تالار گفتمان مانشت
آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - raam - 14 فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴ ب.ظ

Wild/ cheryl strayed

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - raam - 29 فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴ ب.ظ

۱۹۸۴

War is peace
Freedom is slavery
Ignorance is strength

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - marvelous - 30 فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۴۶ ق.ظ

نمایشنامه ی خسیس اثر مولیر
خداییش الان دارم احساس میکنم کمدی یعنی چی، تا دل شکسته نباشی نمیتونی بخندونی. من همیشه با مفهوم کمدی مشکل داشتم. هیچوقت نمیتونستم درک کنم کمدی در واقع میتونه چه تاثیری داشته باشه. امشب که خیلی دل شکسته بودم یهو زد به سرم که برم و این نمایشنامه رو از ته کتابخونه دربیارم و بخونم.
از اونجایی که مولیر معروفترین کمدی نویس جهانه، با هدف شروع کردم به خوندن، تاثیر کمدی ، این کمدی پر از طنزهای گزنده و همینطور عامیانه هست، حالا شما فکر کنین به ترجمه ی جمالزاده هم هست دیگه چی میشه. چون جمالزاده عادت داشته همه چی رو آدابته میکرده، مثلا واحد پول اسپانیا که پزو باشه رو در ترجمه به قرون تبدیل کرده. اولش شروع کردم درست عین یه خواننده ی عادی به خوندن، یه دردی بود، این درد شاید درد من هم بود، شاید درد همه بود. یه لحظه وسوسه شدم و در سمت اجرایی قرار گرفتم، درد بیشتر شد. یه ذره بیشتر رفتم جلو، مثل سگی که به دنبال طعمه بو میکشید به دنبال چیزی برای خندیدن بودم، یهو یاد حاجی و غلامش افتادم و یه لحظه تطبیق دادم و از این شباهت خنده روی لبام نقش بست، و وقتی بیشتر تعمیمش دادم به شرایط حال، دلم میخواست داد بزنم و اینبار از زور فشار عصبی خندیدم. پس اونی که میخندونه ، حالا چه در فیلم و چه در نوشته، حتما خودش باید یه دیوونه باشه. یه جایی میرسی که از بس درد میکشی دلت میخواد بخندی، آرومت میکنه. خوندن این نمایشنامه رو خصوصا در شرایط قرنطینه به همه ی دوستان توصیه میکنم.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - SepidehP - 30 فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱ ق.ظ

(۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  رمان هزار خورشید تابان
چه حس عجیبی و اینکه چقدر یک زن می تونه مفلوک باشه ... این روزها پی هر کتابی می ری همه اش از همین قبیل موارد درش هست و ناامیدی موج می زنه. خلی دوست دارم یک کتاب بخونم که همه اش خنده باشه و خنده ...

آبنبات هل دار رو بخونید. حتی اگه خودت نخوای هم میخندونتت.

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - RASPINA - 06 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ

کار عمیق

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - marvelous - 06 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲ ب.ظ

(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  کار عمیق

دوس دارم بخونمش، مشخصات لطفا!

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - RASPINA - 06 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۴۳ ب.ظ

ازطاقچه خریدم
اگر قصد خرید ندارد حتما مقدمه کتاب راکه به صورت نمونه در سایتش گذاشته را توصیه می کنم بخونید

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - kimib - 17 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ

فکر کنم ایم کتاب و همه دیگه الان خونده باشن ولی من آخرین بار که کتاب خوندم قلعه حیوانات بود که خیلیم دوسش داشتم.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - marvelous - 20 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ

من راستش همیشه میرفتم کتابخونه هم واسه خودم و هم مامانم کتاب میگرفتم، ولی الان مدتیه که کتابخونه تعطیله و آخرین کتابی رو که از کتابخونه گرفتم دو دور خوندم و اون کتاب چیزی نبوده جز خاطرات رضا شاه به قلم اشرف دخترش.
کتاب خوبیه، یه قسمتهاییش خسته کننده میشه ولی دو فصل آخرش که آوارگی خاندان پهلوی رو از دهن اشرف تو آفریقای جنوبی به تصویر میکشه فوق العادس.

توصیه میکنم تاریخ رو بخونین، دروغهایی به ما گفتن که خیلی شاخداره و باید پرده از اونا برداشته بشه.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - partoclinic - 20 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۱۹ ب.ظ

ملت عشق

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fo-eng - 21 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ق.ظ

دزیره

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - marvelous - 21 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ

(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  دزیره

دزیره عالیه، من یادمه اولین بار سال دوم دبیرستان بودم که خوندمش. یادمه شب تا صبح نشستم پاش که تموم بشه و صبح تو مدرسه خوابالو بودم. بسیار زیباس و کشش خوبی داره. تازه کلی هم از تاریخ فرانسه آدم دستگیرش میشه. من اون قسمتش رو خیلی دوس داشتم که بتهون هم هست و گوشاش دیگه کر شدن تقریبا.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fo-eng - 22 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸ ق.ظ

(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(21 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  دزیره

دزیره عالیه، من یادمه اولین بار سال دوم دبیرستان بودم که خوندمش. یادمه شب تا صبح نشستم پاش که تموم بشه و صبح تو مدرسه خوابالو بودم. بسیار زیباس و کشش خوبی داره. تازه کلی هم از تاریخ فرانسه آدم دستگیرش میشه. من اون قسمتش رو خیلی دوس داشتم که بتهون هم هست و گوشاش دیگه کر شدن تقریبا.

و جالب اینکه تاریخ با تمام کش و قوس هاش هر بار داره برای هر ملتی تکرار میشه و با گذشت این همه سال هنوز هم هیچ کس عبرت نمی گیره و این روزگار دنیاست ... Sad

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - raam - 23 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ

۲۳ Years

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - RASPINA - 29 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ

When?