زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل چند مسئله یکسان سازی

ارسال:

sal_dovomi پرسیده:

حل چند مسئله یکسان سازی

دوستان لطف کنید کلیه گزینه‌ها رو توضیح بفرمایید که هر کدوم رد میشه چرا؟
سوال۱)
کدام یک از زوج های زیر با هم قابل یکسان شدن است؟
الف)Q(x,G(w,t)),Q(G(A,B),y) 1
ب)Q(x,y),Q(G(x,y),B) 2
ج)Q(x,G(y,y)),Q(A,G(B,C)) 3
د) Q(B,G(x,y)),Q(G(x,y),B) 4
سوال۲)
کدام یک از گزینه‌ها عمومی ترین یکسان ساز دو عبارت مقابل است؟(C,D مقادیر ثابت و X,Y,Z متغیر هستند)
عبارات:Rel(z,c,D(x,f(x)),x) .1
Rel(P(y,y),y,z,d) .2
الف) {C/y , D/X,f(X) , P(y,y)/z}
ب) {C/Y , D/X , f(X)/X}
ج) {C/Y , D/X ,P(C,C)/Z}
د) این عبارات قابل یکسان سازی نیستند.

۵
ارسال:

امیدوار پاسخ داده:

حل چند مسئله یکسان سازی

برای حل این گونه سوالات به نکات زیر توجه کنید
۱- پیش فرض حروف بزرگ،بعنوان ثابت و حروف کوچک انگلیسی ،متغییر در نظر گرفته میشوند.
۲-متغییر نمی تواند در یک ثابت ریخته شود
۳- یکسان ساز ما نباید در حلقه بیفتد
۴- یه متغییر باید با یه ثابت مقدار دهی بشه
۵-کار بیهوده: ثابت رو تو ثابت بریزیم
با توجه به توضیح بالا:
در گزینه الف( G(A,B یه ترم پیچیده اما ثابت است که درون متغییر x میریزیم(یعنی همون یکسانش میکنیم) و متغییر y رو درون متغییر پیچیده‌ی( G(w,t میریزه که هیچیک از مشکلات بالا پیش نمیاد پس همین گزینه درسته.

در گزینه ب‌: B یه مقدار ثابته که درون y که یک متغییره میریزیم خوب مشکلی پیش نمیاد، و(G(x,y هم یه متغییره که میریزیم درون x، همون طور که میبینید یکسان ساز دچار حلقه میشه خوب شما فرض کنید یه جمله دارید به یکسان ساز میگید که جای x های جمله متغییر (G(x,y رو بذار،خوب بعد از این جای گذاری بازم ما x داریم خوب دوباره میاد جایگذاری میکنه و دوباره هم همین طور و این یعنی دور.

در گزینه ج: هم دچار مشکل ۴ میشیم که متغییر y هم به ثابت B و هم با ثابت C مقدار دهی میشه
گزینه د: این گزینه از همه جالبتره (مشکل ۵)، B سمت چپ رو میریزیم تو متغییر (G(x,y سمت راست، خوب یکسان ساز میاید B سمت راست رو هم میریزه تو متغییر (G(x,y سمت چپ‌، ببنید وقتی ما این عمل دوم رو انجام میدیم (G(x,y دیگه متغییر نیست مقدار ش تو عمل اول ثابت شده و این یعنی ریختن ثابت تو ثابت یعنی کار بی فایده.

۱
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

حل چند مسئله یکسان سازی

نه نمی شه سال دومی جون
اولا چون D گفته یه مقدار ثابته و من نمی دونم چطوری به جای مسند ازش استفاده کرده
ثانیا اگر این مشکل رو هم نمی داشت، با حلی که شما دادین، z یک بار مقدار p(y,y رو گرفته و یک بار هم p(x,f(x
حالا این خودش هیچ، به مقدار x دقت کنید. x مقدار d رو گرفته و در نتیجه مقدار z باید بشه p(d,f(d
از طرفی y هم مقدار c گرفته و z باید بشه p(c,c و این هم تناقض چندم
پس تحت هیچ شرایطی به یکسان سازی این دو عبارت دل نبندین: دی

۲
ارسال:

sal_dovomi پاسخ داده:

RE: حل چند مسئله یکسان سازی

ممنون آقا.خانم امیدوار از وقتی گذاشتین و پاسخ کاملی که دادین.میشه لطفا پاسخ من رو در مورد سوال دو رد یا تصدیق کنین؟
ببینید من میگم اگر y=c ,x=d,z=P(y,y),z=(x,f(x)) بزاریم خوب درسته که z دوتامقدار گرفته ولی هر دو متغیر هستندو لزومی نداره متغیرها رو جایگزین کنیم تا مشکل zبرابر بشه با دو مقدار ثابت و جمله رو از حالت عمومی دربیاریم.اشکال من کجاست؟

۱
ارسال:

deep-romance پاسخ داده:

حل چند مسئله یکسان سازی

ببخشید من توی کتاب مقسمی خوندم که یک مقدار ثابت رو نمی تونیم جای متغیرها بگذاریم.اما آقا/خانم امیدوار گفتن که متغیر رو نمیشه جای ثابت گذاشت! بالاخره کدوم درسته؟

ببخشید من یک مشکل دیگه هم داشتم:وقتی دو عبارت رو به ما میدن و ازمون میخوان که بررسی کنیم آیا یکسان سازی روش اعمال میشه یا نه.مهم نیست پارامترهای عبارت اول رو جای عبارت دوم بذاریم یا اول رو جای دوم؟اگر نه بر پایه ی چه اصولی این کار رو باید انجام داد؟

۱
ارسال:

ati67 پاسخ داده:

RE: حل چند مسئله یکسان سازی

(۲۴ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  دوستان لطف کنید کلیه گزینه‌ها رو توضیح بفرمایید که هر کدوم رد میشه چرا؟
سوال۱)
کدام یک از زوج های زیر با هم قابل یکسان شدن است؟
الف)Q(x,G(w,t)),Q(G(A,B),y) 1
ب)Q(x,y),Q(G(x,y),B) 2
ج)Q(x,G(y,y)),Q(A,G(B,C)) 3
د) Q(B,G(x,y)),Q(G(x,y),B) 4
سوال۲)
کدام یک از گزینه‌ها عمومی ترین یکسان ساز دو عبارت مقابل است؟(C,D مقادیر ثابت و X,Y,Z متغیر هستند)
عبارات:Rel(z,c,D(x,f(x)),x) .1
Rel(P(y,y),y,z,d) .2
الف) {C/y , D/X,f(X) , P(y,y)/z}
ب) {C/Y , D/X , f(X)/X}
ج) {C/Y , D/X ,P(C,C)/Z}
د) این عبارات قابل یکسان سازی نیستند.

به نظرم مطب خوبیه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۳ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۸۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۲ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close