تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - MIT - 07 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ

۱۱۶-نزدم
۱۱۷- ۱/۶۶%
۱۱۸- ۴ زدم با عدد دادن به دست آوردمy>7 x<5
۱۱۹- ۱ hill climbing
۱۲۰- بازم نزدم
۱۲۱-زدم ۳ که bبین ۲ و۳ بود
امیدوارئم درست باشن

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - hani89 - 07 اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۸ ب.ظ

سوال فاکتور انشعاب کاملا غلط بود
من زدم b=2

سوال kb هم زدم a and b از kb2 نتیجه میشه
(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ ب.ظ)behzad20020 نوشته شده توسط:  سوال آخر مشکل نداشت ؟ چون گفته بود تست هدف زمان تولید گره است پس اگه هدف تو عمق ۴ باشه دیگه چرا عمق درخت ۵ ؟؟؟؟؟

کاملا موافقم
سوال اخر غلط بود و باید حذف شه

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - mohammad_13690 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ

(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

تولید: قرار دادن یک نود جدید در صف.
Expand: برداشتن نود از سر صف.

در BFS معمولی در زمان Expand بررسی می شود که آیا نود خارج شده از صف هدف است یا خیر ولی اگر تست هدف در لحظه تولید باشه، فرزندان نود تست هدف می شن یعنی هر نودی که از صف برداشته میشه قطعا خودش جواب نیست.

اگر جواب در عمق ۴ باشه یعنی در زمان Expand نودهای عمق ۳ کشف میشه. درخت باینری تا عمق ۳ تنها شامل ۱۵ نود است. درخت سه تایی در عمق ۳ دارای نود های ۱۴ تا ۴۰ است. در عمق ۳ درخت ۵ تایی هم نودهای ۳۲ تا ۱۰۶ قرار دارن. پس عدد ثابت ما ۳، ۴، و یا ۵ می تونه باشه و چون ثابت هست (یعنی تمامی انشعاب های درخت از همین فاکتور می باشد) نمی تواند عددی اعشاری باشد نتیجتا مشکلی با حد پایین بازه که کمتر از ۳ می شود نداریم.

بله سنجش هم میگه ۴ اما من یکی که نمیفهمم چرا میگید ۴
وقتی تو لحظه تولید هدف رو تست می کنه و هدف هم تو عمق ۴ هست؛ میشه توضیح بدید چجوری عمق درخت به سطح ۵ میکشه؟

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - aryaeei - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۲ ق.ظ

سوال ۱۲۱ کاملا غلطه من سه تا سوال زدم ۲ تاش درست ۱ غلط این انصافه ؟

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - reyhaneh64 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۵۲ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

تولید: قرار دادن یک نود جدید در صف.
Expand: برداشتن نود از سر صف.

در BFS معمولی در زمان Expand بررسی می شود که آیا نود خارج شده از صف هدف است یا خیر ولی اگر تست هدف در لحظه تولید باشه، فرزندان نود تست هدف می شن یعنی هر نودی که از صف برداشته میشه قطعا خودش جواب نیست.

اگر جواب در عمق ۴ باشه یعنی در زمان Expand نودهای عمق ۳ کشف میشه. درخت باینری تا عمق ۳ تنها شامل ۱۵ نود است. درخت سه تایی در عمق ۳ دارای نود های ۱۴ تا ۴۰ است. در عمق ۳ درخت ۵ تایی هم نودهای ۳۲ تا ۱۰۶ قرار دارن. پس عدد ثابت ما ۳، ۴، و یا ۵ می تونه باشه و چون ثابت هست (یعنی تمامی انشعاب های درخت از همین فاکتور می باشد) نمی تواند عددی اعشاری باشد نتیجتا مشکلی با حد پایین بازه که کمتر از ۳ می شود نداریم.

بله سنجش هم میگه ۴ اما من یکی که نمیفهمم چرا میگید ۴
وقتی تو لحظه تولید هدف رو تست می کنه و هدف هم تو عمق ۴ هست؛ میشه توضیح بدید چجوری عمق درخت به سطح ۵ میکشه؟

جواب در صفحه دوم گذاشته شده بود
دوباره آپلودش کردم

دوستان از دفتچه A سوال ۱۲۰ رو زده گزینه ۴
در صورتیکه گزینه ۲ که اصل یکنوایی هست.
اون چرا غلطه؟
کسی تحلیلی بر نادرستیش داره؟

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - saba1000 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ

به نظرم سنجش اشتباه زده جواب منم میگم بین ۲ و ۳ میشه
کسی هست جواب سنجش را برام تحلیل کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - reyhaneh64 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۲۵ ب.ظ

سوال فاکتور انشعاب رو که درست زده همون بین ۲ و ۳

سوال ۱۲۰ منظورم بود که مربوط به پایگاه دانشه
مگه همون اصل یکنوایی نیست؟
زده گزینه ۴ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - sahar91 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۵۶ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۲۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  سوال فاکتور انشعاب رو که درست زده همون بین ۲ و ۳

سوال ۱۲۰ منظورم بود که مربوط به پایگاه دانشه
مگه همون اصل یکنوایی نیست؟
زده گزینه ۴ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله من هم دقیقا مثل شما ، نمی دونم چرا زده گزینه ۴؟؟؟!!!!!!!!!Confused!

