زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از ICMP - 86IT

ارسال:

۸Operation پرسیده:

Question سوال از ICMP - 86IT

دوستان عزیز من یه ابهامی در مورد این سوال دارم!کلید گزینه دو رو زده ! اما مشکل من اینه که اصلا خود ICMP یعنی Internet Control Message Protocol!!!! یعنی پروتکل کنترل پیام اینترنت! اما اینکه چرا میشه جواب گرینه دو من واقعا موندم!
ممنون میشم راهنمایی کنید

[تصویر:  Net2.jpg]
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

egm1176 پاسخ داده:

سوال از ICMP - 86IT

فکر کنم چون لایه IP کلا قابل اعتماد نیست، کنترل پیام معنی نمیده. و چون خود پیام های ICMP هم می تونند دچار خطا بشن،پس ICMP کنترل پیام انجام نمیده.
فقط روی خود لایهIP ،مدیریت انجام میده که پیام ها تا حد امکان درست برسند. و اگه هم تلاش خودشو کرد و در آخر باز هم نشد به فرستنده اعلام می کنه ارسال انجام نشد!

پ.ن: فکر کنم Message رو می خواستید بولد کنید. Smile

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

سوال از ICMP - 86IT

(۱۱ دى ۱۳۹۱ ۰۸:۰۷ ب.ظ)egm1176 نوشته شده توسط:  فکر کنم چون لایه IP کلا قابل اعتماد نیست، کنترل پیام معنی نمیده. و چون خود پیام های ICMP هم می تونند دچار خطا بشن،پس ICMP کنترل پیام انجام نمیده.
فقط روی خود لایهIP ،مدیریت انجام میده که پیام ها تا حد امکان درست برسند. و اگه هم تلاش خودشو کرد و در آخر باز هم نشد به فرستنده اعلام می کنه ارسال انجام نشد!

پ.ن: فکر کنم Message رو می خواستید بولد کنید.
ببینید میشه برای رسیدن به نظر طراح اینگونه تفسیر کرد اما به نظر من بهترین راه برای پاسخ به سوالات اینگونه طبق خود آزمون ها CCNA , CCNP باتوجه با نام پروتکل هست! کنترل پیام انجام میده اما اینکه پیامای خود ICMP کنترل نیمشن یه بحث دیگست!در ضمن کنترل با تصحیح خطا متفاوته به نظر من!
در ضمن هیچ مدیریتی به نظر من نداره!فقط کار کنترل و نظارتی انجام میده!
نه همون Control منظورم بود!
به هر حال از شما ممنونم...
دوستان دیگر هم نظر بدن ممنون میشم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

k_111 پاسخ داده:

RE: سوال از ICMP - 86IT

(۱۱ دى ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  دوستان عزیز من یه ابهامی در مورد این سوال دارم!کلید گزینه دو رو زده ! اما مشکل من اینه که اصلا خود ICMP یعنی Internet Control Message Protocol!!!! یعنی پروتکل کنترل پیام اینترنت! اما اینکه چرا میشه جواب گرینه دو من واقعا موندم!
ممنون میشم راهنمایی کنید

[تصویر:  Net2.jpg]
مرسی
دقیقا یادم نمی یاد ولی فکر کنم همون دستوراتی مثل ارسال پیام های ping
هست که در لایه ۳ فقط برای عیب یابی به کار میره

۰
ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

سوال از ICMP - 86IT

تو کتاب تننباوم ICMP اینطوری ترجمه شده: "پروتکل ارسال پیامهای کنترلی در اینترنت"
و در توضیحاتش اورده که عملکرد اینترنت توسط مسیریابها به صورت دقیق نظارت و کنترل میشوند،هر گاه اتفاق غیرمنتظره ای بیافتد،رخداد مزبور توسط پروتکل ICMP گزارش میشود.این پروتکل همچنین برای آزمایش و رفع عیب شبکه کاربرد داره.پس کارش مدیریت لایه اینترنت هست.

ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

RE: سوال از ICMP - 86IT

(۱۲ دى ۱۳۹۱ ۰۹:۱۵ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  تو کتاب تننباوم ICMP اینطوری ترجمه شده: "پروتکل ارسال پیامهای کنترلی در اینترنت"
و در توضیحاتش اورده که عملکرد اینترنت توسط مسیریابها به صورت دقیق نظارت و کنترل میشوند،هر گاه اتفاق غیرمنتظره ای بیافتد،رخداد مزبور توسط پروتکل ICMP گزارش میشود.این پروتکل همچنین برای آزمایش و رفع عیب شبکه کاربرد داره.پس کارش مدیریت لایه اینترنت هست.

به هر حال مجبورم قبول کنم!چون کلید طراحه! اما به نظرم سوال اصلا قشنگ و حرفه ای ای نیست!
به هر حال از همه دوستان عزیز که نظرشونو دادن صمیمانه سپاسگذارم....
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Avicenna پاسخ داده:

سوال از ICMP - 86IT

(۱۲ دى ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  به هر حال مجبورم قبول کنم!چون کلید طراحه!

چرا مجبور؟ چیزی که غلطه، غلطه، مهم نیست کی بگه!
به نظر من هم گزینه ۲ و هم ۴ صحیح هستند. وظیفه اصلی ICMP مدیریت و کنترل پیام هاست، البته کارهای دیگه ای (گزارش تراکم شبکه و...) هم انجام میده که باز هم همه اونها با کنترل پیام مرتبطند، بنابراین اگه ما گزینه چهارم رو درست ندونیم در واقع کل ماهیت این پروتکل رو زیر سوال بردیم! اما در عین حال گزینه دوم هم صحیح هست، چون پروتکل هایی مثل ICMP و IGMP زیرمجموعه ای از وظایف مدیریتی لایه اینترنت از مدل TCP/1P رو بر عهده دارند.

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

سوال از ICMP - 86IT

(۱۳ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Avicenna نوشته شده توسط:  چرا مجبور؟ چیزی که غلطه، غلطه، مهم نیست کی بگه!
به نظر من هم گزینه ۲ و هم ۴ صحیح هستند. وظیفه اصلی ICMP مدیریت و کنترل پیام هاست، البته کارهای دیگه ای (گزارش تراکم شبکه و...) هم انجام میده که باز هم همه اونها با کنترل پیام مرتبطند، بنابراین اگه ما گزینه چهارم رو درست ندونیم در واقع کل ماهیت این پروتکل رو زیر سوال بردیم! اما در عین حال گزینه دوم هم صحیح هست، چون پروتکل هایی مثل ICMP و IGMP زیرمجموعه ای از وظایف مدیریتی لایه اینترنت از مدل TCP/1P رو بر عهده دارند.
درود بر ابن سینا.......
بازم یکی از دوستان عزیز منو درک کرد!
مرسی رفیق کاملا باهات موافقم.... مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پروتکل icmp redmonarch ۰ ۱,۵۵۸ ۰۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: redmonarch

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close