زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست های سیستم عامل کنکور آی تی ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۸ ق.ظ، توسط csharpisatechnology.)
RE: تست های سیستم عامل کنکور آی تی ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ)ali123321 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۱- اجرای فرآِیند توسط چه بخشی قطع، تعویض و یا اجرای دوباره میگردد؟
۱) پردازنده
۲) زمانبند بلند مدت
۳) زمانبند میان مدت
۴) زمانبند کوتاه مدت

آخ بیچاره شدم...... این سوال کجا بود؟!!!!!........... چرا من ندیدمش؟!!! Huh

========
من این تستو اشتباهی زدم ۱
ولی به علت آوردن کلمه ی تعویض به نظرم باید همون swapper یا مبادله گر یا زمانبند حافظه یا همون زمانبند میان مدت/midlle term scheduler باشه

وظایف زمانبند میان مدت:
برای انتخاب پروسه هایی که Suspend شده اند و هم چنین از حافظه هم خارج شده اند . برای برگشت این پروسه هایی که تعلیق شده اند به حالت Ready باید تمهیداتی توسط سیستم عامل انجام گیرد.
--
منبع :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تست ۸۸ میشه ۳
--
تست ۸۹ میشه ۴
--
تست ۹۰ به نظرم مورد داره
---
۹۱ رو زدم ۱ ولی نمی دونم آیا همه ی شرایط رو برآورده می کنه یا نه؟؟؟؟؟ لطفا دوستان اینو بگن
---
۹۲ رو نمی دونم ولی این تعریف ها رو از wikipedia ترجمه می کنم :
Copy-on-write یا COW در سیتسم مدیریت حافظه ی مجازی بکار میره.
در حیقت وقتی که یه فرایند می خواد تغییری توی حافظه ایجاد کنی ابتدا یه کپی از خودش ایجاد می کنه و حافظه ی مربوط به خودش رو رزرو می کنه .
یعنی وقتی یه پروسه میخواد محتوای حافظه رو تغییر بده kernel (هسته ی سیستم عال) جلوی اونو می گیره و حافظه رو کپی می کنه. بنابراین اگه تغییری توی فضای حافظه ی اون رخ داد توی حافظه ی پروسه های دیگه نمیشه اونو دید.
یعنی task های مختلف از کپی های یکسان اطلاعات به طور مجزا میان استفاده می کنن .
یعنی به پروسه ها کپی های یکسانی از حافظه داده میشه و اونا میان حافظه ی مربوط به خودشونو به طور خصوصی یا private تغییر میدن و به طور شفاف می تونن تغییرات رو برای پروسه های دیگه توسط کرنل سیستم عامل به اشتراک بذارن.
با این تفاسیر به نظرم گزینه ی ۴ یعنی همه ی موارد درست میشه.اگه اشتباه می کنم دوستان اصلاح بفرمایند.

ما می توانیمBig Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۰ ق.ظ
یه سوال!
T1, T3 رو بدیم به هسته اول و T2,T4 رو بدیم به هسته دوم با حالت عکسش چه فرقی داره؟

مگه پردازنده دو هسته ای نیست؟ هر دو همزمان اجرا میشن!
تحلیلم درسته؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۵ ب.ظ

سوال ۹۳ گزینه های ۲ و ۴ مثل همن و فقط رو هسته هایی برعکس هم اجرا می شن

جواب ۳ می شه
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ب.ظ)amin_2994 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  

سوال ۹۳ گزینه های ۲ و ۴ مثل همن و فقط رو هسته هایی برعکس هم اجرا می شن

جواب ۳ می شه

گزینه ۳ که اصلا فکر نمیکنم جواب باشه

اگه ۲ یا ۴ نباشه

یک میشه
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ، توسط Meysam1990.)
(۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۱- اجرای فرآِیند توسط چه بخشی قطع، تعویض و یا اجرای دوباره میگردد؟
۱) پردازنده
۲) زمانبند بلند مدت
۳) زمانبند میان مدت
۴) زمانبند کوتاه مدت

کوتاه مدت زدم

(۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۲- هسته دو لایه به چه منظوراستفاده میشود؟
۱) کاهش توان عملیاتی کامپیوتر ۲) کنترل خطا ۳) تامین امنیت ۴) جلوگیری از تداخل نرم افزارهای دیگر

