تالار گفتمان مانشت
مدیریت سیستم های اطلاعات یا سیستم های اطلاعات مدیریت؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

مدیریت سیستم های اطلاعات یا سیستم های اطلاعات مدیریت؟ - farhadz - 30 مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۲ ب.ظ

با سلام خدمت همه دوستان،
امیدوارم حال همگی خوب باشه! سئوالی که از مدت ها پیش برام پیش اومده، در مورد ترجمه گرایش Management Information Systems هستش! همانطور که می دونید، این رشته به فارسی تحت عنوان "مدیریت سیستم های اطلاعات" ترجمه شده که به نظر من اشتباهه! با توجه به این که این گرایش به انگلیسی Management Information Systems هستش و با توجه به این که این رشته طراحی و پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی رو شامل می شه که برای پشتیبانی مدیریت سازمان به کار می ره، به نظر می رسه ترجمه صحیح "سیستم های اطلاعات مدیریت" به این معنی که سیستم های اطلاعاتی که در مدیریت استفاده می شوند باشه، نه "مدیریت سیستم های اطلاعات"! عنوان "مدیریت سیستم های اطلاعات" باعث می شه آدم فکر کنه که این رشته زیر مجموعه مدیریته و چنین استنباط می شه که این رشته نحوه مدیریت سیستم های اطلاعاتی سازمان رو آموزش می ده، در حالی که می دونیم اینطور نیست! ضمنا" اگه منظور "مدیریت سیستم های اطلاعات" بوده باشه، عنوان انگلیسیش باید Information Systems Management باشه، نه Management Information Systems!
همانطور که مثلا" Project Management فارسیش می شه "مدیریت پروژه" نه "پروژه مدیریت"! حالا سئوالم اینه که چرا تو دفترچه و کلا" همه جا این رشته رو تحت عنوان "مدیریت سیستم های اطلاعات" می شناسند؟ HuhHuhHuh

مدیریت سیستم های اطلاعات یا سیستم های اطلاعات مدیریت؟ - Potential - 10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ

سلام

بله باید سیستم های اطلاعات مدیریت باشه. شما درست میگید.

لینک زیر همین رشته در دانشگاه Alberta هست :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لینک زیر لیست دروس ش هست :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ونکته جالبی که من دیدم، بین لیست دروس درسی بنام " مدیریت سیستم های اطلاعاتی" وجود داره.

کلا پس و پیش نوشتن کلمات مفهوم رشته رو عوض میکنه، نمیدونم چرا عنوان رشته رو الآن چندین سال هست که درست نکردند.

مدیریت سیستم های اطلاعات یا سیستم های اطلاعات مدیریت؟ - komkom - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ

چیزی که فرمودید معنیش اینه که اونایی که بالا نشستن چقدر با سواد تشریف دارن

مدیریت سیستم های اطلاعات یا سیستم های اطلاعات مدیریت؟ - amirhacker - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ

فکر کنم سیستم های مدیریت اطلاعات صحیحتر باشه