کردن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

mehdi1902 پاسخ داده:

من فکر نکنم خط به خط کتاب رو باید بشینیم بخونیما !!
مثلا تیترش میگه CRC با خودت میگی بلدم سریع یه نگاهی میکنی. میگه Hamming میگی بلد نیستم اینو کامل میخونی Smile

البته نظر منه Wink

۱
ارسال:

sybarite پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ ب.ظ)lover.science نوشته شده توسط:  لطفا راهنمایی کنین...Sad
دوست عزیز منابع شبکه خیلی زیاده . بدتر از اون کار عملی هم توش خیلی دخیله . بقول دوستمون شما اول حوزه ات رو باید تعیین کنی.
اگر فهم عمومی شبکه رو می خوای مهندسی اینترنت ملکیان رو بخون . بیشتر بخوای هر منبع network+ که باشه خوبه . حتی میتونی نیمه اول CCNA رو بخونی . برای تیوری اولیه پافشاری نکن روی منابع اکادمیک . وقتی از این مرحله رد شدی حوزه ات هم باید دقیقتر بشه . مایکروسافتی یا سیسکویی ؟
اگر فقط ارشد رو میخوای اول از همه باید فهم عمومی شبکه رو کامل کنی و بعد از روی کراس یا گارسیا یا شبکه حقیقت ۳ لایه اول رو خوب خوب با تمام جزییات بخونی . بعضی جاها به اشکال بر میخوری که تنن باوم میتونه کمی کمک کنه یا سرچ تو اینترنت . برای لایه های بالایی هم در آخر برو سراغ ۳ فصل اول کراس .
اگر قصدت ارشد نیست اصلا و پیشرفت تدریجی در شبکه هست توصیه می کنم ۵ فصل اول ملکیان رو بخونی بعد تمام network+ رو یاد بگیری . ضمنا کار عملی یا حد اقل شبیه ساز رو یادت نره . سپس بچسب به CCNA از روی کتاب محسن زاده عالیه . بعد از اون اونقدر تجربه داری که مسیرتو انتخاب کنی اما بازم پیشنهاد من MCITP تا آخر Active directory هست . این مسیر خیلی بهینه و عالیه .
در مورد تنن باوم بقول دوستمون یه ایندکسه . هم با فهم شبکه درگیری هم با فرمول های اکادمیکش . خسته ات میکنه . اما بعنوان یه رفرنس جاهایی که نمیتونی خوب بفهمی کمکت میکنه .
نصیحت آخر اینکه شبکه رو خطی یاد نگیر . اینطور نیست که یه سری مرجع بدن دستت بگن بخون بعد بیا این یکی رو شروع کن . مقدمات اولیه رو که رد کنی خودت باید متوجه شی دنبال چی بری .

۱
ارسال:

sybarite پاسخ داده:

(۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ب.ظ)rahayi نوشته شده توسط:  سلام
دوستان نظر هر کی محترمه بالاخره هر کی یه نظری داره ولی من خیلی گیج شدم
من خودم سال پیش فقط از جزوه ماهان پیش رفتم رتبه کلیم شد ۱۲۰
اما تو سوالات شبکه یکم مشکل داشتم
امسال دنبال یه منبع درستی هستم که بتونم خوب تحلیل کنم و جواب بدم
چه پیشنهادی دارین بچه ها؟
دوست عزیز با اولین پستت به مانشت خوش آمدی . تقاضامندم پست ۳۴ رو بهتر بخونی . من در اونجا بنا بر تجربم ذکر کردم که اگر یاد گیری شبکه به لحاظ کلی مد نظرتون هست چه کار کنید . همچنین مواردی رو هم با تمام بی تجربگیم برای کنکور ارشد ، از روی مانشت و جستجوی زیادی که داشتم نوشتم . مانشت پر از بچه های خوب و موفق هست که روز به روز هم مطالبش داره غنی تر میشه . با در نظر داشتن جمع بندی من در پست ۳۴ ، توصیه می کنم به تالار مربوط به درس شبکه بروید و همشو ملاحظه کنید . خیلی خوبه که جمع بندی شما رو هم در اینجا ببینیم .

