زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۳۹ دولتی۹۱

ارسال:

yas.sabori پرسیده:

سوال ۳۹ دولتی۹۱

کسی این سوالو بلده؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

میرحسین پاسخ داده:

RE: سوال ۳۹ دولتی۹۱

چون با افزایش تعداد عملیات، تعداد گرد کردن ها هم بیشتر میشه، بنابراین خطا افزایش پیدا می کنه (یعنی دقت کاهش پیدا می کنه). چون تعداد عملیات گزینه (۳)، ۲تا هست و تعداد عملیات گزینه های (۱) و (۲) ۳تا، گزینه ۳ درسته. تو کلید سوالات سازمان سنجش هم گزینه ۳ رو علامت زده (البته اینا همش استدلال خودمه و از هیچ منبعی نقل قول نکردم)

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)میرحسین نوشته شده توسط:  چون با افزایش تعداد عملیات، تعداد گرد کردن ها هم بیشتر میشه، بنابراین خطا افزایش پیدا می کنه (یعنی دقت کاهش پیدا می کنه). چون تعداد عملیات گزینه (۳)، ۲تا هست و تعداد عملیات گزینه های (۱) و (۲) ۳تا، گزینه ۳ درسته. تو کلید سوالات سازمان سنجش هم گزینه ۳ رو علامت زده (البته اینا همش استدلال خودمه و از هیچ منبعی نقل قول نکردم)

ضرب ها رو هم فکر کنم باید حساب کنی
گزینه ی ۱ میشه ۷ تا عمل
گینه ۲ میشه ۱۰ تا عمل
گزینه ۳ ۴ تا عمل
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سوال ۳۹ دولتی۹۱

سلام.
پاسخ ماهان به این تست :
در گزینه ۱ و ۲ تعداد عملیات جمع و تفریق ۳ تا و در گزینه ۳ تعداد ۲ تاست، که هرچه تعداد بیشتر باشد دقت بیشتر است.
در مقابل گزینه ۱ دقت بیشتری دارد، چرا که تفاضل دو عدد بزرگ خطا را بالا می برد. (فکر کنم منظور این باشه که تعداد تفریق در جمله اول همون ضریب x^2 برای پیدا کردن جواب در گزینه اولی کمتره).

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

سوال ۳۹ دولتی۹۱

گزینه ۱ و ۲ که مثل هم هستن؟!!
تفاوت گزینه ۱ و ۲ چیه؟

ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  گزینه ۱ و ۲ که مثل هم هستن؟!!
تفاوت گزینه ۱ و ۲ چیه؟

درسته. مثل هم هستند اما گزینه اول از ضرب معمولی استفاده کرده اما در گزینه دوم از ضرب هونر استفاده کرده.(ضرب هونر ابتدا تفکیک می کنه x ها رو و هربار از یک x فاکتور میگیره و سپس بقیه عملیات رو انجام میده). قسمت آخر پاسخ ماهان برای من هم زیاد قابل فهم نیست.
درکل من فصل خطاها رو نخوندم، البته اگه سوال ربطی به اون فصل داشته باشه.Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

سوال ۳۹ دولتی۹۱

کلید سازمان سنجش گزینه ۳ هستش!!!!!!

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close