زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاخیر F.A

ارسال:

آنجلا پرسیده:

تاخیر F.A

سلام
توی کتاب پوران فصل اول صفحه ی ۲۱ نوشته: اگر هر F.A را به صورت دوسطحی فرض کنیم و تاخیر هر سطح t باشه آنگاه تاخیر F.A برابر ۲t و تاخیر جمع کننده موج گونه nبیتی برابر ۲nt است..سوال من اینه ک: چرا تاخیر ۲t F.A شده. اصن چرا سطح اول (s) را روی تاخیر F.A گذاشتن. تاخیر دو تا سطح با هم برابرند و لازمه تاخیر s رو لحاظ کنیم؟چون F.A بعدی منتظر carry هست و تاخیر تولید t carry هست و در همون زمانی که carry داره تولید میشه s هم داره تولید میشه....راستی در مورد همین مبحث تاخیر کتابی هست بخونیم یاد بگیریم آخه من اولین باره که این مبحث و دیدم اگه کمکم کنین ممنون میشم

۱
ارسال:

farhadk پاسخ داده:

RE: تاخیر F.A

(۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۴۰ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  سلام
توی کتاب پوران فصل اول صفحه ی ۲۱ نوشته: اگر هر F.A را به صورت دوسطحی فرض کنیم و تاخیر هر سطح t باشه آنگاه تاخیر F.A برابر ۲t و تاخیر جمع کننده موج گونه nبیتی برابر ۲nt است..سوال من اینه ک: چرا تاخیر ۲t F.A شده. اصن چرا سطح اول (s) را روی تاخیر F.A گذاشتن. تاخیر دو تا سطح با هم برابرند و لازمه تاخیر s رو لحاظ کنیم؟چون F.A بعدی منتظر carry هست و تاخیر تولید t carry هست و در همون زمانی که carry داره تولید میشه s هم داره تولید میشه....راستی در مورد همین مبحث تاخیر کتابی هست بخونیم یاد بگیریم آخه من اولین باره که این مبحث و دیدم اگه کمکم کنین ممنون میشم

اگه شکل FA رو به شکل گیتی رسم کنین میبینین که برای تولید خروجی باید منتظر باشیم ۲ سطح گیت باشیم و مجموع بعدی(s) تا رقم نقلی قبلی تولید نشده باشه نمیتونه در جمع کننده موج گونه تولید بشه. یعنی ورودی باید از ۲ سطح گیت عبور کنه که اینجا تاخیر هر سطح گیت رو t فرض کرد و به ازای n بیت باید از ۲n سطح گیت عبور کنه که تاخیر هرسطح گیت t هست که میشه ۲nt.
برای یاد گرفتن این مبحث چند فصل اول مدار منطقی رو بخونین(پوران یا مانو) . بعد بیان سراغ این فصل معماری.

۱
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

منظورتون از شکل گیتی , همون دو تا شکلیه که آخر صفحه ۲۱ پوران کشیده.

ارسال:

farhadk پاسخ داده:

(۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۰۸ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  منظورتون از شکل گیتی , همون دو تا شکلیه که آخر صفحه ۲۱ پوران کشیده.
بله.
میدانیم در FA مقدار s برابر است با:

[tex]s=a\bigoplus b\bigoplus c=(a\bar{b} \bar{a}b)\bigoplus c[/tex]

که اگه ادامه بدین میشه: [tex]s=abc \bar{a}\bar{b}c \bar{a}b\bar{c} a\bar{b}\bar{c}[/tex]

تمام این and ها بطور موازی در یک سطح انجام میشه پس تاخیرش به اندازه یک گیت and هست.
بعد در یک سطح دیگه این and هایی که بطور موازی انجام شده با یک گیت or با هم جمع میشن.
پس می شه ۲ سطح.
بقیه توصیحات در ارسال قبلی هست.
پس برای دریافت خروجی باید منتظر ۲ سطح تاخیر باشیم.

رقم نقلی هم با فرمول [tex]Ci 1=ab ac bc[/tex] محاسبه میشه.
که توظیحات سطحش مثل قبلی هست.

توجه کنید که s0 با c1 همزمان تولید میشن و بطور موازی. همینطور si با ci+1 همزمان. پس تاخیر هر دو روی هم میافته و تاخیر یکی منظور میشه.
که تاخیر تولید هر کدوم ۲ سطح هستش.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

مرسی از توضیحتون.. منم منظورم همین بود پس فکر کنم پوران منظورشو بد گفته منظور پوران از سطح,سطح S یا سطح c باشه پس باید مینوشت تاخیر هر سطح ۲t هست درسته؟....

ارسال:

farhadk پاسخ داده:

(۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  مرسی از توضیحتون.. منم منظورم همین بود پس فکر کنم پوران منظورشو بد گفته منظور پوران از سطح,سطح S یا سطح c باشه پس باید مینوشت تاخیر هر سطح ۲t هست درسته؟....
خواهش میکنم.
پوران درست گفته.
منظور پوران از سطح یعنی ۴ گیت اول and که با هم اجرا میشن تو سطح اول و ۱ گیت or که بعد از اجرای ۴ گیت and اجرا میشه در سطح دوم هست.
توی c هم به همین ترتیب.
و چون si با ci+1 بطور موازی انجام میشه در واقع ۴ گیت and مربوط به s با ۳ گیت and مربوط به c بعدی همزمان و به طور موازی و در یک سطح انجام میشن. یعنی هفت گیت and با هم در یک سطح انجام میشن. و کلا با هم به اندازه t تاخیر دارن.
در سطح دوم ۱ گیت orمربوط به s با ۱ گیت and مربوط به c بعدی با هم موازی انجام میشن. یعنی ۲ گیت or با هم در سطح دوم انجام میشن و با هم تاخیر t رو دارن.
پس برای دریافت خروجی از هر FA باید ۲t منتظر بمونیم.
وقتی n بیت مد نظر باشه باید ۲nt بین منتظر موند چون FA ها با هم به شکل سری متصل شده اند و باید منتظر c خروجی FA قبلی بمونن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود حل المسائل A First Course in Mathematical Modeling, 5th Edition jazana ۱ ۳,۰۱۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مرجان فهمیده
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۶۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۳۳ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۹۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۳,۰۰۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانلود کتاب Foundations of Algorithms 4th jazana ۸ ۹,۲۵۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mmd_masterchief
  fault tolerant system kimiya1234 ۰ ۱,۶۴۸ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kimiya1234
  Fog computing sam4972 ۰ ۱,۳۵۷ ۰۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sam4972
Rainbow استخراج ویژگی با optical flow dr.a_AI ۱ ۱,۶۹۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: dr.a_AI
  نمونه سوال درس fault telorance دکتر صادق زاده mojdehjafari ۰ ۱,۶۸۵ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mojdehjafari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close