۱
ارسال:

infinity31 پاسخ داده:

در مورد ترجمه ویرایش ششم راس و کورس(حاج رسولیها) لازم می دونم بگم که حتما حتما حتما مسائل آخر فصل رو از روی کتاب زبان اصلی بخونید(اگر میخواید مسائل رو بخونید البتهBig Grin)
به نظر من بخش سوالای آخر فصل ترجمه ویرایش ششم کاملا به هم ریخته ست! لینکی که به سوالا و تصاویر داده هم همینطور!
فکر میکنم این طور باشه که ایشون بخش های با عنوان مشترک ویرایش ۵ و ۶ رو از روی قبلی کپی و پیست کردن کاملا، و هیچ به تغییرات توجه نکردن.

لینک حل المسائل ویرایش پنجم کتاب (که خیلی سوالای مشترک با ویرایش ششم داره):

خلاصه این که ترجمه حاج رسولیها رو نمیشه ترجمه دقیق ویرایش ششم کتاب به حساب آورد و به ویرایش پنجم فکر می کنم نزدیک تر باشه :|

۰
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

محل سوالتون نا مناسب بود که باعث شده بود تاپیکتون بسته بشه
تاپیکتون رو منتقل کردم به محل مناسب و بازش کردم
(به زودی پستم رو حذف خواهم کرد ... صرفا جهت اطلاع رسانی بود)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

sybarite پاسخ داده:

دوستان کسی از حل المسایل کراس و راس خبر داره ؟ هست ؟ pdf ای یا چاپی !!!!

ارسال: #۱۰

javad94 پاسخ داده:

(۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ)sybarite نوشته شده توسط:  دوستان کسی از حل المسایل کراس و راس خبر داره ؟ هست ؟ pdf ای یا چاپی !!!!

حل المسایل ویرایش پنجم موجوده تو اینترنت ... ویرایش ششم موجود نیست

من خودم حل المسایل ویرایش های چهارم و پنجم رو دارم اگه هم تو اینترنت پیدا نکردی و خواستی بهم بگو برات ایمیل کنم....

۰
ارسال: #۱۱

atenaa پاسخ داده:

شبکه پوران اصلا مناسب نیست Smile

۰
ارسال: #۱۲

Mehrdad7soft پاسخ داده:

معولا کتاب دکتر حقیقت می خونند که اونم گویا کافی نی

۰
ارسال: #۱۳

mehdi1902 پاسخ داده:

من شبکه‌ام بد نیست. لایه‌های پایین رو خوب بلدم. انتقال داده رو هم خوب بلدم Big Grin (شبکه ۱و۲ جفتش لایه های پایین خوندم Tongue )
به نظرتون "شبکه حقیقت + ۴ فصل اول کراس/راس" بخونم کافیه ؟؟

اگه کلا ترکیب دیگه‌ای سراغ دارین بگین لطفا Wink

۰
ارسال: #۱۴

explorer پاسخ داده:

من ۵ فصل اول کراس ترجمه دکتر حاج رسولی ها رو خوندم.
به نظرم جالب ترجمه نشده.
نظر دوستان چیه؟؟؟

ارسال: #۱۵

lotus پاسخ داده:

(۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۲ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  من ۵ فصل اول کراس ترجمه دکتر حاج رسولی ها رو خوندم.
به نظرم جالب ترجمه نشده.
نظر دوستان چیه؟؟؟

حالا ترجمه اش که بهتراز هیچیه. اما بنظرم میشه در کنارش زبان اصلیشو هم استفاده کرد. البته تا اینجایی که من دیدم تمریناتش یکم اشکال داره که حتما باید از اصلیش خوند.
از فصل دوم کتاب رسولی ها همشو خوندید شما؟

ارسال: #۱۶

friends پاسخ داده:

(۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۲ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  من ۵ فصل اول کراس ترجمه دکتر حاج رسولی ها رو خوندم.
به نظرم جالب ترجمه نشده.
نظر دوستان چیه؟؟؟

