زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت random walk و random restart hill climbing

ارسال:

avril22 پرسیده:

آیا این دو الگوریتم یکی هستند یا با هم فرق دارند؟ random walk و random restart hill climbing

۱
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

گفتم که ربطی له تپه نوردی نداره.
random walk یه فرآنید تصادفیه. فرآیند تصادفی یه درس ارشد برای برق و هوشه.

۰
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

من یه random walk میشناسم که یه فرآیند تصادفیه و هیچ ربطی به hill climbing نداره!

۰
ارسال:

avril22 پاسخ داده:

RE: تفاوت random walk و random restart hill climbing

الگوریتم تپه نوردی با شروع مدد تصادفی از یک نقطه تصادفی شروع میکنه اگه به هدف نرسید باز از یک نقطه تصادفی دیگه شروع میکنه..تا به هدف برسه درسته؟ حالا فرقش با random walk چی هست؟من نمیدونم random walk چه جوری کار میکنه؟

ارسال:

equilibrium پاسخ داده:

(۰۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ)avril22 نوشته شده توسط:  من نمیدونم random walk چه جوری کار میکنه؟

یه نقطه رو به عنوان جواب فعلی در نظر میگیره و در یک لوپ هربار یکی از نقاط همسایه فعلی رو به تصادف انتخاب و بررسی میکنه؛ انتخاب همسایه نقطه فعلی کاملا تصادفیه و هیچ کاری به بهتر یا بدتر بودن از نقطه فعلی نداره؛ تنها کاری که میکنه بهترین جوابی که بهش رسیده رو سیو میکنه؛ (الگوریتم کامله اما کارآمد نیست)؛
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Lonely Palm پاسخ داده:

توی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
، اون قسمتی که تیتر زده برای مشکلات الگوریتم جست و جوی تپه نوردی، من یه همچین جمله ای پیدا کردم :
A problem with hill climbing is that it will find only local maxima. Unless the heuristic is convex, it may not reach a global maximum. Other local search algorithms try to overcome this problem such as stochastic hill climbing, random walks and simulated annealing.
یعنی random walk به عنوان یک الگوریتم جست و جوی محلی، این مزیت رو داره که می تونه global maxima رو پیدا کنه ولی حتی random restart hill climbing این قابلیت رو نداره و باز هم طبق گفته ی ویکی پدیا، فقط مصرف CPU رو بهبود می بخشه
البته اگر اشتباهی تو این جمله هام هست خوشحال میشم آقای blackhalo تصحیح کنند

۰
ارسال:

avril22 پاسخ داده:

خیلی ممنون از جوابتونShy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۸۳ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۲۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۷۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۶,۵۷۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۶۸۲ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۰۶۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z
  تفاوت (logn!l) با !(logn) Mr.R3ZA ۵ ۴,۰۳۷ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  تفاوت مجازی و غیرانتفاعی مجازی?? Mehrsana606693 ۲ ۳,۰۷۳ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close