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - fatima1537 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ ب.ظ

درمورد سئوال ۱۲۰ (استنتاج) سنجش گزینه درست رو ۴ اعلام کرده(برا دفتر چه A) ولی:
سئوال گفته : A توی KB1 هست و بعد B رو به KB1 اضافه میکنیم میشه KB2
یعنی B توی KB1 نبوده ولی اگر اضافه اش کنیم یه پایگاه دانش جدید داریم ، و حالا با اضافه کردن B ، پایگاه دانش KB2 بوجود اومده ،
۲ حالت داریم :
حالت ۱)
یا اینکه اضافه کردن B یا به همین صورت معمولی بوده (یعنی به صورت یک جمله مستقل و یک عبارت TRUE ) و یک واقعیت
که اگر اینطور باشه ، چطور میتونیم جمله aVb رو از هر دو پایگاه نتیجه بگیریم؟
حالت ۲)
از قبل جمله زیر در پایگاه دانش بوده
[tex]b\Rightarrow a \\ a[/tex]
یا اینکه با اضافه کردن B تونستیم طی یک استنتاج منطقی مثل زیر جمله A رو نتیجه گیری کنیم
[tex]b\Rightarrow a \\ b\\ a[/tex]
سنجش حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که دو گزینه رو صحیح اعلام کنه چون حذف سئوال به نفع ما نیست

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - lonelyforever - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۳۵ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  درمورد سئوال ۱۲۰ (استنتاج) سنجش گزینه درست رو ۴ اعلام کرده(برا دفتر چه A) ولی:
سئوال گفته : A توی KB1 هست و بعد B رو به KB1 اضافه میکنیم میشه KB2
یعنی B توی KB1 نبوده ولی اگر اضافه اش کنیم یه پایگاه دانش جدید داریم ، و حالا با اضافه کردن B ، پایگاه دانش KB2 بوجود اومده ،
۲ حالت داریم :
حالت ۱)
یا اینکه اضافه کردن B یا به همین صورت معمولی بوده (یعنی به صورت یک جمله مستقل و یک عبارت TRUE ) و یک واقعیت
که اگر اینطور باشه ، چطور میتونیم جمله aVb رو از هر دو پایگاه نتیجه بگیریم؟
حالت ۲)
از قبل جمله زیر در پایگاه دانش بوده
[tex]b\Rightarrow a\ a[/tex]
یا اینکه با اضافه کردن B تونستیم طی یک استنتاج منطقی مثل زیر جمله A رو نتیجه گیری کنیم
[tex]b\Rightarrow a\ b\ a[/tex]
سنجش حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که دو گزینه رو صحیح اعلام کنه چون حذف سئوال به نفع ما نیست

من که با اطمینان کامل میگم گزینه ۲ هستش این سوال .

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - fatima1537 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ

سئوال ۱۲۰ هوش نامفهومه و منظور را نمیرسونه و دو برداشت متفاوت از سئوال میشه
اگر در یک پایگاه دانش جمله ای اضافه شود و منجر به تولید پایگاه دانش دیگری شود میتوان نتیجه گرفت ، همه جملات صحیح (a)که در پایگاه دانش قبلی (kb1)بوده در پایگاه دانش فعلی (kb2)نیز وجود دارد(که این مسئله در گزینه ۲ اشاره شده(a از kb2 قابل نتیجه گیری است)) .
ولی به این مسئله توجهی نشده .
گزینه ۴ اشتباه است چون وقتی با افزودن یک جمله ای (b) به پایگاه دانش اول (kb1)بتوانیم پایگاه دانش دیگری (kb2)را نتیجه بگیریم به این معنی است که قبلا درستی جمله b اثبات نشده بود و این حقیقت در پایگاه دانش وجود نداشته است ولی با اضافه کردن آن حقیقت توانستیم پایگاه دانش دیگری(kb2) را بوجود بیاوریم

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - saeed_435 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۵ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  سئوال ۱۲۰ هوش نامفهومه و منظور را نمیرسونه و دو برداشت متفاوت از سئوال میشه
اگر در یک پایگاه دانش جمله ای اضافه شود و منجر به تولید پایگاه دانش دیگری شود میتوان نتیجه گرفت ، همه جملات صحیح (a)که در پایگاه دانش قبلی (kb1)بوده در پایگاه دانش فعلی (kb2)نیز وجود دارد(که این مسئله در گزینه ۲ اشاره شده(a از kb2 قابل نتیجه گیری است)) .
ولی به این مسئله توجهی نشده .
گزینه ۴ اشتباه است چون وقتی با افزودن یک جمله ای (b) به پایگاه دانش اول (kb1)بتوانیم پایگاه دانش دیگری (kb2)را نتیجه بگیریم به این معنی است که قبلا درستی جمله b اثبات نشده بود و این حقیقت در پایگاه دانش وجود نداشته است ولی با اضافه کردن آن حقیقت توانستیم پایگاه دانش دیگری(kb2) را بوجود بیاوریم

منم موافقم با دوستان،آخه این سوال عینا خودش یه اصل بود تو هوش!

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - fatima1537 - 08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸ ب.ظ

من به عنوان پاسخ اشتباه این سئوال رو توی تاپیک زیر نوشتم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - MIT - 09 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ق.ظ

منم با شما موافقم bبین ۲ و ۳ میشه

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - a i - 09 اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۲۸ ب.ظ

در جستجوی عرضی پس از ملاقات هر گره باید اونو بسط بدیم تا آماده پیمایش برای سطر بعدی بشه . پس با توجه به این و شکل ۳-۱۲ کتاب راسل ترجمه جعفر نژاد فقط b=2 باشه .

[تصویر:  73081_1_1379094781.jpg]

نمیدونم شاید م بین ۲و ۳ باشه .

کسی نظری نداره ؟