ترجمه حاج رسولیها ترجمه خوبیه فقط نکته منفیش اینه که دیگه اومده همه چیو ترجمه کرده مثلا Internet explorer رو ترجمه کرده کاوشگر اینترنت روتر رو یه جا نوشته روتر یه جا نوشته مسیریاب ..... پروتکل های TCP رو یه جا ترجمه کرده پروتکل های کنترل انتقال یه جا دیگه نوشته همون Tcp برا من یکی اینجوری ترجمه کردن واقعا اعصاب خورد کنه من فصل اولشو از رو انگلیسشم خوندم کاملا به متن وقادار بود از یه واوشم نگذشته بود اگه زیادی ترجمه نمی کرد واقعا عالی بود به هر حال اینجوریم ترجمه به درد بخوریه ولی برا کسی که دانش شبکه اصلا نداشته باشه ممکنه یکم گیج کننده باشه......متن انگلیسیشم خیلی سادست و راحت جلو میره ......

۰
ارسال: #۱۷

Fgh89 پاسخ داده:

من شنیدم کتاب استاد حقیقت برای لایه های پایین مناسبه و لایه های بالاتر کتاب راس.

۰
ارسال: #۱۸

explorer پاسخ داده:

من فصل ۱-۵ را یه بار خوندم بدون حل تمرین
آخه من شرایطم طوریه که فرصت خوند زبان اصلی رو ندارم اگر نه حتما زبان اصلی می خوندم.

۰
ارسال: #۱۹

explorer پاسخ داده:

شما شبکه گذروندی ولی من تا حالا درسی به اسم شبکه با این رویکردی که تو کنکور میخوان رو ندیدم پس باید یکم واسه خودم پایه ایجاد کنم Big Grin

۰
ارسال: #۲۰

mehdi1902 پاسخ داده:

(۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  شما شبکه گذروندی ولی من تا حالا درسی به اسم شبکه با این رویکردی که تو کنکور میخوان رو ندیدم پس باید یکم واسه خودم پایه ایجاد کنم Big Grin

نه یکی بلکه ۲ تا شبکه من پاس کردم Smile))
البته رویکرد کنکورشو نمیدونم داشته یا نه :-؟
جدن با علاقه بخونی خیلی خوبه شبکه ، ایشالا که موفق میشی Wink

۰
ارسال: #۲۱

explorer پاسخ داده:

خیلی ممنون دوست عزیز.
ولی تا اون حد با شبکه آشنایی دارم Big Grin
به نظر من واسه کنکور باید توانایی حل مسائل رو تو خودمون تقویت کنیم

۰
ارسال: #۲۲

Mehrdad7soft پاسخ داده:

والا خونده باشی‌ هم چندان فرقی‌ نداره من خودم به شبکه علاقه مندم اما زدن تست شبکه سخته حتما باید تست کار کنی‌ ببینی‌ چی‌ بود درس

۰
ارسال: #۲۳

sanar.m پاسخ داده:

من هر دو کتاب شبکه حقیقت و کراس رو دارم.به نظرمن لایه های اول رو از کتاب حقیقت بخونیم خصوصا لایه یک و دو و لایه های بالارو از کتاب کراس بخونیم تقریبا اکثر مباحث رو پوشش دادیم.حقیقت لایه های یک و دو رو خوب توضیح داده و کراس لایه های بالارو

۰
ارسال: #۲۴

lover.science پاسخ داده:

سلام
دوستان من به شبکه های کامپیوتری خیلی علاقه دارم واسه پیشرفت در این زمینه چه کتابی رو بخونم؟ نه واسه کنکورا واسه خودم میخوام بخونم.
کتاب تنباوم خوبه؟
باتشکر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۵

lover.science پاسخ داده:

کسی نیست جواب بده!!!؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۶

mehdi1902 پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ)lover.science نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من به شبکه های کامپیوتری خیلی علاقه دارم واسه پیشرفت در این زمینه چه کتابی رو بخونم؟ نه واسه کنکورا واسه خودم میخوام بخونم.
کتاب تنباوم خوبه؟
باتشکر
تنن باوم یه جوری مثل ایندکس میمونه. از همه چیز گفته ولی قدیمیه. میگن خود تنن باوم هم دیگه تنن باوم درس نمیده Big Grin
البته یه دور خوندنش خالی از لطف نیس
فروزان متن روون و خوبی داره. توضیحاتش هم خوبه. همین طور کراس.
به نظرم اگه کامپیوتری هستی کراس رو بخون، اگه برقی مثلا مخابراتی هستی فروزان رو بخون.