کنترل خطا

(۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۴- کدام کزینه در مورد Copy-on-write صحیح میباشد؟
۱) پردازنده فرزند در هر شرایطی میتواند به کار خود خاتمه دهد.
۲) پردازنده پدر تنها در موقعی که همه فرزندان بکار خود پایان دادند میتواند پایان بپذیرد.
۳) پردازنده پدر تنها در موقعی که دست کم یک فرزند بکار خود پایان داد میتواند پایان بپذیرد.
۴) هر ۳ مورد

گزینه ۲
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۶- کدام گزینه صحیح نیست؟
۱) کاهش اندازه صفحات مجازی باعث کاهش تکه تکه شدن خارجی میشود.
۲) کاهش اندازه صفحات مجازی باعث کاهش تکه تکه شدن داخلی میگردد.
۳) کاهش اندازه صفحات باعث افزایش بهره وری حافظه و I/O میشود.
۴) کاهش اندازه صفحات باعث کاهش زمان سرویس نقص صفحه میگردد.

بچه ها به نظر شما تحلیل من غلطه؟؟؟؟
وقتی اندازه صفحه کوچیک بشه، پــــــــــــــس تعداد صفحات زیاد میشه.( من این مطلبو از پوران خوندم)
وقتی صفحات زیاد شه و اندازه صفحه ها هم کوچیکتر شه .... نقص صفحه بیشتری رخ میده، پس سرویس نقص صفحه کاهش پیدا نمی کنــــــــــــــــه. OKKKKKKKKKKKKKKK
گزینه چهار نمیشه جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

می دونی مشکلم چیه!!!!!!!!!!!
مشکلم اینه که : این روزا عده ای یه جوری زیرآبی میرن که دلت میخواد بهشون بگی : من نگاه نمیکنم , بیا بالا یه نفسی بکش لااقل خفه نشی!!!!
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط saho.)

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۳ ب.ظ)anita_66 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  ۶- کدام گزینه صحیح نیست؟

وقتی اندازه صفحه کوچیک بشه، پــــــــــــــس تعداد صفحات زیاد میشه.( من این مطلبو از پوران خوندم)
وقتی صفحات زیاد شه و اندازه صفحه ها هم کوچیکتر شه .... نقص صفحه بیشتری رخ میده، پس سرویس نقص صفحه کاهش پیدا نمی کنــــــــــــــــه. OKKKKKKKKKKKKKKK
منم همین استدلالوکردم واینوزدم اما فکرکنم اینجامنظورش یه صفحه بوده نه جابجایی کلی.

سوال فرایند به نظرم باتوجه به کتاب پارسه میشه هرکدوم هروقت خاشتن میتونن کارشونوتموم کنن.
فرایند فرزند لزوما بااتمام پدر کشته نمیشن
اHuh
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  

منم همین استدلالوکردم واینوزدم اما فکرکنم اینجامنظورش یه صفحه بوده نه جابجایی کلی.

سوال فرایند به نظرم باتوجه به کتاب پارسه میشه هرکدوم هروقت خاشتن میتونن کارشونوتموم کنن.
فرایند فرزند لزوما بااتمام پدر کشته نمیشن
اHuh
منبع رو یادم نمیاد ولی فکر کنم در کتاب پارسه نوشته بود تاخیر نقص صفحه بیشتر به خاطر زمان چرخش بازو در دیسک هست یعنی زمانیکه بازو به یک صفحه در دیسک رسید از اون به بعد زیاد فرقی نداره که یک صفحه رو بخونه یا چند صفحه اطراف رو با هم بخونه پس طبیعتا اندازه صفحه هم نباید تاثیر زیادی داشته باشه
۰
۱
ارسال: #۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۳ ق.ظ

دقیقا منم همین تحلیلوکردم.اما فکرکنم منظورش واسه تک صفحه بوده نه مجموع صفحات.

