زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۸۷ رشته IT 91

ارسال:

ali123321 پرسیده:

سوال ۸۷ رشته IT 91

سلام بر همگی
کسی میتونه این سوال واسه من توضیح بده؟
به فرض داشتن یک پردازنده ۳issue , 4-stage piplined و تاخیر هر سطح خط لوله برابر ۲۰ms حداقل زمان اجرا برای یک برنامه متشکل از ۱۰۰۰ دستور العمل متوالی چند ns است؟

کلا این نوع سوالا که issue داره تو چه کتابی بحث شده؟ ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

M@A پاسخ داده:

RE: سوال ۸۷ رشته IT 91

(۲۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)ali123321 نوشته شده توسط:  سلام بر همگی
به فرض داشتن یک پردازنده ۳issue , 4-stage piplined و تاخیر هر سطح خط لوله برابر ۲۰ms حداقل زمان اجرا برای یک برنامه متشکل از ۱۰۰۰ دستور العمل متوالی چند ns است؟

سلام
خوب شد پرسیدید...منم مشکل داشتم اگه کسی از دوستان باشه و جواب معماری از رشته ی آی تی کنکور۹۱ رو بزاره رو سایت ممنون میشم...بچه های پارسه فکر کنم داشته باشن چون کتابای پارسه اغلب جواب کنکورای سال گذشته رو اضافه میکنن
دوستان ممنون میشم جوابشون رو رو سایت بزارید تا دوستای ک ندارن استفاده کنن
موفق باشید

ارسال:

golabijat پاسخ داده:

RE: سوال ۸۷ رشته IT 91

(۲۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۲۳ ب.ظ)amin_maryam نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)ali123321 نوشته شده توسط:  سلام بر همگی

سلام
خوب شد پرسیدید...منم مشکل داشتم اگه کسی از دوستان باشه و جواب معماری از رشته ی آی تی کنکور۹۱ رو بزاره رو سایت ممنون میشم...بچه های پارسه فکر کنم داشته باشن چون کتابای پارسه اغلب جواب کنکورای سال گذشته رو اضافه میکنن
دوستان ممنون میشم جوابشون رو رو سایت بزارید تا دوستای ک ندارن استفاده کنن
موفق باشید

جواب موسسه ماهان
اگر یک Issue داشت همه از یک پایپ می گذشتند اما حالا که ۳ تاست پس الان انگار که ۳ تا پایپ است یعنی مثل اینکه دستورات [tex]1/3[/tex] شده اند.

[tex]=> \left \lceil 1000/3 \right \rceil=334[/tex]
[tex]kt (n-1)t = 4*(20) 333*(20) = 6740 ns[/tex]

---------------------------------

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ali123321 پاسخ داده:

سوال ۸۷ رشته IT 91

ممنون.خودم هم ماهان رو خوندم ولی توضیح بیشتر می خوام. کلا issue یعنی چی؟ واسه چی تقسیم بر ۳ چرا؟

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

سوال ۸۷ رشته IT 91

(۲۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹ ب.ظ)ali123321 نوشته شده توسط:  ممنون.خودم هم ماهان رو خوندم ولی توضیح بیشتر می خوام. کلا issue یعنی چی؟ واسه چی تقسیم بر ۳ چرا؟
یعنی علاوه برا Pipe Line از Super Scaler هم استفاده شده!یعنی به تعبیری پایپ های موازی در سه خط!به همین خاطره تقسیم بر سه میشه.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۷۵ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  سوال مهم و فوری در مورد انتخاب رشته siiib70 ۲ ۳,۹۰۱ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  درخواست حل سوال تعداد رشته های دودویی از علوم کامپیوتر ۹۳ Sepideh96 ۱ ۱,۳۷۱ ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۲۱۴ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  لیست انتخاب رشته پیشنهادی رشته آیتی هر دو گرایش alilash ۰ ۲,۰۴۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
  سوال در خصوص رشته مدیریت منابع اطلاعاتی fo-eng ۰ ۱,۳۸۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  اگه رشته کامپیوتر و آی تی وجود نداشت، میرفتم رشته ی ....؟! پروفسور ۷۱ ۱,۹۲۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  سوال در مورد دفترچه ارشد، کد رشته "شبکه" و کد رشته "امنیت شبکه" sMohammad ۲ ۲,۴۴۱ ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sMohammad
  راهنمایی رشته های ارشد برای انتخاب رشته ۹۵ elahehma ۴ ۳,۳۷۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
Smile سوال در زمینه رشته امنیت اطلاعات یا رایانش امن naceza ۱ ۳,۰۱۱ ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amin22

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close