زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه بر استرس (در زمان مطالعه و سر جلسه) غلبه کنیم؟

ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
چگونه بر استرس (در زمان مطالعه و سر جلسه) غلبه کنیم؟
شاید این مشکل خیلی‌ها باشه شایدم خیلی‌ها اونو واسه خودشون حل کرده باشن شایدم خیلیها اصلا استرس نداشته باشن.از اون خیلیهای دوم و سوم میخوام که به خیلیهای اول کمک کنن.چون این یک مورد یه طرف و درس خوندن ۱ سال و ۲ سال و الی چند سال،که باز هم به شکست منجر میشه یه طرف.
شاید بپرسید چرا استرس داری؟
یکی از دلایل من اینه که چون زمان زیادی رو به کنکور اختصاص دادم و عملا هیچ کار دیگه ای نکردم(۲ساله) همش پیش خودم میگم که دیگه امسال حتما حتما باید قبول شم و اگه نشم ....Huh
حالا شاید دلایل هر کسی با دیگری فرق کنه.منتظر کمک دوستان هستم.
با تشکر

خداوندا ... مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه و راضی کن! تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را برهم نریزد ...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ق.ظ
چگونه بر استرس سر جلسه غلبه کنیم؟
خوب این جور که شا گفتید استرس زمان خوندن دارید نه استرس سر جلسه.پس باید این دو رو از هم جدا کنیم.اوا باید دید کدوم استرس رو داریم.
به نظر من دلیل اصلی استرس سر جلسه اینه که بچه‌ها سر جلسه وقتی می بینن که بقیه دائما در حال حل سوالاتن و برگه های پاسخنامه همه پره فکر می کنن که وای که بقیه چقدر خوندن و خودشون کم خوندن و عمرا اگه بهشون برسن.یه دلیل دیگه اینه که وقتی چند تا سوال پشت سر هم رو نمی تونن حل کنن استرس می گیرن.
به نظرم دلیل استرس شما اینه که فکر می کنید کنکور همه چیزه و اگه خدایی نکرده قبول نشید همه چیز کن فیکون می شه.البته اطرافیان هم می تونن موثر باشن مثلا اگه یه دوستی داشته باشیم که با هم واسه کنکور بخونیم این که ببینیم اون فرد بیشتر از ما خونده یا بهتر تست می زنه یا موارد مشابه بهمون استرس وارد می شه دلیلشم اینه که ما یه مقایسه ناعادلانه انجام میدیم.با این که شرایط و استعدادها و خیلی چیزای دیگه بین ما یکسان نیست ولی خیلی راحت این کار رو انجام میدم.دلیل دیگه می تونه پایین بودن اعتماد بنفس باشه.

اگه دلایل دیگه ای دوستان به ذهنشون می رسه بگن چون مهمترین قسمت حل یه مشکل ریشه یابی و پیدا کردن دلایل بروز مشکله.تا بعدا بریم سر حل مشکل !

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۲۰۶۳
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷ ق.ظ، توسط ۲۰۶۳.)
(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به نظر من دلیل اصلی استرس سر جلسه اینه که بچه‌ها سر جلسه وقتی می بینن که بقیه دائما در حال حل سوالاتن و برگه های پاسخنامه همه پره فکر می کنن که وای که بقیه چقدر خوندن و خودشون کم خوندن و عمرا اگه بهشون برسن
نه واقعیتش من اصلا سر جلسه به کسی توجه نمیکنم.فک میکنم چون خیلی خوندم باید از همه بهتر کنکور بدم....
من حتی بعضی وقتا (حتی الان که دارم میخونم) اینقد استرس دارم که اصلا چیزایی که میخونم و متوجه نمیشم.یعنی صورت سوالو چند بار میخونم اما انگار تو ذهنم درگیری هست و هیچی نمی فهمم!!!

خداوندا ... مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه و راضی کن! تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را برهم نریزد ...
۰
۰
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ ق.ظ
خوب همونطور که گفتم شما الان که دارید می خونید استرس دارید نه سر جلسه یا شایدم ذهنتون درگیره.به نظر خودتون دلیل استرستون چیه؟ این که فکر می کنید ممکنه باز هم اتفاق سال قبل تکرار بشه و خدایی نکرده قبول نشید؟
خوب فکر کنم شما باید به خودتون بقبولونید که بقیه که قبول شدن کار خاصی انجام ندادن همون درسایی رو که شما می خونید خوندن و شما چیزی کمتر از اونا ندارید که دلیلی واسه عدم قبولیتون باشه .به نظرم شما زیاد به خودتون انرژی منفی میدید و حتی اگه فقط یه بخش کوچیک از لیوانتون خالی باشه اونو می بینید .بهتره هر زمان که این فکرا به ذهنتون اومد با خودتون بگید که شما حتما قبول خواهید شد .شاید این کار به نظر مسخره بیاد چون مهم چیزیه که تو ذهنه نه اون چه که گفته می شه ولی به مرور زمان اثر می گذاره و این که سعی کنید با ادمایی باشید که بهتون اعتماد بنفس بدن .

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۰۰ ب.ظ
RE: چگونه بر استرس سر جلسه غلبه کنیم؟
(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۷ ق.ظ)۲۰۶۳ نوشته شده توسط:  ......... پیش خودم میگم که دیگه امسال حتما حتما باید قبول شم و اگه نشم ....Huh
مشکل دقیقا همینجاست Idea سعی کنید این فکر رو در ذهن خودتون دایما به گردش در نیارید. در زمان حال زندگی کنید و به عقب نگاه نکنید. اگه امروز مفید باشید مطمئن باشید که فردا به هدفتون خواهید رسید. اما اگه غصه دیروز رو بخورید امروز رو از دست میدید و فردایی براتون وجود نخواهد داشت. وظیفه شما تلاش کردن هست و تضمین نتیجه به عهده شما نیست. اما به خاطر داشته باشید همین تلاش کردن شما رو به هدف نزدیک میکنه. پس دلیلی واسه نگرانی باقی نمیمونه. انقدر تلاش کنید که روز کنکور خوشحال باشید که هر چه در توان داشتید انجام دادید و به وظیفه خودتون عمل کردید و به شدت توصیه میکنم روز کنکور فقط به همین مطلب فکر کنید نه چیز دیگه!

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
۵
۰
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  خوب همونطور که گفتم شما الان که دارید می خونید استرس دارید نه سر جلسه یا شایدم ذهنتون درگیره.
درسته من کلا استرس دارم.اما پارسال رو خوب یادمه.روز اول که مشترکارو دادم شب تا صبح فردا که روز تخصصی بود خابم نبرد.همش فکر میکردم یعنی چی میشه؟چون قبلش آزمون پارسه داده بودم و نمره تخصصی هام رتبمو خیلی بالا برد.در صورتی که تو کنکور درصد مشترکام ۴۰ بود اما تخصصی به شدت افت کرد و ۱۵ شد!

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۴۷۳ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۸۸ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۳۷۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۳۸۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۲ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close