سوال فرایند پدر وفرزند باتوجه به کتاب پارسه گفته فرایند فرزند بعد فرایند لزوماکشته نمیشه.پس هرکدوم هروقت خاست میتونه کارشوپایان بده.این تحلیل من بود
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ب.ظ

سلام دوست عزیز به نظر منم جواب همین گزینه ۴ میشه منم توی پوران خوندم . انگار هر کس راجع به این مطلب تو هر کتابی یه چیز خونده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰
ارسال: #۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۴۷ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۲ ب.ظ)xani نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۹ ب.ظ)نفس نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۳ ب.ظ)anita_66 نوشته شده توسط:  

سلام دوست عزیز به نظر منم جواب همین گزینه ۴ میشه منم توی پوران خوندم . انگار هر کس راجع به این مطلب تو هر کتابی یه چیز خونده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منکه جرات نکردم این سئوال رو جواب بدم,نمیشد با اطمینان جواب داد

دوستای عزیز این تست جوابش گزینه ۲ هستش

یعنی

کاهش اندازه صفحه سبب افزایش بهره وری خافظه و افزایش زمان I/O میشود

تست ۹۲ هم نظر بنده روی گزینه یک هستش بیشتر
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ ق.ظ
بچه ها من خیلی رو سوال ۸۸ ۸۹ ۹۰ ۹۲ فکر کردم وبه این نتایج رسیدم
سوال ۸۹ در مورد دو گزینه توانای سیستم عامل در کنترل پردازنده و محافظت سیستم عامل از دیگر نرم افزارها شک داشتم.ولی چون صورت سوال گفته هدف اصلی از مد دوگانه چیست من محافظت نرم سیستم عامل از دیگر نرم افزار رو زدم چون با این کار اجازه نمی دهیم که برنامه های مخرب مثلا از کار انداختن وقفه یا دسترسی به حافظه غیر مجاز از طرف کاربران دیگر اجرا شود درست که انجام این کار با cpu انجام می شود cpu جلو این کار را می گیرد ولی هدف ما از مد دوگانه کنترل cpu نیست بلکه هدف ما حفاظت از سیتسم عامل به کمک مد کاربر و مد هسته .
سوال ۸۸ را فکر کن خودم غلط زدم من خودم short term scheduling زدم ولی مشکوک هستم که درست باشه به نظر من prioritized scheduling جواب میشه چون فعال سازی فزایند رو خواسته.
سوال ۹۲ ما که می خواهیم از تکنیک copy and right استفاده کنیم اینکه هر دو فرایند به صورت مستقل عمل کنند یک چیز بی خود است بعنی بدون استفاده از copy and write هر یک می توانند مستقل عمل کنند ولی هنگامی که از این تکنیک استفاده می کنیم و page را به اشتراک می گذاریم یعنی با این کار داریم به فرایند فرزند مانند یک نخ رفتار می کنیم البته نخ نیست ولی چون در منابع حافظه مشترک هستند کارای سیستم با copy and right بالا می رود با این اوصاف و با توجه به سوال کنکور سال ۸۹ کامپیوتر که تنها سوال copy and right بوده و در انجا ذکر کرده که بهتر است فرایند فرزند زودتر اجرا شود بهتر است فرایند پدر می تواند با اجرا شدن فرایند فرزند خاتمه یابد ولی فرایند فرزند کی اجرا می شود ایا اگر کل page ها رو تغییر دهد یا فقط بک page که این هم مشخص است با تغییر یک page معلوم میشه که فرایند فرزند اجرا شده است.
سوال ۹۰ هم چرت و پرت زیاد گفته ولی اون چیزی مد نظر طراح بوده افزایش بهره وری حافظه می شود چون اگر page ها رو کوچک بگیریم اندازه جدول صفحه زیاد می شود و حافظه را هدر دادیم.البته باید از فرمول p\2+s\p*e که مشتق می گیریم باید اندازه بهینه page رو بدست می اوریم می فهمیدیم که افزایش خافظه منظور طراح (نفهمی بوده که با این سوالات حفظی می خواهد سطح سواد سیستم عامل را محک بزند)بوده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.setareh91
ارسال: #۲۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ق.ظ)osho نوشته شده توسط:  بچه ها من خیلی رو سوال ۸۸ ۸۹ ۹۰ ۹۲ فکر کردم وبه این نتایج رسیدم
سوال ۸۹ در مورد دو گزینه توانای سیستم عامل در کنترل پردازنده و محافظت سیستم عامل از دیگر نرم افزارها شک داشتم.ولی چون صورت سوال گفته هدف اصلی از مد دوگانه چیست من محافظت نرم سیستم عامل از دیگر نرم افزار رو زدم چون با این کار اجازه نمی دهیم که برنامه های مخرب مثلا از کار انداختن وقفه یا دسترسی به حافظه غیر مجاز از طرف کاربران دیگر اجرا شود درست که انجام این کار با cpu انجام می شود cpu جلو این کار را می گیرد ولی هدف ما از مد دوگانه کنترل cpu نیست بلکه هدف ما حفاظت از سیتسم عامل به کمک مد کاربر و مد هسته .
سوال ۸۸ را فکر کن خودم غلط زدم من خودم short term scheduling زدم ولی مشکوک هستم که درست باشه به نظر من prioritized scheduling جواب میشه چون فعال سازی فزایند رو خواسته.
سوال ۹۲ ما که می خواهیم از تکنیک copy and right استفاده کنیم اینکه هر دو فرایند به صورت مستقل عمل کنند یک چیز بی خود است بعنی بدون استفاده از copy and write هر یک می توانند مستقل عمل کنند ولی هنگامی که از این تکنیک استفاده می کنیم و page را به اشتراک می گذاریم یعنی با این کار داریم به فرایند فرزند مانند یک نخ رفتار می کنیم البته نخ نیست ولی چون در منابع حافظه مشترک هستند کارای سیستم با copy and right بالا می رود با این اوصاف و با توجه به سوال کنکور سال ۸۹ کامپیوتر که تنها سوال copy and right بوده و در انجا ذکر کرده که بهتر است فرایند فرزند زودتر اجرا شود بهتر است فرایند پدر می تواند با اجرا شدن فرایند فرزند خاتمه یابد ولی فرایند فرزند کی اجرا می شود ایا اگر کل page ها رو تغییر دهد یا فقط بک page که این هم مشخص است با تغییر یک page معلوم میشه که فرایند فرزند اجرا شده است.
سوال ۹۰ هم چرت و پرت زیاد گفته ولی اون چیزی مد نظر طراح بوده افزایش بهره وری حافظه می شود چون اگر page ها رو کوچک بگیریم اندازه جدول صفحه زیاد می شود و حافظه را هدر دادیم.البته باید از فرمول p\2+s\p*e که مشتق می گیریم باید اندازه بهینه page رو بدست می اوریم می فهمیدیم که افزایش خافظه منظور طراح (نفهمی بوده که با این سوالات حفظی می خواهد سطح سواد سیستم عامل را محک بزند)بوده.

