زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از SQL(جامع پارسه)

ارسال:

۸Operation پرسیده:

سوال از SQL(جامع پارسه)

سلام/دوستان عزیز میشه در مورد این سوال بگید اشکال من در کجاست!؟
پاسخ گزینه ۳ هستش ولی به نظر من جواب میشه "نام کلیه بازیگرانی که در حداقل یکی از فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند" یعنی گزینه ۴
یا شاید بشه تعبیر کرد "نام کلیه بازیگرانی که فقط در فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند"
[تصویر:  DB_parse2.jpg]
[تصویر:  DB_parse.jpg]
من اشتباه می کنم؟!آخه چجوری گزینه ۳ بدست میاد!پاسخ سوال رو هم که خوندم قانع نشدم!میشه راهنمایی کنید.
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

shima_24 پاسخ داده:

سوال از SQL(جامع پارسه)

ببین من سر جلسه اینجوری واسه خودم تفسیر کردمو درست شد :
اسم اونایی که تو ۱۵۰ بازی نکردن رو نمیخوان
شاید اشتباه کرده باشم

۰
ارسال:

soada پاسخ داده:

RE: سوال از SQL(جامع پارسه)

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  سلام/دوستان عزیز میشه در مورد این سوال بگید اشکال من در کجاست!؟
پاسخ گزینه ۳ هستش ولی به نظر من جواب میشه "نام کلیه بازیگرانی که در حداقل یکی از فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند" یعنی گزینه ۴
یا شاید بشه تعبیر کرد "نام کلیه بازیگرانی که فقط در فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند"
[تصویر:  DB_parse2.jpg]
[تصویر:  DB_parse.jpg]
من اشتباه می کنم؟!آخه چجوری گزینه ۳ بدست میاد!پاسخ سوال رو هم که خوندم قانع نشدم!میشه راهنمایی کنید.
مرسی
فکر کنم اگه این جوری استدلال کنید درست میشه :
داخلی ترین پرانتز اسم کسایی رو میده که حداقل توی یکی از فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی کردن . چون query به صورت not exists اومده میشه کسایی که توی هیچ کدوم از فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی نکردن. چون دوباره واسه بیرونی ترین پرانتز هم not exists اومده ، کلا شرایطی که گفتم نقض میشه یعنی اینکه که نام بازیگرانی رو میده که هیج فیلمی نباشه که کارگردان ۱۵۰ اونو ساخته باشه و بازی نکرده باشن . پس خروجی میشه نام بازیگرانی که در تمام فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی کردن باشن.
امیدورم تونسته باشم سوالتونو جواب داده باشم

ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ب.ظ)soada نوشته شده توسط:  فکر کنم اگه این جوری استدلال کنید درست میشه :
داخلی ترین پرانتز اسم کسایی رو میده که حداقل توی یکی از فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی کردن . چون query به صورت not exists اومده میشه کسایی که توی هیچ کدوم از فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی نکردن. چون دوباره واسه بیرونی ترین پرانتز هم not exists اومده ، کلا شرایطی که گفتم نقض میشه یعنی اینکه که نام بازیگرانی رو میده که هیج فیلمی نباشه که کارگردان ۱۵۰ اونو ساخته باشه و بازی نکرده باشن . پس خروجی میشه نام بازیگرانی که در تمام فیلمای کارگردان ۱۵۰ بازی کردن باشن.
امیدورم تونسته باشم سوالتونو جواب داده باشم

ببینید دوستان عزیز مشکل من اینه که در select دوم select بر روی F.F-ID اعمال شده دوستان نه بر رویA.A-ID!
یعنی:
داخلی ترین پرانتز کد فیلم هایی رو میده که کارگردان ۱۵۰ تهیه کرده و حداقل یه نقشی در این فیلم بازی شده (همه ۱۵۰ های دارای بازیگر). در Select دوم چون query به صورت not exists اومده میشه کد فیلم هایی که توسط ۱۵۰ ساخته نشده اند یا توسط ۱۵۰ ساخته شده اند اما هیچ بازیگری ندارند(که از لحاظ منطقی انگار نیستند!) . چون دوباره واسه بیرونی ترین پرانتز هم not exists اومده ، کلا شرایطی که گفتم نقض میشه یعنی اینکه که نام بازیگرانی رو میده که در فیلم هایی که فقط توسط ۱۵۰ ساخته شده اند بازی کرده!!!حالا به هیچ عنوان نمیشه مثل عملگر تقسیم همه رو تعبیر کرد!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

سوال از SQL(جامع پارسه)

توضیح این query میشه نام بازیگرانی که برای آنها وجود ندارد فیلم هایی که در این فیلم ها اطلاعاتی مبنی بر اینکه کارگردان شماره ی ۱۵ کارگردانی کرده باشد و آنها در آن بازی کرده باشند وجود ندارد.

یعنی اینکه همه فیلم هایی که برای بازیگران در آن بازی کرده اند را کارگردان ۱۵ کاگردانی کرده است.