در نهایت میگم که بسته به کاربردی که از شبکه میخوای داره !
دانش عمومی ؟؟
برنامه نویسی شبکه ؟؟
سخت افزارای شبکه ؟؟؟

۰
ارسال: #۲۷

lover.science پاسخ داده:

سلام
من واسه اطلاعات عمومی خودم میخوام(البته یه منبع خوب و کامل باشه)
بالاخره تنباوم بگیرم یا کراس یا فروزان؟
دوستان لطفا راهنمایی کنین
باتشکر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۸

lover.science پاسخ داده:

لطفا راهنمایی کنین...Sad
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۹

Nfrs پاسخ داده:

اگر قصدت کنکور نیست تنن باوم ، ترجمه اش هم خوبه.

۰
ارسال: #۳۰

lover.science پاسخ داده:

سلام
ممنون از وقتی که گذاشتین
(اگر قصدت ارشد نیست اصلا و پیشرفت تدریجی در شبکه هست توصیه می کنم ۵ فصل اول ملکیان رو بخونی بعد تمام network+ رو یاد بگیری)
منظرتون از network+ چیه؟ من میخوام با ملکیان و تنباوم شروع کنم به نظر شما خوبه؟
قصدم ارشد نیست.
باتشکر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۱

sybarite پاسخ داده:

منظورم دوره Network+ هست . فیلم های فارسی و انگلیسی و متون فراوانی پیرامون این دوره هست . تیتر سر فصل های این دوره شامل موارد زیر هست . در تمام موارد میتونی از اینترنت و وبلاگ ها و سایت های فارسی استفاده کافی ببری
۱ - تعاریف مفدماتی - تقسیم بندی ها - درک کامل لایه های شبکه : فصل ۱ ملکیان - فصل ۱ کراس و گارسیا
۲ - مفاهیم لایه ها با تفصیل جزییات - فصول ۲و۳و۴ و۵ ملکیان . نیمه اول CCNA محسن زاده
۲-۱ - لایه های ۱ تا ۳ رو شبکه دکتر حقیقت اکادمیک گفته یعنی فرمول و موارد ریاضی هم داره . گارسیا هم خوب گفته . تنن باوم هم گفته . ولی نکته ای که هست اینها رو اگه جزییتر یاد بگیری سرعتتو کند میکنه و ممکنه خسته شی . اما عوضش تو درک کارکرد شبکه دیدت حسلبی باز میشه . پیشنهاد می کنم ری ویو کنی بد نیست . منابع بالا رو به اولویت گفتم . میبینی که تنن باوم اولویت آخر رو داره .
۲ - ۲ - لایه های ۴ تا ۷ هم با جزییات فراوان تو کتاب کراس گفته . فصول اولیه اش هست . در حد ری ویو مرور کنی عالیه
۳ - تجهیزات شبکه و کابل ها - کارهای عملی از اینجا باید شروع شه : نیمه اول CCNA محسن زاده
۴ - درک مفاهیم سوییچینگ و روتینگ - بهمراه شروع کار با شبیه ساز ها : سوییچینگ رو تا الان دیگه فهمیدی . برای روتینگ باید شروع کنی از استاتیک روت و بعد rip و بعد eigrp - ospf یاد بگیری . در حد کانفیگ ساده . فصل ۴ ملکیان رو یک میلیون بار بخون . مقدمه درک روتینگ هست . CCNA محسن زاده هم عالی گفته .
۵ - درک مفاهیم مختلف دیگر شبکه مثل سرویس های لایه های بالاتر و مدیریت شبکه ( فصل ۶ و ۸ و ۹ و۱۰ملکیان ) سوکت پروگرمینگ ( فصل ۷ ملکیان ) امنیت ( فصل ۱۰ ملکیان ) . تو منابع دیگه هم که اسمشون اینجاست از فهرستش میتونی این مباحث رو ببینی.
نکته ۱: سرفصل های نتورک پلاس رو میتونی از نت یا یک کتاب انگلیسی با جزییات بیشتر ببینی و بر اساس اون دونه دونه از منابع فارسی بخونی .
نکته ۲: من در جای جای وبلاگم ( دکمه زیر پستم رو بزن ) راجع به شبکه می نویسم . بالاخص ارجاعت میدم به پست معرفی کورس CCNA در ادرس :