راجع به سوال زمان بند میان مدت اصلا شک نکنین.دیگه خیلی سوالاروسخت تحلیل کردین.
سوال ۹۲هم میشه گزینه ۱/اینجا بحث همروندی واین چیزا مطرح نیست.که بگین کدوم زودتر اجرابشن.بحثش روخاتمه اجراهستش.پدر که مشخصه هر وقت میخاد میتونه هم خودشوپایان بده هم فرزاندانشو.
وطبق کتاب پارسه لزومی نداره که با خاتمه فرایند پدر فرزند کشته بشه ومیتونه به حیاتش ادامه بده.
سوال ۹۰خودم گزینه نرخ نقص صفحه زدم اما بنظرم خاذجی درست میاد.
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ق.ظ)osho نوشته شده توسط:  بچه ها من خیلی رو سوال ۸۸ ۸۹ ۹۰ ۹۲ فکر کردم وبه این نتایج رسیدم
در مورد سوال ۹۰ در کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت در ابتدای مبحث صفحه بندی تاکید کرده که صفحه بندی فاقد تکه تکه شدن خارجی است و تکه تکه شدن داخلی را به حداقل می رساند.پس اگر صفحات کوچک بشن فقط تکه تکه شدن داخلی کم میشه و ربطی به تکه تکه شدن خارجی نداره!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alidg
ارسال: #۳۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ ب.ظ
زمان بند بلند مدت (زمانبند کار): ترتیب ورود کارها به حالت آماده
زمان بند میان مدت (زمانبند حافظه): اولویت جابجایی فرآیندها بین حافظه اصلی و جانبی
زمان بند کوتاه مدت (زمانبند فرآیند): ترتیب در اختیار گذاشتن پردازنده بین فرآیندها
زمانبند اولویت (زمانبند ورودی - خروجی)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۴۶۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۱۳ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۶۳ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۹۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۹۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۶۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۷۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close