زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راه تشخیص نوع زبانهای الحاقی از چند رشته

ارسال:

mostafa272 پرسیده:

با سلام

در مورد زبان های به فرم uww^ru اگر همه رشته ها عضو یه مجموعه الفبا باشند که معمولا از یه رشته و معکوسش و چند رشته دیگه که بهش الحاق شدن تشکیل شده من هر چی سعی کردم نتونستم راهی برای تشخیص نوع زبان این مدل از زبانها پیدا کنم.

لطفا راهنمایی کنید که چطور میشه نوعشون رو تشخیص داد ؟

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام. برای تشخیص مستقل بودن یک زبان، یک راه ساده این هست که اونایی که به هم وابسته هستند رو با یک خط به هم متصل کنیم، اگه خطوطی که بین وابسته ها همدیگر رو قطع کردن، این زبان مستقل از متن نیست. مثلا تو همین مثالی که نوشتی دوتا u(اولی و آخری) به هم وابسته هستن و w و معکوسw بهم وابسته هستن اما این خطوط یکدیگر رو قطع نمی کنن،
پس مستقل از متن هست. توجه کن که مثلا a^i b^j c^i c^j می تونیم جای دوتا c آخری رو عوض کنیم. در هرصورت قسمت مهمی که باید بهش توجه بشه، شرط وابستگی بین عنصرها هست. و البته میشه با لم تزریق هم نامنظم یا نامستقل بودن زبان ها رو اثبات کرد.

۰
ارسال:

mostafa272 پاسخ داده:

در کتاب سپاهان در سوالی این زبان اومده و زبان مستقل از متن رو خواسته ولی جواب رو گزینه دیگه ای زده! در بعضی کتابها گفته که اگر به نوعی رشته ها به هم وصل شوند که نتوان وابستگی را تشخیص داد منظم و مستقل از متن هم هست.
در مثالی که گفتم ظاهرا وجود u اول باید سبب عدم شناسایی w شود و به نظر می رسد زبان منظم باشد ولی گویا اینگونه نیست! و من دلیلش را نمی فهمم!

ارسال:

svk7 پاسخ داده:

RE: راه تشخیص نوع زبانهای الحاقی از چند رشته

(۱۷ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۰۴ ب.ظ)mostafa272 نوشته شده توسط:  در کتاب سپاهان در سوالی این زبان اومده و زبان مستقل از متن رو خواسته ولی جواب رو گزینه دیگه ای زده! در بعضی کتابها گفته که اگر به نوعی رشته ها به هم وصل شوند که نتوان وابستگی را تشخیص داد منظم و مستقل از متن هم هست.
در مثالی که گفتم ظاهرا وجود u اول باید سبب عدم شناسایی w شود و به نظر می رسد زبان منظم باشد ولی گویا اینگونه نیست! و من دلیلش را نمی فهمم!

اگه یکی از این u ها نبود منظم میشد (( u w wr : معادله سیگما *)) ((w wr u : معادله سیگما *)) .
مستقل از متن هم نیست به خاطر u اول و آخرش چون نمیشه با پشته ساختش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۴۸ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۸۷۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۷۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۸۲ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۳۹۲ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۴۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود چند مقاله از www.civilica.com H.Mohammadi ۱ ۳,۴۳۶ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  بهینه سازی چند هدفه فازی استوارژنتیک alighasemi ۰ ۱,۹۱۵ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: alighasemi
  تشخیص خطا در تحلیلگر لغوی یا نحوی zahra2012 ۵ ۷,۷۲۱ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: tohid.salmani

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close