نکته ۳ : حالا که مدام میفرمایید تنن باوم بزار خیالتون رو راحت کنم که خیر . شروعی بده . اصلا ولش کن . از ملکیان شروع کن .
نکته ۴ : همونطور که گفتم خطی نخون . بر اساس همین سرفصل کلی که گفتم از منابع فارسی و انگلیسیی و وبلاگ ها و سایت های فارسی بخون . تا حدی که خودت حس کنی تو اون مبحث استاد شدی . بعد برو سراغ سر فصل بعدی . این سرفصلها تا حد زیادی ترتیبیه .
نکته ۵ : قویا تاکید می کنم برای مراحل ۴ و ۵ بعد از مدتی بخودت عادت بده بری سراغ منابع انگلیسی . دلایل بیشماری داره که از حوصله اینجا خارجه . پست
رو بخون .
امیدوارم لینک به پست های مربوطه وبلاگم خارج از قوانین اینجا نباشه . اگر هست بگید ورش دارم .
---
نکته آخر هم مربوط به تمام عزیزانیه که تو تاپیک از نحوه خوندن برای ارشد سوال کردن . منم مثل شما خیلی رو این موضوع در مانشت و جاهای دیگه چرخیدم . دقیقا نتیجه ای که گرفتم همین بوده که اکثرا گفتین :
۱ - برای بچه هایی که شبکه ضعیف دارن یا واحدی پاس نکردن شروع از ملکیان ۳ فصل اول / یا گارسیا یا کراس یا حقیقت فصل اولشون
برای بقیه :
۱ - شروع با حقیقت . کامل بخونیم . لایه های ۱ تا ۴ - عالیه . تکمیل مباحث مشکل دارمون یا توسعه دانش با گارسیا
۲ - لایه های بالاتر با کراس و راس .
نکته جدی : حل تمارین گارسیا / حقیقت / کراس خیلی خیلی مهمه . ضمنا برای تست من چاپ جدید راهیان ارشد و پوران رو خیلی در مانشت دیدم که توصیه شده و خودم همین حرفایی که زدم رو دارم انجام میدم . نه مشاوره دادم و نه توصیه کردم .( غیر از موزد بالا که منظورشون ارشد نیست . و چون کارم سالها شبکه بوده نسبت به حرفایی که به ایشون زدم کاملا فهم دارم ) . اما برای ارشد چیزایی که از بچه های موفق جمع بندی کردم رو برای خودم ملاک گذاشتم و دارم عمل میکنم . پیشنهاد می کنم به بچه های موفق ارشد توجه کنید . انشاءالله کسی حرفای منو سوء برداشت نکنه .