ببین داخلی ترین پرانتز فیلم هایی رو میده که ۱۵۰ کارگردانی کرده و بازیگر توش بازی کرده و این قضیه در پرانتز دوم روی همه ی فیلم ها اجرا میشه و فیلم هایی رو میده که ۱۵۰ کارگردانی کرده ولی بازیگر توش بازی نکرده. حالا اگر همچین فیلمی وجود نداشته باشه یعنی تمام فیلم هایی که ۱۵۰ کارگردانی کرده رو بازیگر توش بازی کرده.

کلا توضیحش پیچ در پیچه باید خودت ور بری باهاش تا متوجه بشی. اگه بد توضیح دادم ببخشید Wink
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  بین داخلی ترین پرانتز فیلم هایی رو میده که ۱۵۰ کارگردانی کرده و بازیگر توش بازی کرده و این قضیه در پرانتز دوم روی همه ی فیلم ها اجرا میشه و فیلم هایی رو میده که ۱۵۰ کارگردانی کرده ولی بازیگر توش بازی نکرده. حالا اگر همچین فیلمی وجود نداشته باشه یعنی تمام فیلم هایی که ۱۵۰ کارگردانی کرده رو بازیگر توش بازی کرده.

کلا توضیحش پیچ در پیچه باید خودت ور بری باهاش تا متوجه بشی. اگه بد توضیح دادم ببخشید
قبول دارم حرفتو آرمین جان!اما این سوال یه اشکال داره! و اون هم تعبیر دیگری است که میشه از گزینه سه کرد!
یعنی نام کلیه بازیگرانی که در همه فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند : یعنی اگه بازیگری در فقط یکی از فیلم های ۱۵۰ بازی کرده شامل نمیشه چرا که در تمام فیلم های ۱۵۰ بازی نکرده!
درسته طراح منظورش همین بوده که شما گفتید(یعنی کاری به مفهوم عملگر تقسیم نداشته!) اما منظورشو می تونست اینجوری بگه:
«نام کلیه بازیگرانی که در فیلمهای کارگردان ۱۵۰ بازی کرده اند!»
قبول نداری حرف منو؟!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

سوال از SQL(جامع پارسه)

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  قبول دارم حرفتو آرمین جان!اما این سوال یه اشکال داره! و اون هم تعبیر دیگری است که میشه از گزینه سه کرد!
یعنی نام کلیه بازیگرانی که در همه فیلم های کارگردان شماره ۱۵۰ ایفای نقش کرده اند : یعنی اگه بازیگری در فقط یکی از فیلم های ۱۵۰ بازی کرده شامل نمیشه چرا که در تمام فیلم های ۱۵۰ بازی نکرده!
درسته طراح منظورش همین بوده که شما گفتید(یعنی کاری به مفهوم عملگر تقسیم نداشته!) اما منظورشو می تونست اینجوری بگه:
«نام کلیه بازیگرانی که در فیلمهای کارگردان ۱۵۰ بازی کرده اند!»
قبول نداری حرف منو؟!
نه قبول ندارم حرفت رو . چون حتی اگر در یکی از فیلم های ۱۵۰ بازی نکرده باشه تو جواب پرانتز دوم برای اون بازیگر خاص یک سطر به وجود میاد و not exists اول مقدار غلط می گیره و اسم اون بازیگر در نتیجه نهایی نمیاد. توجه کن که گفتم روی تمامی فیلم ها برای اون بازیگر خاص اجرا میشه پرانتز دوم. یه دور دیگه جوابی که دادمو با query بزار کنار هم ببین به نتیجه می رسی یا نه ؟ گزینه ی ۳ جواب کاملا درستیه.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

سوال از SQL(جامع پارسه)

از همه دوستان عزیز ممنونم فهمیدم یه باگ اساسی دارم و اونم اینه که این شرطهای مشترک بین SELECT های تودوتو ور تاحالا اصلا نفهمیده بودم!حس می کردم یه جا نی لنگماااا!حالا میروم حسابی روش کار می کنم.
به هرحال از همه دوستان عزیز ممنوم و سپاس گزارم!
آرمین تقربیا گیر کارمو فهمیدم!مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation خطای SQL Server2019 S.Pashaei ۰ ۲,۳۸۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: S.Pashaei
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۸۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۹۵ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۵۳ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  راهنمایی در خصوص دانشگاه جامع امام حسین (ع) HamidReza1 ۰ ۲,۴۷۹ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست اشتراک آزمون های آزمایشی جامع پارسال fahim.m ۱ ۱,۸۲۱ ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  مشکل در اجرای sql tabassomesayna ۱ ۲,۲۸۸ ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  هیورستیک gaschnig / آزمون پارسه / جامع دوم masoud67 ۵ ۶,۱۷۸ ۰۸ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: paradise73
  دو سوال از SQL امیدوار ۳ ۳,۵۴۲ ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: James Sullivan
  آموزش کامل و جامع تلگرام - از سیر تا پیاز تلگرام! H.Mohammadi ۰ ۱,۸۲۲ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close