زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درونیابی

ارسال:

nasim_sh پرسیده:

درونیابی

سلام ،
در فصل درونیابی ها چه طوری از متن سوال بفهمیم که تفاضلات متناهی پیشرو مد نظر هست یا تفاضلات متناهی پسرو ؟
برای مثال تو این سوال :

مقادیر زیر از تابع f استخراج گردیده
t ===>>>> 0,1,2,3,4
f ===>>>> 5,8,17,44,101

مقدار تابع به ازای t=1.1 برابر است با :
الف . ۸/۳۴۲
ب. ۸/۴۳۲
ج. ۹/۴۳۲
د. ۹/۳۴۴

خودم فکر میکنم که چون مقدار خواسته باید از تفاضلات متناهی بریم حالا چون این مقدار بین ۱ و ۲ هست و این اعداد اول جدول هستند پس پیشرو مد نظر است اگر عددی بین ۳و ۴ خواسته بود میشد پسرو . حالا نمیدونم چقدر درست میگم ؟؟؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

farhadk پاسخ داده:

RE: درونیابی

(۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)nasim_sh نوشته شده توسط:  خودم فکر میکنم که چون مقدار خواسته باید از تفاضلات متناهی بریم حالا چون این مقدار بین ۱ و ۲ هست و این اعداد اول جدول هستند پس پیشرو مد نظر است اگر عددی بین ۳و ۴ خواسته بود میشد پسرو . حالا نمیدونم چقدر درست میگم ؟؟؟
بله استدلالتون صحیح هست.
کلا فرق نمیکنه از کدوم روش برین. ولی مسلما روشی سریعتر به جواب میرسه که طبق همین استدلال نزدیکتر باشه.
یعنی اگه مقدار عدد خواسته شده به اعداد اول جدول نزدیکتره پیشرو و اگه به اعداد انتهایی نزدیکتره از پسرو میریم.
و بدلیل اینکه فاصله بین نقاط t مساوی هست از تفاضلات متناهی رفته.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درونیابی و جستجو در شبکه های فرصت طلبانه amin13 ۰ ۱,۴۹۴ ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: amin13
Exclamation سوال درباره مبحث درونیابی به شیوه لاگرانژ SETJ ۳ ۳,۵۵۱ ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
  درونیابی معکوس Talnetir ۰ ۲,۶۶۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Talnetir

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close