زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رسم dfa برای این سوال؟

ارسال:

post98 پرسیده:

رسم dfa برای این سوال؟

با سلام به تمامی دوستان

دوستان من می خوام برای این زبان ها یک dfa رسم کنم هر کاری کردم نتونستم ممنون میشم کمکم کنید

مرسی

من یه عکس گذاشتم

فایل‌(های) پیوست شده

۱
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: رسم dfa برای این سوال؟

سلام. لطفاً برای مرتب نگه داشتن انجمن، سوالات درسی رو در بخش سوالات درسی اعضا- درخواست‌های اعضای هر درس مطرح کنید. درغیر این صورت موضوعتون پاک میشه. چون اولین ارسالتون بود موضوعتون رو منتقل میکنم. جواب سوالاتون رو آپلود کردم. اگه توضیحی نیازه بگید. (شکل دومم یه اشکال داشت دوباره آپلود کردم. با تشکر از تذکر دوستان)

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

رسم dfa برای این سوال؟

ممنون دوست عزیز

ببخشید من اولش نتونستم جای مناسبی برای سوالم پیدا کنم دفعه اول بود شرمنده.

میشه برای هر دو مورد یه توضیح مختصری بدین.

مرسی

ارسال:

Shiny_Star پاسخ داده:

RE: رسم dfa برای این سوال؟

(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۳۲ ب.ظ)post98 نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز

ببخشید من اولش نتونستم جای مناسبی برای سوالم پیدا کنم دفعه اول بود شرمنده.

میشه برای هر دو مورد یه توضیح مختصری بدین.

مرسی

برای زبان اول:
باید تعداد یک ها در زبان منهای تعداد صفر ها بر ۳ بخش پذیر باشه، باقیمانده اعداد بر ۳ میشه ۰و۱و۲ که به عنوان State ها در نظر گرفته شدن.وقتی در q0 هستیم و حالت مطلوب هست ، اگه ۱ ببینیم، حاصل میشه ۱ و باقیمانده بر ۳ میشه ۱ و به حالت q1 میریم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

رسم dfa برای این سوال؟

بزای زبان دوم هم باید دو حرف با دو حرف آخر یکی باشن. ۴ حالت داریم: aa, ab, ba, bb که حالات q3 تا q6 مشخص میکنن رشته با چی شروع شده. حالال ۱۱ تا ۱۴ هم پایانی هستن. یعنی همون دو سمبل ابتدا، تکرار شدن. یعنی مثلاً اگه رشته با ab شروع بشه، به حالت ۴ میره. حالا حالات ۴ و ۸ و ۱۲ به ترتیب حالاتین که به ترتیب به - و a و ab ختم شدن.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۳۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۶۷۲ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۴۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  رسم مستطیل با ماوس در اسمبلی Zmf ۰ ۱,۳۳۰ ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Zmf
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
Question رسم درخت با ۲۶ گره و ارتفاع کمینه porseshgar ۰ ۱,۵۵۴ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۲۶۰ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۷۸ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close