۰
ارسال: #۳۲

lover.science پاسخ داده:

سلام، ممنون داداشی
خیلی کمکم کردین
اجرتون با خدا و این ماه عزیزHeart
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۳

jparisa پاسخ داده:

۱_کلا چند فصل کتاب راس برای ارشد باید بخونیم!!؟
۲_ازکتاب ملکیان فقط ۵ فصل اول بخونیم؟
۳_ترجمه ای از کتاب راس بجز حاج رسولیها نیست؟
۴_حالا اگر بخوام بخرم کتاب راس ویرایش شش که حل تمریناش نیست چکارکنم؟

ارسال: #۳۴

friends پاسخ داده:

(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  ۱_کلا چند فصل کتاب راس برای ارشد باید بخونیم!!؟
۲_ازکتاب ملکیان فقط ۵ فصل اول بخونیم؟
۳_ترجمه ای از کتاب راس بجز حاج رسولیها نیست؟
۴_حالا اگر بخوام بخرم کتاب راس ویرایش شش که حل تمریناش نیست چکارکنم؟

۵ فصلشو باید خوند.....ظاهرا که فعلا ترجمه دیگری وجود نداره من ترجمه ۵ رو دارم با فهرست ۶ مقایسه کردم هیچ تغییری نداره تو فهرست ..فصل اول ویرایش ۶ رو هم از رو کتاب اصل خوندم که با ۵ هیچ فرقی نداشت... مقدمه ویرایش ۶ رو خوندم که نوشته تغییرات اساسی ویرایش ۶ از فصل ۶ به بعد هست که تو کنکور نمیاد اگه وسواس داری ۶ رو بخر تمریناش رو از کتاب اصلی ۵ نگاه کن .....
اینم سایت ناشرش هست فهرست و پیشگفتار هر دو تا ویرایششو می تونی دانلود و مقایسه کنی

۰
ارسال: #۳۵

Nfrs پاسخ داده:

١- اگر کتاب پارسه رو دارید تا فصل ٩ رو از رو اون بخونید و بعد از کتاب راس لایه کاربرد و انتقال رو بخونید.کلا هرچی بیشتر از راس جلو برید بهتره.ولی لایه های پایین پارسه از رو گارسیاست و قوی تر و بهتره.
٢-بنظر من اگر پارسه و راس دارید نیازی به اون نیست.
٣- فقط حاج رسولی ها هست که خیلی بد نیست.
٤- حل تمرینش رو انتشارات کوشا زده ولی ندیدم خوبه یا نه

۰
ارسال: #۳۶

jparisa پاسخ داده:

من شبکه زیاد بلد نیستم و میخوام از کتابی شروع کنم که بهم انگیزه بده و هنوز راس رو نخریدم!!!!
پارسه کامل خریدم کلی کتاب دارم باز باید بخرم!!!!! تموم نمیشه

۰
ارسال: #۳۷

mani_it پاسخ داده:

کتاب حقیقت خیلی خوبه.....پوران چرت و پرته و اصن ارزش وقت گذاشتن نداره

۰
ارسال: #۳۸

rahayi پاسخ داده:

سلام
دوستان نظر هر کی محترمه بالاخره هر کی یه نظری داره ولی من خیلی گیج شدم
من خودم سال پیش فقط از جزوه ماهان پیش رفتم رتبه کلیم شد ۱۲۰
اما تو سوالات شبکه یکم مشکل داشتم
امسال دنبال یه منبع درستی هستم که بتونم خوب تحلیل کنم و جواب بدم
چه پیشنهادی دارین بچه ها؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۳۹

leila156 پاسخ داده:

من نرم افزار خوندم حالا میخوام ای تی شرکت کنم
برا شبکه پوران بخونم جواب میده؟

ارسال: #۴۰

sybarite پاسخ داده:

(۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  شما شبکه گذروندی ولی من تا حالا درسی به اسم شبکه با این رویکردی که تو کنکور میخوان رو ندیدم پس باید یکم واسه خودم پایه ایجاد کنم Big Grin
explorer عزیز ، اگر واقعا تا حالا شبکه پاس نکردی ، پیشنهاد موکد می کنم مهندسی اینترنت ملکیان ۵ فصل اول رو بخون اول . بعد حتما حتما ۳ فصل اول کراس ترجمه حاج رسولی ها رو بخون و بعد بر سراغ منبع کنکوری تستی . هر کار دیگه ای بکنی تو این وقت کم و با این حجم درس ، قطعا شبکه رو کم میاری ها .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۰۴ دیروز ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۵۹۴ دیروز ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۸۴ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۵۱ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۷۰ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۲ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۶۹ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۸۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close