تالار گفتمان مانشت
انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد... - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳
رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم - Bache Mosbat - 21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۷ ب.ظ

چرا علوم کامپیوتر شرکت نمی کنین؟ درساش برای شما ساده تره و قبولیش هم نسبتا راحت تر. از طرفی علوم کامپیوتر دانشگاهی مثل شریف می تونن کلی درس با مهندسی ها بردارن .

رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم - بهار۶۶ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۴ ب.ظ

ممنون از توجهتون.

علوم کامپیوتر دوست ندارم.

به کارشناسی هم فکر کردم..اما نمیتونم تصور کنم ۴سال هم اونطوری بگذرونم...

نقل قول: ۲۴ واحد از دروس اصلی و تخصصی کارشناسی را بهتون میده که با هزینه شبانه بگذرونید. خودش یکسال طول تحصیل شما را بیشتر میکنه

چرا یکسال؟؟؟؟

نقل قول: حتی اونهایی که رشته های نزدیکتری مثل مهندسی مکانیک از دانشگاههای مادر دارند با فوق کامپیوتر و معدل بالا من کسی را میشناسم که از مصاحبه دکترا نتونسته بسلامت عبور کنه.

میشه در این باره بیشتر توضیح بدید...چرا؟؟؟

نقل قول: برای کار خصوصی و البته نه دولتی جواب میده.

و البته در این مورد هم ممنون میشم توضیح بدین..

ممنونم

موفق باشید

رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم - arixooo - 21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ

منظور فرداد جان این بوده که بدون لیسانس کامپیوتر مدرک فوق کامپیوتر چندان ارزشی نزد اساتید دکتری(موقع پذیرش)نداره..که درست هم میگن..آخه توی ۲ سال کارشناسی ارشد چیزی قرار نیست یاد بگیرید...بیشتر قراره از اون چیزهایی که یاد گرفتید قبلا اینجا استفاده کنید..میخواید با فوق کامپیوتر چیکار کنید؟ فکر میکنید توی ۲ سال میتونید چنتا زبون برنامه نویسی یاد بگیرید و توشون استاد شید و مقاله بنویسید و....؟؟
من هم با خوندن کارشناسی موافقم...فکر کنم خیلی از واحد هاتون معادل سازی میشه و ۴ سال طول نمیکشه..

رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم - SarahArshad - 21 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۵ ب.ظ

بشین ببین می خوای با فوقت چه کنی اگه برای تدریسه که بی خیال این کار شو الان من پیگیر شدم میگن برای هیئت علمی کردن حتی اگه کسی نرم بوده رفته مثلا معماری یا آی تی هم سخت میگیرن باید هم رشته باشی و تو یه رشته خونده باشی .
اگه برای کار خصوصیه خوب چه کاریه بیایی ارشد بخونی برو برنامه نویسی کار کن خوب .

به نظرم اگه می خوایی به فکر تدریس باشی برو ارشد ودکترا رشته خودت رو بگیر اما اگه اصرار داری بیایی کامپیوتر بدون راه سختی داری شدنیه و با کمی تلاش امسال نشه سال دیگه می تونی در بیایی اما با غولهایی که ما تو رشته خودمون داریم کارسختی برای کار در مقاطع بعدی خواهی داشت . این واقعیت محض هست .

اگه می خوایی حرفه ای کار کنی به نظر من هم اول به لیسانس فکر کنی بهتره .چون خیلی از واحدهای عمومی و ریاضی ها رو مثلا پاس کردی واگه زرنگ باشی ۳ ساله می تونی تمامش کنی.

با این وضعی که من دارم میبینم الکی ارشد گرفتن تو چند یال دیگه اصلا فایده ای نخواهد داشت

رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم - SarahArshad - 22 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ق.ظ

این قضیه یکی بودن رشته در پایه های گوناگون جدیدا در مبحث جذب اساتید مطرح شده .یکی از شروط برای هیئت علمی کردن هست البت من در مورد ازاد میگم سراسری که فکر کنم دیگه خیلی سخت گیری بیشتر باشه .و طبیعی هم هست چون اینقدر دار هزیاد میشه قشر تحصیل کرده که موانع یکی یکی دارن زیاد میشن .ما هم اساتیدی داشتیم که لیسانس صنایع بودن وارشد کا مپیوتر یا لیسانس برق وارشد کامپیوتر اما دیگه برای جذب اساتید این موضوع لحاظ میشه .

انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون - Mohammad-A - 02 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ق.ظ

دوستان در تاپیک دیگری صحبت کردند از این موضوع درباره‌ی رشته‌ی امنیت و مشکلات و کم و بیش آن برای دانشجویانش

اما شما به علاقه‌تان رجوع کنید ببینید چی رو از همه بیشتر دوست دارید. البته شما هر دو رشته رو میتونید امتحان بدید اما نهایتاً باید روی یکی تمرکز کنید چون به هر حال دروس این دو رشته ۵۰-۵۰ با هم شباهت دارند.

انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون - arixooo - 02 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ

یه سری به یه چیزهایی هیچ وقت نمیرسن...تنها کاری که میکنن اینه که بشینن و راه رو واسه رسیدن بقیه سخت تر جلوه بدن...توکه به جفتشون علاقه داری..اگه میبینی درست خیلی خوبه و می تونی زیاد درس بخونی برو دنبال امنیت..اما اگه نه..هوش...چون به نظرم قبولی توش راحت تره..واسه امنیت امیر کبیر رتبه زیر ۳۰ میخوای..اما هوش رو خیلی از دانشگاه های خوب ایران دارند...

هوش؟نرم؟علوم؟IT? - professional - 02 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ب.ظ

با سلام
دوستان خوب و عزیز

خدا قوت میگم به تمام کسانی که برای رسیدن به هدفشون تلاش میکنند.

بنده به علت پاره ای مشکلات پارسال نتیجه ی خوبی از کنکور نگرفتم. مطالعه را از پارسال رها نکردم و درس میخوانم.
متاسفانه به شدت استرس بر من حاکم میشود ، در حالیکه از نظر هوشی در سطح بسیار خوبی هستم اما متاسفانه زیر فشار به هیچ وجه مغزم کار نمیکند و احساس میکنم کنکور یعنی فشار!

موردی که میخواستم مطرح کنم این است که متقاضی برای کدام گرایش بیشتر است؟
من کشش خاصی به سمت یک گرایش ندارم.هدفم از ادامه تحصیل،خود لغت "ادامه ی تحصیل " است. حضور در مجامع علمی و یادگیری و تحقیق.
گاهی به مبهم بودن آینده فکر میکنم و اینکه ما چرا درس میخوانیم؟ به خصوص که رشته ی ما انصافا رشته ی آسانی نیست.
از کارهایی که نتیجه ی عینی داشته باشد بیشتر لذت میبرم ولی از طرفی دلم نمیاید که حالا که جوان هستم دنبال تحصیلات بالاتر نباشم.

من پارسال هوش شرکت کردم. حس میکنم متقاضیان این گرایش بسیار زیاد هستند. آیا این طور است؟
نمیدانم باز هم برای هوش بخوانم یا گرایشم را تغییر دهم.
خوشحال میشوم نظرات شما را بدانم.

هوش؟نرم؟علوم؟IT? - kiana-2020 - 03 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ

به نظر من اگه میخای صرفا شانس قبولی رو در نظر بگیری،فقط برو سراغ هوش

قبول شدنش خیلی آسونتر از بقیه هس

فکر کنم با رتبه ۵۰۰ هم حتی شانس قبولی روزانه رو داری!

RE: انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون - kiana-2020 - 03 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ

اگه ضریب هوشیت بالا هست و میتونی توی گرایش امنیت زیر ۲۰ بشی واسه امنیت بخون!

RE: هوش؟نرم؟علوم؟IT? - taktaz - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ق.ظ

مثل روز روشنه
قبولی در رشته علوم کامپیوتر راحتتر است

هوش؟نرم؟علوم؟IT? - alirrrrrr - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ ق.ظ

از لحاظ تعداد متقاضی شرکت :نرم افزار-بعد هوش -بعد معماری- بعد علوم کامپیوتر
از لحاظ ظرفیت پذیرش: هوش بیشتر از همه ظرفیت داره-بعد نرم -بعد معماری

انتخاب بین نرم افزار یا آی تی - strongxxx - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ

دوست عزیز در مورد قبولی راحت در رشته IT اشتباه نمی کنی؟
بازار هم زیاد به رشته ربط نداره باید کار بلئ باشی که متاسفانه توی دانشگاه های ما
مباحث تئوری یا غیرکاربردی تدریس میشه

انتخاب بین نرم افزار یا آی تی - zeinab - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۰۷ ب.ظ

اگر به راحتی باشه علوم کامپیوتر راحت تر هستش!! مطمئن نیستم اما فکر کنم نرم هم بازا کارش بد نباشه. من که هر چی استخدامی دیدیم تاحالا از ۱۰ تا یکیش ای تی بوده ۹ تا نرم خواستن!!

انتخاب بین نرم افزار یا آی تی - nomad:D - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۰ ب.ظ

نرم.
آی تی ریسکش بالاست.